iaas. paas. saas : آنچه باید در مورد هر یک از آن‌ ها بدانید بخش سوم

هنگامی که برای اولین بار در صنعت فن آوری شروع به کار کردم ، اعتراف می کنم مدتی طول کشید تا جواب سوالی را پیدا کنم که برای من بسیار مهم بود. ابر "cloud" چیست؟ به نظر خیلی ساده می آمد اما من جرات پرسیدن آن را نداشتم. پس مثل هر وبلاگ نویس خوبی به اینترنت متوسل شدم تا آن را پیدا کنم و چیزی که من آموختم این است که "ابر" یک معامله بسیار بزرگ است که به نحوه عملکرد بسیاری از شرکت های فن آوری مدرن قدرت می دهد.

 

 

با این 17 الگوی تکراری قضیه را برای مشتری حل کنید

همانطور که می بینید ، ابر به این موضوع اشاره دارد که چگونه و در کجا داده ها ذخیره شده و شاید از همه مهم تر ، جایی است که در آن وجود ندارد. این ابر به نرم افزار و خدمات اجازه می دهد تا بر روی اینترنت اجرا شود ، به جای آن که فقط بر روی یک سرور باشد ، زیرا داده ها از راه دور در میان انواع مختلف سرورهای مختلف ذخیره شده اند. این نرم افزارها و خدمات را در هر مرورگر اینترنتی ، یا از طریق برنامه های اینترنتی که می توان در دستگاه های مختلف به دست آورد ، می توان یافت. یک مثال کلیدی : ابر به تیم شما اجازه می دهد به جای اینکه شما را مجبور به کار بر روی یک سند Word مایکروسافت کند که بعد آن را به یکدیگر ارسال کنید ، تیم تان در گوگل پلی هم کاری کند. همانطور که ممکن است حدس زده باشید ، در مورد تمام سرویس های دیگری که می توانید از هر ابزار آنلاین دسترسی داشته باشید ، ابر یک معامله بزرگ است. همچنین ممکن است شگفت زده باشید ، این خدمات مبتنی بر ابر چگونه ساخته می شوند؟ شما یاد می گیرید که چگونه سرویس های محاسبه ابری مختلف برای ساخت فن آوری هایی که هر روز در این وبلاگ استفاده می کنید مورد استفاده قرار می گیرند و اگر هنوز در مورد ابر مطمئن نیستید ، نگران نباشید ، افق روشن تر پیش روست.

 

تفاوت آنها چیست؟

برای بررسی تفاوت بین iaas ، PaaS و SaaS به این عبارات به عنوان زیر چتر محاسبات ابری (ساختمان ، ایجاد و ذخیره داده روی کلود) فکر کنید و در موردشان به ترتیبی که آن ها را ارائه کرده ایم فکر کنید. iaas به ساخت زیرسازه یک فن آوری مبتنی بر کلود کمک می کند. PaaS به توسعه دهندگان کمک می کند که برنامه های سفارشی از طریق یک API بسازند که بتواند بر روی ابر تحویل داده شود و SaaS یک نرم افزار مبتنی بر ابر است که می توانند به فروش و استفاده از آن بپردازند. به iaas بعنوان زیربنای ساخت یک خدمات مبتنی بر ابر فکر کنید. چه محتوا ، نرم افزار ، وب سایت یا فروشگاه اینترنتی برای فروش یک محصول فیزیکی ، PaaS به عنوان پلت فرم که توسعه دهندگان می توانند برنامه هایی بسازند بدون اینکه میزبان آن ها باشند و SaaS به عنوان نرم افزاری که شما می توانید برای کمک به شرکت های نرم افزاری (یا دیگران) برای رسیدن به آن کار کنید.

 

SaaS در مقابل PaaS

محصولات SaaS به طور کامل توسط یک شرکت دیگر ، از کاربردها گرفته تا داده ها روی سرورها مدیریت می شوند ، در حالی که محصولات PaaS می تواند به عنوان پایه برای ایجاد محصولات جدید در بالای شبکه پلت فرم ها استفاده شود . با هر دو محصول ، ریسکی وجود دارد که مشکلات مربوط به مدیریت خارجی را به خطر می اندازد و کارایی و یا امنیت ابزارهایی که استفاده می کنید را به خطر می اندازد. SaaS بهترین راه برای شرکت هایی است که به دنبال سهولت استفاده  هستند و PaaS برای شرکت هایی که به دنبال ایجاد یک راه حل در شبکه موجود هستند ، بهترین است.

 

به اشتراک بگذارید