دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

7 موردی که قبل از انتخاب بازاریاب دیجیتال خود باید بدانید بخش دوم

7 موردی که قبل از انتخاب بازاریاب دیجیتال خود باید بدانید بخش دوم

شما میتوانید با شناخت برخی از نشانه های یک بازاریاب دیجیتال بی کفایت ، آنها را تشخیص داده و برای کسب و کار خود از بازاریابان موثر و مفید استفاده کنید.

پیدا کردن بازاریاب موثر ممکن است آسان به نظر  برسد ، اما هنگامی که در اوایل شروع کار آنلاین خود هستید آسان نیست.

چندین نشانه هشدار برای یک سازمان بازاریابی وجود دارد.

 

در اینجا، ما بر هفت راهنمایی مهم و خط قرمز تمرکز خواهیم کرد:

ارتباطات ضعیف

 عاقلانه نیست که با یک آژانس بازاریابی دیجیتال که در ارائه ارتباطات روشن و صریح نیستند کار کرد. اولین باری که این اتفاق می افتد باید علامت هشداری باشد که دوباره اتفاق خواهد افتاد.

آژانس ها باید آماده باشند تا همه مشتریان، از جمله موارد جدید، را بپذیرند و آنها را از هر گونه تغییری شامل طرح های بازاریابی جدید یا تغییرات در خدمات، آگاه کنند.

 

عدم شفافیت

داده ها کلید درک اینکه آیا تکنیک های بازاریابی دیجیتال کار می کنند یا نه هستند. تمام داده ها باید از ابتدای رابطه حرفه ای با یک  بازاریاب دیجیتال جدید به اشتراک گذاشته شود.

اگر اینطور نیست، یا اگر دسترسی فوری به این داده ها نداشته باشید، وقت آن است که شک کنید که بازاریاب دیجیتال چه چیزی را پنهان میکند. ممکن است زمان آن رسیده باشد که در جستجوی یک سازمان باشید که به تمام اطلاعات لازم اجازه دسترسی میدهد.

 

پاسخ دهی آهسته

اگر ایمیل ها به موقع جواب داده نمیشوند و یا تماس های تلفنی بدون پاسخ باقی بمانند، آژانس بازاریابی دیجیتال شما از کمبود سازمان دهی و نظم رنج می برد. همچنین می تواند  دلیل کمبود کارمند باشد.

در حالیکه هر عضو تیم نمیتواند از تمام جزییات کار مطلع شود، باید ارتباطات کافی بین افراد سازمان برقرار شود تا به موقع به شما کمک کنند.

اگر زمان پاسخ آهسته ای به دلیل سازماندهی ضعیف باشد، وقت آن رسیده است که تیم بازاریابیتان را عوض کنید چون بی نظمی با گذشت زمان بدتر میشود.

 

 ادعاهای بزرگ برای رنکینگ شما

بازاریابی دیجیتال یک کار تخصصی است و کسانی که می دانند چگونه از ابزارهایی که در اختیار آنها قرار می گیرند استفاده کنند ممکن است مثل جادوگرانی به نظر برسند که در یک چشم بهم زدن همه چیز را درست میکنند. در بین هشدارهای ما، این بزرگترین آنهاست!

اگر یک آژانس بازاریابی نمیتواند شواهد مستقیم یا داستانهایی از موفقیت گذشته اش ارائه دهد و راهکارهای منحصر به فرد خود را طراحی کنند تا بهترین خدمات را برای شرکت شما داشته باشند، از استخدام آنها صرف نظر کنید. آنچه که این ادعا را به خطر می اندازد این است که استراتژی های نامناسبی را انتخاب میکنند که می توانند بیش از صرفا خراب کردن نام شما باشند و می توانند به کسب و کار شما آسیب برسانند. شرکت شما هزینه این تاکتیک های اشتباه را با رتبه بندی پایین تر و حتی جریمه های  گوگل و سایر موتورهای جستجو پرداخت خواهد کرد.

 

ضمانت ضعیف مشتری

در حالت ایده آل، یک سازمان پر رونق باید مشتریان خود را حفظ کند . اگر یک آژانس بازاریابی به طور مرتب مشتریانش را از دست می دهد، به احتمال زیاد یک جای کار ایراد دارد.

هیچکس  شکست های خودش را بازگو نمیکند بنابراین ممکن است پیدا کردن سابقه بد کاری کمی زمان بر باشد. شما می توانید درخواست ارجاع  به مشتری انجام دهید. اگر اینکار را به سختی یا بعدد از یک زمان طولانی انجام دادند یعنی مشکلات جدی وجود دارد.

 

 وعده درست کردن همه چیز

سازمان های کوچک اغلب ادعا می کنند که می توانند همه چیز را برای مشتریان خود انجام دهند. در حالی که این ممکن است در بعضی موارد بسیار محدود درست باشد، بعید است یک سازمان تمام کارها را انجام دهد. ممکن است بعضی از جنبه های بازاریابی شما را ارتقا دهند که قیمت نهایی شما را افزایش می دهد.

مطمئن شوید که اگر بازاریابتان یک یا دو کارمندش را هم از دست بدهد همچنان کار پیش میرود و ریسک بالایی وجود ندارد چون به یک کارمند تنها متکی نیستند.

 

تمرکز تنها روی ایجاد ترافیک سایت

ایجاد ترافیک برای استراتژی بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است ، اما این تنها جنبه ای  نیست که مهم است. ترافیک یک تکه از پازل است که تیم بازاریابی دیجیتال شما باید آن را در نظر بگیرد . ممکن است ترافیک بالا برود اما آیا شما شاهد تبدیل به خرید هم هستید؟ بخشی از یک استراتژی بازاریابی قوی یافتن مشتریان درست و کسانی است که هنگامی که وب سایت شما را پیدا کنند خرید میکنند.


بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :