سیستم های امنیتی موبایل

در نظرسنجی اخیر توسط شرکت مخابراتی Verizon فقط 14 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که سازمان هایشان در حال حاضر از ابتدایی ترین امکانات امنیتی سایبری استفاده می کنند.

این بررسی با هدف افزایش آگاهی، نه تنها از چشم انداز امنیت تلفن همراه، بلکه همچنین رشد کامپیوترهای همراه در میان مصرف کنندگان و کسب و کارهای آنلاین انجام شد.

 

 

 

شاخص امنیتی موبایل ورایزون 2018

گزارش بازاریابی موبایل 2018 از ورایزون، مطالبی را در مورد تهدید های رو به رشد کاربران تلفن همراه بازگو می کند که با استفاده از تکنولوژی گسترش می یابد. این مطالعه همچنین توصیه هایی را برای مبارزه با این تهدیدات در اکوسیستم موبایل ارائه می دهد.

این گزارش توضیح می دهد که برای کسب و کارهای کوچک ، حفاظت ازسیستم موبایل هم باید همگام با حفاظت از شبکه های کامپیوتری و تکنولوژی های سنتی بیشتر اهمیت داشته باشد. با توجه به اینکه تلفن همراه امروزه برای ارتباطات، تعاملات و معاملات کسب و کارهای کوچک اهمیت بیشتری دارد، امنیت نیز باید برای این سیستمها مهم باشد.

توماس T.J. فاکس، معاون ارشد گروه تجارت بی سیم در ورایزون، در مورد اینکه چرا موبایل یک وسیله حیاتی است،  می گوید: "همانطور که تحرک و پویایی به عامل حیاتی در عملیات تجاری در اقتصاد دیجیتال امروز - از مدیریت زنجیره تامین تا سنسورهای فعال IoT و برنامه های تلفن همراه -  شده است ، حفاظت از سیستم عامل های تلفن همراه بسیار مهم است."

در سال 2017 یک شرکت تحقیقاتی مستقل توسط ورایزون برای بررسی بیش از 600 متخصص در زمینه فناوری تلفن همراه در سازمان های خود، نظرسنجی انجام داد. هشتاد و سه درصد از شرکت کنندگان در ایالات متحده مستقر بودند و 17 درصد باقی مانده از انگلستان بودند. این نظرسنجی صنایع را در خدمات مالی، دولتی، بهداشتی، تولیدی، خدمات حرفه ای، خرده فروشی و مهمان نوازی و تکنولوژی تحت پوشش قرار داد.

 

نکته های کلیدی گزارش

اکثریت قریب به اتفاق یا 85 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که کسب و کارهای اینترنتی آنها حداقل خطر تهدیدات امنیتی تلفن همراه را داشته است و بیش از یک چهارم یا 26 درصد گفته اند این خطر قابل توجه بوده است. با توجه به تهدید جدی و رو به رشد امنیت تلفن همراه، 93 درصد از سازمانها موافقت کردند که قطعا یک مسئله نگران کننده است.

حتی با این سطح بالا شناخت در مورد تهدید امنیتی، 32 درصد از پاسخ دهندگان اعتراف کردند که حفظ امنیت تلفن همراه را برای بهبود عملکرد کارشان فدا کرده اند.

هنگامی که صحبت از حفاظت از اکوسیستم موبایل است، تنها 14 درصد یا یک نفر از هر هفت نفر گزارش دادند که حتی امکانات ابتدایی امنیت سایبری را دارند. و در صوررت داشتن آن نیز، بهترین آن اعمال نشد.

فقط 39 درصد از پاسخ دهندگان اعلام کرده اند که حتی گذرواژه های پیش فرض را تغییر داده اند، و تقریبا دو سوم یا 61 درصد از شرکت ها بسیار آسیب پذیر هستند. تنظیمات دو مرحله ای احراز هویت توسط تنها 38 درصد از این شرکت ها مورد استفاده قرار گرفته و تنها 59 درصد از آنها در مورد برنامه هایی که کارکنان می توانند در دستگاه های تلفن همراه خود دانلود کنند محدودیت داشتند.

 

توصیه های ورایزون

در این گزارش، فاکس می گوید: «هیچ چیز 100 درصد امن نیست.» اما هدف این است که خطر سایبری به سطح قابل قبولی برای همه سازمان ها کاهش یابد. در این فرایند، باید صاحبان کار نفوذ به سیستم هایشان را تا جایی که ممکن است برای هکرها سخت کنند.

توصیه ورایزون به شما، محدود کردن برنامه هایی که توسط کارکنان قابل دانلود می شوند، بهبود مدیریت دستگاه و تشخیص تهدید امنیتی، امنیت پایدار و افزایش آگاهی کارکنان با بهترین روش ها و نظارت دقیق است.

 

 

 

به اشتراک بگذارید