همواره در ابتدا سال میلادی برخی از الگوریتم های سئو دچار تغییرات می شود و بهتر است بدانید سال ۲۰۱۷ سال تحول در سئو می باشد البته از همین الان تغییرات در الگوریتم های گوگل قابل مشاهده می باشد به همین دلیل است که جابه جایی در گوگل بسیار زیاد شده است ولی در ابتدا سال میلادی این تغییرات خیلی محسوس تر خواهد شد. به همین دلیل این مقاله را برای شما تهیه نموده ایم البته هیچ کس از تغییرات گوگل با اطلاع نیست ولی این مقاله از ترجمه متون موجود در بخش بلاگ گوگل و همچنین تجربیات شخصی و مطالعه در چندین سایت ایرانی و خارجی گردآوری شده است امیدواریم برای شما کاربران گرامی مفید باشد.

گجت های مختلف


می توان گفت این مهمترین تغییر گوگل است که چندی پیش آن را اعلام نموده است و کاملاً هم منطقی می باشد. خود شما کمی فکر کنید می بینید چند درصد جستجوها در دنیای اینترنت توسط موبایل انجام می شود و دیگر کمتر کسی برای جستجو در اینترنت به دنبال نشستن پار کامپیوتر می رود(البته ما سئو کارا همچنان جستجوها را با کامپیوتر انجام می دهیم) از این مطلب می توان نتیجه گرفت تلفن های همراه بزرگترین تأثیر را بر سئو خواهد داشت. پس اگر فروشگاه آنلاین شما ریسپانسیو نیست از همین امروز برای ریسپانسیو (واکنشگرا) کردن آن اقدام نمایید. البته نظر شخصی من این است از همین امروز به دنبال نمایش درست سایت در ساعت های هوشمند نیز باید بود زیرا سرعت رشد این نوع گجت بسیار بالا رفته است.

AMP


AMP شاید براس بسیاری از شما واژه ای نا آشنا باشد، البته این واژه حدوداً یک سال است از طرف گوگل معرفی شده و امروز می بینیم که کمکم در حال اجرایی شدن است. در این تکنولوژی در کوشی های موبایل تنها متن نمایش داده می شود و عکس های پرحجم و حتی css و دیگر عواملی که موجب دیر لود شدن سایت می شود کاملاً حذف می گردد و در نتیجه سرعت لود بسیار بالا می رود. در مورد AMP بسیار در میان سئو کارها تفاوت نظر وجود دارد ملی به نظر شخصی من این موضوع در آینده نزدیک بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

سرعت


سرعت از دیرباز بسیار مهم بوده و لازم به توضیح زیادی ندارد. سرعت لود شدن فروشگاه های اینترنتی بسیار مهم بوده و به همین دلیل است که نباید از تصاویر و یا انیمیشن های پر حجم استفاده نمود. به بیان ساده خود را به جای کاربران قرار دهید، با این حجم بالا از وب سایت های متنوع در اینترنت اگر سایتی را باز کرده و ببینید لود آن زیاد زمان می برد حتماً آن را بسته و به دنبال سایت دیگری خواهید رفت. نظر شخصی من این است: بعد از طراحی سایت آدرس سایت خود را در سایت gtmetrix قرار دهید و سرعت آن را بسنجید و ببینی چه فاکتورهایی موجب پایین آمدن سرعت سایت شما شده اند و آنها را رفع نمایید. (سعی دارم به زودی یک مقاله جامع در زمینه کار با این سایت قرار دهیم زیرا این سایت دارای قابلیت های بسیار بالایی می باشد)

محتوا


با ورود به سال ۲۰۱۷، کیفیت محتوا بسیار از کلمات کلیدی مهمتر است. البته کلمه کلیدی نیز با اهمیت است ( به نظر من ۱۰%) ولی در سال ۲۰۱۷ گوگل کلمات کلیدی را در میان متن جستجو می کند و از میان متن کلمات کلیدی سایت شما را انتخاب می کند. پس به دنبال محتوا بکر و موثر باشید.

جستجو محلی


سئو برای جستجو محلی واژه ای است که به تازگی اهمیت بسیار زیادی برای موفقیت یک کسب و کار اینترنتی پیدا کرده است و گوگل نیز به آن بسیار اهمیت می دهد. گوگل برای این موضوع یک سرویس ویژه به نام Google My Business راه اندازی کرده و این سرویس روز به روز در حال گسترش و به زودی کاملآ اجرایی می شود. نظر شخصی من این است که این موضوع بیشتر بر روی سئو سایت های فروشگاهی تاثیر دارد.

جستجوی صوتی


این موضوع نیز به دلیل استفاده روز افزون از موبایل بسیار پر اهمیت شده است. برای مثال شما با برنامه هایی مانند Siri و OK Google که سرویس دستور صوتی حتماً آشنا هستید. تحقیق روانشناسان در برخی از دانشگاه های کانادا نشان می دهد افراد دوست دارند به گوشی تلفن همراه خود خیره شده و نیاز خودشان را بگویند و به نتیجه مورد نظر برسند. در این تکنولوژی صدا به متن تبدیل می شود و سپس جستجو انجام می شود. نظر شخصی من این است که در این مورد باید هوشمندانه رفتار کنید و ببینید مردن بیشتر با چه کلماتی جستجو می کنند، برای مثال کلمه چرا که در اغلب سؤالات استفاده می شود بسیار مهم است.

نظر کلی نویسنده مقاله


دوستان عزیز نظر شخصی من این است همواره در سئو خود را به روز نگاه دارید، البته به تجربیات نیز بسیار دقت نمایید. به نظر من اولین موضوع در سئو هنوز هم محتوا می باشد و این موضوع از دیرباز دارای بیشترین اهمیت بوده است، به نظر من بر روی لینک ها به میزان قبل تمرکز نکنید و اگر بک لینک می خواهید بگیرید تنها از سایت های مرتبط باشد. البته برنامه نویسی سئو به یس و اصولی بسیار پر اهمیت است برای مثال استفاده درست از تگ ها و دیگر عناصر بسیار مهم است، یک مثال برای اینکه بدانید گوگل به چه میزان بر روی کد نویسی حساس شده است این که با قرار دادن سایت های مختلف مشتریان در ابزارهای مختلف به این نتیجه رسیدم که گوگل می گوید در انتهای کدها و در جاهایی که لزومی ندارد از; استفاده نمود آن را حذف نمایید و این میزان توجه به کدها واقعاً باور نکردنی است و به همین دلیل به نظر من سئو کارها باید تا میزانی با کدها آشنا باشند.

در انتها همواره خود را به جای کاربران سایت خود قرار دهید و ببینید چه جیز برای آنها خوشایند است، در واقع فروشگاه ها رو را برای کاربران خود بهینه کنید نه برای جستجوگرها، در این صورت با بالا دفتن محبوبیت سایت در میان کاربران سئو آن نیز بسیار افزایش پیدا می کند.

به اشتراک بگذارید