از این 8 ویژگی در طراحی سایت دوری کنید

خیلی از افراد در زمان طراحی فروشگاه خودشان یا توسط دیگران به مسائل و ویژگی آن توجهی نمی کنند. این امر زمانی قابل توجه است که شما از سایت خود ناراضی و تصمیم دارید هزینه ی دیگری را بابت طراحی سایتتان متحمل شوید. این مساُله تاُثیر منفی بر عملکرد طراحی وب سایت دارد. گروه تارنما برآن است تا شما از ۸ عامل بروز مشکلات در طراحی سایت آشنا کنیم:

 

۱- تصویر خود را در صفحه خانه نگذارید!

با وجود آن که عکس شما یک نوع خوشامدگویی به بازدید کنندگان شمار می آید، برخی کارشناسان عقیده دارند، این عکس، دلیل حضور بازدیدکنندگان را در طراحی وب سایت شما کم رنگ می کند. دیدن عکس شما در سایت، مانند ملاقات یک شخص جدید است، و به جای پرداختن به مسایل بازدیدکنندگان، مثل این است که به آنها بگویید: من چقدر در این عکس، عالی به نظر میرسم. وب سایت شما باید تماماً درباره ی بازدیدکنندگان باشد و نه در مورد شما. قبل از هر چیزباید نظر بازدید کننده را دریابید.

 

۲- آلودگی دیداری و شنیداری کم تر ایجاد کنید!

این مورد شامل هر چیز دیدنی و شنیدنی می شود. از یک طرف تصاویر متحرک گیج کننده در صفحه ی اصلی واز طرف دیگرهر نوع عکس، از مشتریان طراحی وب سایت گرفته تا ...

اول چیزی بیش از بهره گیری بیهوده از فن آوری جدید نیست و مثال آخر، گمراه شدن از مسیر فعالیت های حرفه ای است. گذشته از این، بارگذاری موسیقی های پرزرق برق و پر سر و صدا مدت زیاد ی طول می کشد و همین امر، بازدید کنندگان طراحی وب سایت شما را فراری می دهد.
داشتن یک طراحی وب سایت با فن آوری قوی برای بسیاری از وب سایت ها ضروری است، اما برای حضور تکنولوژی باید دلیلی مهم تر از تحت تاثیر قراردادن مردم، وجود داشته باشد.

 

۳- کم تر سوال بپرسید؟

گاهی اوقات شما قصد دارید که از بازدید کننده سوالاتی را بپرسید. اما ساختار طراحی وب سایت باید به اندازه ی کافی ساده باشد، تا بازدیدکنندگان گیج و سر در گم نشوند.از تنظیم فهرست انتخابی با حدود ۲۰ گزینه ی انتخابی خودداری کنید، افراد،در هر بار می توانند بین ۵ تا ۹ مطلب را به خاطر بسپارند. سعی کنید از این حد فراتر نروید، چون در غیر این صورت،آنها گیج شده، طراحی وب سایت شما را ترک می کنند.

 

۴- به حریم شخصی کم تر لطمه وارد کنید!

البته این مساُله تا حد زیادی به ماهیت وب سایت، شغل و کنارآمدن شما با قضایا بستگی دارد. در هر صورت ضروری است، که مطالب وب سایت خود را خوب بررسی کنید، تا اطلاعاتی که به مسایل شخصی و مسایل امنیتی لطمه وارد می کند، و همچنین مورد علاقه ی هکرها است در آن موجود نباشد. در ابتدایی ترین مراحل، باید از گذاشتن عکس ها، آدرس های ایمیل و جزییات شخصی کارکنان در طراحی وب سایت خودداری کنید. همچنین، چگونگی طراحی ساختار URL و صفحه ی پیغام ایراد ۴۰۴ نوع سرور یا پشتیبان شما را برای افراد، آشکار می سازد. این ها چیزهایی است که هکرها نباید بدانند. حتی در انتشار اطلاعات درباره ی تولیدات، کارشناسان وب، توصیه می کنند، فقط از نکاتی که مشتریان را به خرید ترغیب می کند؛ استفاده کنید و نه نکاتی که اطلاعات شرکت را به خارج انتقال دهد.

 

۵- از سخنان نامفهوم استفاده نکنید!

هدف اصلی بیشتر وب سایت ها آگاه ساختن مشتریان از نحوه فعالیت های طراحی وب سایت و چگونگی ارائه خدمات و تولیدات به مشتریان است. وقتی در طراحی سایت خود از زبانی فنی یا اصطلاحاتی نامفهوم استفاده می کنید به طوری که اکثر مردم از درک آنها عاجزند در حقیقت به کار بیهوده ای دست زده اید. از بیانی شیوا و مستقیم استفاده کنید. استفاده از کلمات پیچیده یا زیاده گویی در اینترنت امری عادی است. اما این مسأله با صداقت‏، کیفیت محصولات و درستکاری فعالیت های شما مغایرت دارد.

 

۶- از امکانات خود به نحو احسن استفاده کنید!

مطمئناَ قصد شما فروش اجناس از طریق طراحی وب سایت است. اما بازاریابی از طریق سایت بیش از آگاهی دادن و جذب مردم به لاف زدن می پردازند، فقط بازدید کنندگان را فراری می دهد. وب سایت خود را با تبلیغات پر نکنید بلکه آن را به شکل یک مکالمه دو طرفه بین خود و بازدید کنندگان طراحی کنید.

 

۷- گفتگو بهمراه ناظر؟

اگر قصد دارید یک محیط گفتگو ایجاد کنید، از یک ناظر برای پذیرفتن موارد احتمالی استفاده کنید به این ترتیب از هرزنامه ها، درخواست های خلاف عرف، نقض حریم امنیتی و سایر درد سرها دوری می کنید.

 

۹- مطالب خود را بروز کنید!

آنچه که باعث سردرگمی بازدیدکننده می شود مطالب قدیمی است. همین اتفاق در مورد لینک هایی صادق است که افراد را به صفحات غلط هدایت می کند. به طور منظم طراحی وب سایت خود را بررسی کرده و لینک های تغییر یافته و از رده خارج را شناسایی کنید.

 

به اشتراک بگذارید