آشنایی با دامنه uk .

آشنایی با دامنه ی UK.

ثبت دامنه UK. چهارمین رتبه را در میان دامنه های سطح بالای فضای اینترنت دارد.

UK. دامنه ی سطح بالای کشوری بریتانیا است. تا سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۰ میلیون دامنه ی UK ثبت شده بود. در زمان تعریف دامنه های کشوری بر اساس کدهای ISO کشوری دامنه ی GB. برای بریتانیا تعریف شد. اما دامنه ی UK مدتی پیش از آن و جداگانه تعریف شده بود. در نتیجه دامنه ی GB هرگز رواج پیدا نکرد و اکنون قابل ثبت نیست. ثبت دامنه های سطح دوم UK ممکن نیست (چند مورد استثنایی وجود دارد که مربوط به سال های دورند) و تنها می توان دامنه های سطح سوم UK را ثبت کرد که معمول ترین شان CO.UK. است.

معمولاً شرکت های ثبت دامنه امکان خرید دامنه های co.uk ،.org.uk. و me.uk. را برای متقاضیان فراهم می کنند. دامنه ی CO.UK دامنه ای عمومی است که توصیه می شود برای سایت های تجاری استفاده شود. با این حال بیش ترین میزان دامنه های UK ثبت شده از همین پسوند استفاده می کنند. پسوند ORG.UK اگرچه در زمینه ی ثبت محدودیتی ندارد اساساً برای سازمان های و تشکل های غیرانتفاعی ارایه شده است. پسوند ME.UK نیز برای استفاده ی افراد و وب سایت های شخصی ارایه شده است و لازمه ی ثبت این دامنه ها ثبت به نام شخص حقیقی است.

مزایای ثبت دامنه های UK.

دامنه ی UK به شدت محبوب است و تقریباً همه ی شرکت های بزرگ نسخه ی UK دامنه شان را ثبت می کنند و از آن به شکل فعال استفاده می کنند. ثبت این دامنه ها برای فعالیت در جزایر بریتانیا به صورت یک پیش فرض درآمده است.

حفاظت از هویت و برند تجاری بسیار حیاتی است. با ثبت دامنه ی خود با پسوندهای کشوری مشهور می توانید در راستای افزایش اعتبار و حفظ امتیاز برندتان گام مؤثری بردارید. این مطلب به ویژه درباره ی دامنه ی کشوری پرکاربرد و معتبری مانند UK. صادق است.

واجدان شرایط ثبت دامنه های UK.

ثبت دامنه های سطح سوم UK شامل co.uk. و org.uk. و me.uk. برای همه ی متقاضیان آزاد است و محدودیتی برای ثبت این دامنه ها بر اساس محل سکونت یا هویت حقیقی یا حقوقی وجود ندارد.

ثبت دامنه های سطح دوم UK ممکن نیست.

مقررات ثبت دامنه های UK.

نام دامنه بدون TLD می تواند ۲ تا ۶۰ کاراکتر (برای CO.UK یا ME.UK) یا ۲ تا ۵۹ کاراکتر (برای دامنه ی ORG.UK) باشد.

نام دامنه نمی تواند فقط شامل دو حرف باشد. اما ثبت دامنه ای ۲کاراکتری شامل یک حرف و یک عدد یا تنها دو عدد ممکن است.

نام دامنه نمی تواند با خط تیره شروع شود یا به خط تیره ختم شود. هم چنین دو کاراکتر سوم و چهارم نمی توانند پشت سر هم خط تیره باشند.

ثبت نام دامنه ای که با یکی از دامنه های سطح دوم موجود یکی باشد (شامل CO ،LTD ،ME ،NET ،ORG ،PLC ،AC ،GOV ،MOD ،MIL ،NHS ،POLICE ،NIC ،SCH) ممکن نیست. برای مثال شما نمی توانید دامنه ی org.co.uk را ثبت کنید.

نام دامنه نباید با هیچ یک از نام دامنه های سطح بالای اینترنتی (مانند COM ،NET ،EU و…) یکی باشد. مثلاً شما نمی توانید دامنه ی com.co.uk را ثبت کنید.

دامنه های UK ضمانت برگشت پول ندارند. اگر بلافاصله پس ار ثبت دامنه پشیمان شوید و آن را حذف کنید پولی به شما برگردانده نمی شود.

اگر دامنه به نام شخص باشد و کاربری تجاری نداشته باشد مخفی نگه داشتن مشخصات whois دامنه ممکن است. بسیاری از شرکت های ثبت دامنه برای دامنه های UK امکان محرمانه نگه داشتن اطلاعات whois را فراهم نمی کنند.

دامنه ی UK فقط یک رابط تماس در مشخصات whois نمایش می دهد که همان ثبت کننده ی دامنه است.

تغییر نام ثبت کننده ی دامنه یا نام شرکت (اگر دامنه به نام شخص ثبت نشده باشد) مشمول هزینه است.

برای تمدید دامنه ی UK می توانید در فاصله ی ۶ ماه پیش از انقضای دامنه تا ۹۰ روز پس از انقضا اقدام کنید.

در صورتی که حداکثر تا ۹۰ روز پس از انقضای دامنه برای تمدید آن اقدام نکنید دامنه برای ثبت عمومی آزاد می گردد. در این فاصله ی ۹۰روزه پس از انقضای دامنه تا زمانی که برای تمدید اقدام نکنید وب سایت و ایمیل های شما غیرفعال می گردد.

انتقال دامنه ی UK بلافاصله پس از ثبت ممکن است.

در صورت انتقال دامنه ی UK به کاربری دیگر چیزی به دوره ی مالکیت دامنه افزوده نمی شود. بیش تر دامنه ها پس از انتقال ۱ سال تمدید می شوند. در مورد UK تمدیدی اتفاق نمی افتد و مالک جدید باید پیش از تاریخ انقضای فعلی برای تمدید دامنه اقدام کند.

برای انتقال دامنه های UK نیاز به کد محرمانه ی انتقال دامنه نیست.

امکان قفل کردن دامنه های UK وجود ندارد.

برای انتقال دامنه ی دامنه ی UK باید ابتدا از پنل دامنه ی مبدأ درخواست انتقال داده شود. برای این کار باید شماره ی مخصوص رجیسترار (مرکز ثبت) مقصد موسوم به TAG در پنل دامنه در مبدأ وارد می شود و درخواست انتقال دامنه داده می شود. سپس مالک در پنل جدید خود در مرکز ثبت مقصد فرآیند انتقال دامنه را شروع می کند. TAG شرکت Directi برای انتقال دامنه به این شرکت PDR-IN است. TAG شرکت OnlineNIC همان OnlineNIC است و برای انتقال دامنه به شرکت Tucows باید TUCOWS-CA را به عنوان TAG وارد کنید. در جریان انتقال دامنه نباید هویت ثبت کننده ی دامنه تغییر کند.

معمولاً انتقال دامنه ی UK از یک رجیسترار به رجیسترار دیگر مشمول هزینه نمی شود. اما تغییر هویت مالک دامنه (نام ثبت کننده) مشمول هزینه است.

 

برای ثبت دامنه UK. کلیک کنید

 

به اشتراک بگذارید