آشنایی با دامنه info.

آشنایی با دامنه ی INFO

دامنه ی INFO. یکی از دامنه های سطح بالای عمومی نسل دوم اینترنت است و جزو مجموعه دامنه هایی بود که به قصد کاهش بار COM. و باز کردن راه برای ثبت دامنه های جدید با اسامی ساده تر برای متقاضیان از سال ۲۰۰۱ معرفی گردیدند.

نام INFO کوتاه شده ی کلمه ی «Information» است و نشان می دهد که وب سایت های ایجاد شده با این دامنه حاوی اطلاعات مفید شخصی، عمومی، خبری یا تخصصی هستند. با این حال ثبت دامنه INFO کاملاً آزاد است و هیچ اجبار یا توصیه ای درباره ی محتوای سایت های وجود ندارد. در واقعیت کلمه ی info در بیش از ۳۸ زبان زنده ی دنیا به معنی اطلاعات است و قابل درک ترین نام دامنه ای است که وجود دارد.

از ۷ دامنه ای که هم زمان عرضه شدند INFO موفق ترین آن ها بوده و تا کنون بیش از ۱۰ میلیون دامنه ی INFO ثبت شده که آن را به چهارمین دامنه ی عمومی پر استفاده تبدیل کرده است. تقریباً همه ی برندهای شناخته شده دامنه های INFO. خود را نیز ثبت کرده اند. در واقع INFO تنها دامنه ی سطح بالایی است که از اصل برای استفاده و ثبت نامحدود و برای کلیه ی منظورها ایجاد شده است. باقی دامنه هایی که امروزه به عنوان دامنه ی عمومی می شناسیم در اصل برای منظور خاص و با گروه هدف خاص ایجاد شدند.

دامنه ی INFO اولین دامنه ی عمومی بود که قابلیت پشتیبانی از کاراکترهای بین المللی از سال ۲۰۰۳ برای آن ایجاد گردید. رجیستری دامنه ی INFO برای تشویق خرید این دامنه در موارد متعدد پیش نهادهای تشویقی و تخفیف های ویژه ای ارایه کرده است. زمانی بود که این تخفیفات تا حدودی این دامنه ها را بدنام کرده بود. عده ی زیادی از اسپمرها برای ایجاد سایت های نامطلوب خود به دامنه های ارزان قیمت روی می آورند. حتا در حدود سال ۲۰۰۸ شایعات متعددی در مورد جریمه شدن دامنه های INFO توسط گوگل آغاز شد و در یک مورد گزارش های از حذف چندساعته ی کل دامنه های INFO از نتایج جست جوی گوگل وجود داشت. با این حال در حال حاضر هیچ شواهد قابل استنادی برای جریمه شدن این دامنه ها وجود ندارد و بسیاری از دامنه های INFO رتبه های عالی در نتایج جست جوی گوگل دارند و نمایندگان شرکت گوگل بارها اعلام کرده اند که در رتبه بندی دامنه ها بر اساس پسوند آن ها عمل نمی کنند.

با وجود این که هوز هم گاهی بقایایی از این شایعه ها شنیده می شود دامنه های INFO به خوبی جای خود را باز کرده و در به دست آوردن اعتماد ثبت کنندگان دامنه ها موفقیت چشم گیری داشته اند.

مزایای ثبت دامنه های INFO

دامنه ی INFO چهارمین دامنه ی عمومی محبوب در اینترنت است. نام دامنه های INFO به علت آشنایی این کلمه به سادگی در خاطر می مانند و البته وجهه ی اطلاع رسانی به سایت شما می دهند.

بسیاری از شرکت ها از دامنه ی .INFO خود برای تبادل اطلاعات در مورد خدمات و محصولات خود یا مسایل مورد توجه یا نیاز خود یا مشتریان شان استفاده می کنند.

اگر ثبت دامنه ی COM با نامی که واقعاً می خواهید ممکن نیست ثبت دامنه INFO. به همان میزان مفید خواهد بود و البته پیدا کردن نام مورد علاقه تان راحت تر.

دامنه ی INFO در موارد متعدد با تخفیف ارایه می شود که هزینه های ثبت دامنه شما را کاهش می دهد.

این دامنه ها برای ایجاد وبلاگ هایی که حالت شخصی کم تری دارند گزینه ی بسیار مطلوبی به شمار می آیند.

واجدان شرایط ثبت دامنه های INFO

هر کسی و از هر جایی و برای هر نوع سایتی می تواند دامنه ی INFO ثبت کند و محدودیتی از لحاظ محل سکونت یا نوع استفاده برای ثبت دامنه INFO وجود ندارد.

مقررات دامنه های INFO

نام دامنه می تواند ۳ تا ۶۳ کاراکتر باشد.

پس از انقضای دامنه مالک پیشین می تواند تا ۴۰ روز برای تمدید دامنه اش اقدام کند. پس از این زمان دامنه به مدت ۳۰ روز قفل است. در این مدت مالک پیشین می تواند با پرداخت جریمه ی قابل ملاحظه برای پس گرفتن دامنه اش اقدام کند. ۵ روز پس از پایان این دوره دامنه برای ثبت عمومی آزاد می گردد.
این دامنه تا ۴ روز ضمانت برگشت پول دارد. در این مدت پس از ثبت دامنه در صورت پشیمانی می توان دامنه را حذف کرد. این حذف مشمول مقداری جریمه است و باقی مبلغ برگشت داده می شود.
دامنه ی INFO از همه ی کاراکترهای بین المللی پشتیبانی می کند.

برای ثبت دامنه info. کلیک نمایید.

 

به اشتراک بگذارید