دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

5 نکته ی بازاریابی برای دانلود بیشتر اپ های موبایل بخش اول

5 نکته ی بازاریابی برای دانلود بیشتر اپ های موبایل بخش اول

ممکن است به نظر رسد که اپل استور که غالب بازار دانلود اپ را در اختیار دارد اما آمار چیز دیگری را نشان میدهد.

براساس تحقیقات، گوگل پلی با داشتن 2.8 میلیون اپلیکیشن در دسترس برای دانلود، در حالی که اپ استور دارای 2.2 میلیون اپلیکیشن برای دانلود است، برتری خود را افزایش داده است.

این به وضوح به این معنی است که تلاش برای ساختن اپ جدید بالاست و فشار بر کارآفرینان و صاحبان کسب و کار آنلاین به منظور ایجاد یک استراتژی بازاریابی قوی اپ وجود دارد.

برای رسیدن به حداکثر تعداد دانلود، در اینجا چند راهنمایی برای بازاریابی برای شتابگیری دراین روند برای شما آورده ایم:

 

1- بهینه سازی اپ استور خود

اپ شما باید مخاطبان هدف را در نظر بگیرد. با رقابت سخت در اپ استورها، تقریبا غیرممکن است که خودتان را به رنک های بالا برسانید.

با این حال، هر دو فروشگاه آنلاینAndroid و اپل استور رتبه بندی هایی مبتنی بر اساس عوامل خاص مانند برچسب ها، عنوان برنامه، امتیاز کاربر و تعداد دانلود دارند. بر خلاف SEO بهینه سازی اپ استورها تنها به یک حالت نیست.

اولین و مهمترین نکته، عنوان برنامه شما است. به عنوان مثال، اگر شما یک برنامه ورزشی دارید، باید از عنوان ورزشی مربوط به آن استفاده کنید.

برای بهینه سازی برنامه خود، می توانید از ابزار AdWords Google استفاده کنید تا کلمات کلیدی مرتبط با سرویس / محصول خود را که افراد در جستجوی آن هستند بسازید. در بهینه سازی اپ استور مهم است که تمام اطلاعات را با جزئیات مربوطه در هنگام ارسال برنامه خود را با دقت پر کنید .

 

2- داشتن نظرات معتبر

نظرات در بهینه سازی اپ استور سهم بزرگی دارند. موثرترین راه برای متقاعد کردن مردم برای دانلود برنامه های شما این قسمت است.

مطالعات نشان می دهد تقریبا 70 درصد از مصرف کنندگان آنلاین قبل از خرید به بررسی محصول و نظرات می پردازند.

اما مهم این است که به خاطر داشته باشید که شما نیاز به پیدا کردن راه هایی برای نظرات طبیعی دارید تا فیلتر اسپم گوگل یا اپل نظرات را حذف نکند. توصیه ما دادن محصول یا خدماتی رایگان به کاربر برای بررسی محصول/خدمات شماست. به این ترتیب، کاربر قادر خواهد بود بدون احساس سوء استفاده یا اشتباه اینکار را انجام دهد.

 

3- از قدرتمندترین شبکه ها استفاده کنید

اگر تا به حال از Reddit برای بازاریابی استفاده نکرده اید، فرصت بزرگی برای فروش برنامه خود با نرخی ارزان را از دست داده اید. برای من، Reddit تنها با پرداخت 50 دلار برای حدود 600 کلیک روشی عالی بود.

ببینید چگونه می توانید با تلاش از راههای مختلف بازاریابی استفاده کنید. شبکه های مختلفی مانند Quora و Reddit برای گرفتن مشتریانی که واقعا به دنبال حل مشکل خود هستند کمک بگیرید.

ممکن است به نظر برسد تلاشتان بی فایده است . ارسال مطالبی که بازخورد چندانی ندارد. اما اگر این کار را برای مدتی انجام دهید متوجه سلیقه مخاطب خواهید شد.
 

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :