7 دلیل کلیدی برای تغییر هاست وردپرس

اولین مواردی که برای ساخت یک سایت وردپرسی لازمه ثبت دامنه و داشتن فضایی برای بارگذاری اطلاعات بر روی آن است. پس ما هم دقیقا همین کارها را انجام می دهیم و سایت مورد نظرمان را میسازیم اما بعد از گذشت مدتی احساس میکنیم با هاست مشکل داریم. سرعت بارگذاری بدی دارد، اکثر زمان ها قطع می شود و ....


هاست وردپرس

هدف ما و برنامه ی ما نیز مشخص است! فروشگاه های آنلاینی که براساس سیستم وردپرس پیاده سازی می شوند. حال باید دنبال نکاتی باشیم که بتواند ما را به یک هاست وردپرس قدرتمند نزدیک کند. در این مقاله اول از همه مواردی را که مربوط به هاست می شود بررسی میکنیم. سپس به نکاتی می پردازیم…
DNS در سرویس های هاستینگ چیست؟

وقتی شما نام دامنه را ثبت می کنید، کمپانی با پذیرفتن آن، اطلاعات ضروری را در دسترس شما به عنوان مالک نام دامنه، قرار می دهد. به هر حال، این اطلاعات مربوط به شما و مالک واقعی نام دامنه است بعلاوه، سرور هایی که نام دامنه باید روی آن قرار گیرد. حال آنچه که به سرویس هاستینک DNS مربوط است ذخیره کردن اطلاعات مربوطه برای دامنه شما است. وقتی هرکسی نام دامنه شما را در مرور گرش در باکس آدرس تایپ می کند مرورگر توسط هاست وردپرس شما می تواند برای اطلاعات و دستورات درخواستی با نشانیIP ، سایت شما را پیدا کند و به نمایش درآورد.
چرا باید از یک سرویس دیگری برای ثبت نام خود استفاده کنم؟

بیشتر مردم واقعاً این فرایند را نمی دانند یا علاقه مند نیستند برای حل این مشکل در بین شرکت های هاستینگ جستجو داشته باشند درموقعیتی که خیلی از شرکت ها برای ثبت دامنه، سرویس رایگان ارائه می دهند. دلایل مضاعفی وجود دارد، که به سرویس های اختصاصی هاستینگ DNS نگاهی داشته باشید.

امنیت برای اطلاعات نام دامنه شما خیلی مهم است، اگر نام دامنه شما به سرقت رود، بازپس گرفتن آن خیلی مشکل است و در واقع، مدت زمانی که برند سایت تان را ساخته اید و در معرض دید مشتریان با نشانی اینترنتی قرار داده اید خنثی و بی اثر می شود.

اگر هاستینگ DNS شما پایین باشد، مشتریان قادر نیستند سایت شما را پیدا کنند علی رغم اینکه هرجیزی در سایت شما خوب یا بد کار کند، مرور گرها نمی توانند با آدرس IP، سایت شما را بازدید کنند.

حالا تصور کنید اگر بخواهید تبلیغات کنید، هزاران دلار برای کسب ترافیک روی سایتتان خرج کنید و در چنین وضعیتی سرور DNS شما از کار بیفتد پول و مدت زمانی که برای برای هدایت مردم به طرف سایت تان در نظر گرفتید به هدر رود. پولی که می توانست برای حرکت و جذب مردم به طرف کسب و کارتان خرج شود و با این کار دیگر مشتریان برنمی گردند چون سایت شما قابل مشاهده نیست و هزینه این کار خیلی گزاف است.

هاستینگ DNS خوب، می تواند زمان بارگذاری را برای سایت شما بهبود بدهد. در ضمن زمان لازم را برای کامپیوتر مشتری کاهش می دهد و با جستجوی آدرس IP شما ،سایت به نمایش در می آید. شرکت های خوب هاستینگ با سرورهای چند گانه در دنیا (از نظر پراکندگی جغرافیایی) کار می کنند که آدرس IP مرتبط با نام دامنه را ذخیره می کنند تا سایت به راحتی نشان داده شود.

 

غلبه کردن بر بزرگترین واهمه!

اکثر افراد مبتدی از تغییر دادن سرویس هاست امتناع می کنند.چرا؟ زیرا باید اطلاعات و دانش کافی برای اینکار را داشته باشند تا سایت بدون تاخیر و اینکه به اصطلاح دان شود، انتقال پیدا یابد.
در واقع مهم ترین کاری که باید در این مرجله انجام شود تهیه بک آپ به صورت کامل است. که افراد می توانند با کمی تحقیق بهترین راه را برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان کامل انتخاب کنند و دیگر هیچ نگرانی نداشته باشند.
۱- دان شدن مکرر و غیر منتظره

 

WebsiteDown- هاست وردپرس

دان شدن وبسایت بدترین اتفاق است که روی سئو و ترافیک سایت اثر منفی دارد. هیچ کسی تمایل ندارد از سایتی که سرعت بارگذاریش کند است و یا به صورت مداوم قطع میشود بازدید کند. حال اگر شما مدام با این اتفاق برای وبسایت وردپرسی خود مواجه هستید باید قصد استفاده از هاست وردپرس بهتری را داشته باشید.
اگر موافق هستید این مورد را کمی اصولی تر بررسی کنیم. با کمک سایت pingdom  می توانید سایت خود را مانیتورینگ کنید و هر لحظه فرآیند های آن را مشاهده کنید. با اینکار به راحتی می توانید تصمیم بگیرید.
۲- خطا در برقراری پایگاه داده

 

DB- هاست وردپرس


اگه به صورت مکرر با خطای پایگاه داده رو به رو شدید دو معنی می تواند داشته باشد:
یکی اینکه هاست وردپرس شما قدرت خوبی ندارد و دیگری اینکه از افزونه ی غیر استانداردی استفاده میکنید. در مورد اول باید از پشتیبانی هاست بخواهید تا به حل مشکل کمک کند اما اگه قادر به حل این مشکل نبود باید اقدام به تغییر هاست کنید.
۳- ارورهای عجیب از سمت سرور داخلی


internal-server- هاست وردپرس


ارور داخلی سرور یکی از رایج ترین ارورهای وردپرسی هست که شاید اکثر کاربران با آن دست و پنجه نرم می کنند!متاسفانه در اکثر موارد این ارور راهی را برای درست شدن به کاربران نشون نمی دهد. اگه به صورت مکرر با این خطا رو به رو شدید به دنبال هاست وردپرس مناسبی باشید که این مشکل را حل کند.
۴- به تعلیق در آمدن سایت

 

suspend-هاست وردپرس


برخی از هاستینگ ها با اعمال غیر قانونی و خلاف قوانین سرورهای اصلی باعث بسته شدن اکانت خود می شوند.معمولا در این زمان پس از بسته شدن حساب کاربری هاست وردپرس شما یک نوع پیامی را بر روی صفحه ی اصلی سایت شما نمایش می دهد که معمولا با عنوان Suspend هست. به این سرویس ها به هیچ وجه نمی توان اعتماد کرد و اگر با صحبت جدی نتیجه ای نداد سریعا اقدام به تعویض نمایید.
۵- پشتیبانی ضعیف

 

support-هاست وردپرس

هیچوقت پشتیبانی که برای هاستینگ ها در نظر می گیرند ۱۰۰ درصد جوابگو نیست اما بهتر است از سرویسی استفاده کنیم که تا حد زیادی بتواند پاسخگو باشد. امر پشتیبانی بسیار مهم است و شما ممکن است بارها به این مورد نیاز پیدا کنید پس این موضوع رو جدی بگیرید.
۶- کم شدن سرعت صفحات

 

loading-website-هاست وردپرس

سرعت فاکتور خیلی مهمی در رنک سایت و قدرت جستجو به شمار می رود. معمولا پایین آمدن سرعت سایت به خاطر درخواست های زیاد کاربران سایت است که این موضوع باید با هاست وردپرس قوی پوشش داده شود تا به چشم نیاید.
۷- بیشتر شدن اطلاعات سایت از فضای هاست

در همان ابتدا باید بررسی کنیم و بسنجیم که برای فعالیت سایت ما چه فضایی مورد نیاز است تا بعدا به مشکل برخورد نکنیم! البته اواسط کار و بعد ها هم امکان افزایش حجم هاست وردپرس وجود دارد ولی باید همیشه به دقت فضای باقی مانده را بررسی کنیم.

به اشتراک بگذارید