سه نکته مهم در ایجاد محتوای جذاب

اگر شما یک مدیر وب هستید یک مسولیت مهم شما بازاریابی است و مهمترین کاری باید به طور پیوسته انجام بدید تولید محتوا است. این طور که به نظرمی آید کار زیادی برای انجام دادن دارید. برای تحقیق کردن، پایه ریزی و نگهداری، بهینه سازی و فعالیت های بازاریابی، زمان برای شما نمی ایستد و سریع تر ازآنچه فکر می کنید می گذرد. ممکن است شما کارهای دیگری به جز تولید محتوا نیز داشته باشید و نتوانید فرصت زیادی را صرف تولید محتوای ارزشمند کنید. شاید یک بازاریاب وابسته (Affiliate Marketer) بودن برای شما یک شغل تمام وقت نباشد و شما نسبت به یک شغل دیگر مسئولیت و تأکید بیشتری داشته باشید.شاید شما یک اعتیاد نسبت به دنیای فوتبال دارید و اخبار ۲۰ لیگ مختلف فوتبال را به همراه تیم ها و بازیکنانش دنبال می کنید. یا شاید توجه زیادی به یک فرد یا خانواده خود دارید. پس با این وضعیت یک بازاریاب چگونه می خواهد روی کار خود تمرکز کند و بتواند به خوبی محصولات شرکت را به فروش برساند و یا تولید محتوا انجام دهد؟ به همین منظور ما ۳ نکتۀ بسیار مهم و درعین حال ساده را برای این که یک بازاریاب بتواند روی کارش تمرکز داشته باشد و زمان و انرژی اش را مدیریت کند، در نظر گرفته ایم.

۱. همانند یک رئیس به کار خود نظارت داشته باشید و معاون خود باشید.

فعالیت بازاریابی یک رقابت است و برای رسیدن به شرایط مناسب در کار مسیر سختی در پیش رو می باشد. لازمۀ آن صرف زمان، انرژی و خلاقیت است. اگر شما نتوانید یک فضای خلاقانه و پویا در کار خود فراهم کنید، شاید شخصی دیگر بیاید ، جای شمارا بگیرد و آن کار را انجام دهد.
به فرض مثال یک محصول جدید در دنیای تکنولوژی و دیجیتال را در نظر بگیرید که در سطح جهان عرضه شده است. اگر شما نتوانید با زبان خودتان و سبک و شیوۀ خودتان آن محصول را بازاریابی کنید ، شخص دیگری این کار را می کند. شما باید با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرارگرفته است برای آن محصول زمینه سازی و محتوا سازی کنید. مثلاً اگر محصول یک گوشی موبایل یا برنامه های آن است باید راجع به جزئیات و اطلاعاتی که مربوط به آن می شود فعالیت کنید و در رابطه با آن محتوا سازی کنید.
شما محتوای کس دیگری را نمی دزدید، تأکید می کنیم، شما محتوای کس دیگری را نمی دزدید. شما می بایست محتوای مخصوص به خودتان را با توجه به محتوای اصلی محصول ارائه کنید. درواقع شما اطلاعات را راجع به آن محصول گسترش می دهید و راجع به آن توضیحات بیشتری ارائه می دهید تا بتوانید روی مشتری هایتان تأثیر مثبت بگذارید. اینگونه نظارت و تولید محتوا که توسط شما انجام می شود به شما این اجازه را می دهد تا سریع تر و راحت تر در کار خود پیشرفت کنید و از دیگران در این رقابت جلو بزنید.

۲. در به کارگیری اطلاعات شهامت کافی داشته باشید.

به محتوای بازاریابی خود مثل یک دودکش غول پیکر نگاه کنید. به منظور پیدا کردن بهترین محتویات برای نظارت و الهام گیری از ایده های خود می بایست یک سری از اطلاعات در سطح بالاتر قرار بگیرند و از ایده های دیگر جدا شوند. مثل یک قیف یا دودکش شما باید از میان اطلاعاتی که جدا کرده اید مقداری را برگزینید که این کار ، کار آسانی نیست و زمان زیادی طلب می کند و فعالیت بازاریابی و تجارت شمارا به تأخیر می اندازد.
شما باید در برخورد با اطلاعات و گزینش آن ها در کار به سرعت عمل کنید تا بتوانید زمان و انرژی خود را کنترل کنید. اینها کارهایی است که باید انجام دهید :
۱- ورودی ها را متمرکز کنید:

به این شکل که یک ایمیل یا فضایی را ایجاد کنید و آن را فقط برای کار بازاریابی خود اختصاص دهید و مطمئن شوید که همۀ داده ها و ورودی ها به آن ایمیل فرستاده می شوند. هرچند وقت یک بار به آن سر بزنید و آن را سازمان دهی و سامان دهی کنید و اطمینان حاصل کنید که در آن مکان فقط اطلاعات کاری شما حضور دارند و این اطلاعات به دست شخص دیگری نخواهد افتاد.

۲- گردآوری و جمع آوری اطلاعات در فضای ابری (سرورهای ابری): ایده ها و محتویاتی که در ایمیل شما جمع می شوند را با سه روش دسته بندی و طبقه بندی کنید:
دسته اول: مناسب
دسته دوم: شاید مناسب / برای زمانی دیگر
دسته سوم: نامناسب
آن دسته از ایمیل هایی که در دسته سوم (نامناسب) هستند را پاک کنید. سپس یک لیست از دسته اول (مناسب ها) و دسته دوم (شاید مناسب / برای زمانی دیگر) تهیه کنید. حالا شما با این لیست ، ایده هایی که آمادۀ به کارگیری هستند را در اختیاردارید و می توانید از آن ها در فرصت های مناسب پیش رویتان استفاده کنید. برای این که این فهرست ها همیشه و همه جا در دسترس شما باشند ، می توانید آن ها را در سرورهای ابری ذخیره کنید.

۳. به ارزش کارتان بیفزایید.

همۀ محتویات و مضمون هایی که توسط خلاقیت شما ایجادشده اند زمانی ارزشمند و معتبر می شوند که خودتان به آن ها ارزش دهید. نیازی نیست که شما محتویات و مضمون هایی خلق کنید که مردم را ملزم به عوض کردن زندگی و یا کارشان و یا استراتژی زندگی شان کند؛ بلکه شما باید به بازدیدکنندگان خود حس اعتماد بدهید و آن چیزی که واقعاً به سود آن ها می باشد را ارائه کنید. در این حالت اگر چیزی را پیشنهاد می کنید مطمئن باشید که این پیشنهاد به طوری ارائه می شود که خوانندگان با خواندن آن، شمارا مسئول و دلسوز بدانند. در صورت خوب نبودن این پیشنهاد ها احتمالاً خوانندگان و بازدیدکنندگان خود را به صورت پی درپی از دست خواهید داد. هنگامی که در حال خلق کردن ایده ای جدید هستید ، از خود بپرسید آیا این اطلاعات می توانند به قدری جالب باشند که خواننده ها را مجاب به خواندن کند؟ یا این که فقط طبق عادت روزانه یا هفتگی در حال ارسال چنین مطالبی هستید؟ یا به عبارت دیگر این کار را از روی اجبار انجام می دهید؟
به ارزش محتویات کارتان بی افزایید تا بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشید و در کارتان موفق شوید. در غیر این صورت نتیجه خود گویای کار شما خواهد بود.

به سمت جلو حرکت کرده و خلاقیت به خرج دهید :

حواستان جمع باشد که در دنیای اطلاعات و بازاریابی ها غرق نشوید. خیلی ساده احتمال دارد انرژی شما به هدر برود. درواقع به جای اینکه این انرژی صرف خلاقیت های فردی شود، با این کارها هدر می رود. باشهامت و استراتژی پیش بروید و به تحقیق و خلق محتویات خودتان در مارکتینگ بپردازید و برای خود مشکل سازی نکنید. کارتان را باارزش تر از پیش کنید و برای کاری که می کنید احترام و ارزش قائل شوید.
 
به اشتراک بگذارید