دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

5 روند بازاریابی که بایستی در 2019 در نظر گرفته شوند بخش دوم

5 روند بازاریابی که بایستی در 2019 در نظر گرفته شوند بخش دوم

در هر یک از سه سخنرانی اخیر ، من این سوال ساده را پرسیده ام: به نظر شما در سال بازاریابی آینده چه اتفاقی رخ می دهد؟ گوینده های بازاریابی و فروش بسیاری وجود دارند که بر این روند ها در 2019 اثر دارد. اکنون تابستان است ولی افراد تلاش می کنند تا به آینده نگاه کنند. من درک می کنم که چرا دنیا درهر دقیقه به شدت تغییر می کند و مقیاس بندی و حفظ اعتماد به جهان بازاریابی سخت است. هرچه از برنامه جلوتر باشید ، بهتر قادر به احساس مدیریت تغییرات خواهید بود.

 

 

 

4. درک حیاتی بودن ارتباطات مشتریان

فناوری در طول چند سال گذشته به شدت پیشرفت کرده است. به تازگی ، دختر 4 ساله من زمان Watchx قدیمی من را انتخاب کرده است. پس از چند دقیقه بازی کردن با او ، کشف کرد که وقتی یک دکمه را در کنار یک دکمه قرار داد ، صورت ساعت را روشن کرد. او هیجان زده شد و به تماشا گفت: "تماس با مادر بزرگ سالن!" نیازی به گفتن ، صورت مادر من در Timex من منیجر نشده بود ، که او را به شدت نا امید کرد. شما می توانید این ویدئو را اینجا ببینید. مشتریان آنلاین بر خلاف دختر من نیستند. آنها انتظار دارند که شرکت ها با آنها به نحوی که دوست دارند ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل است که بازاریابان باید از تنظیمات ارتباطات مشتریان خود آگاه باشند.

کارشناسان پیش بینی می کنند که در آینده چگونه مشتریان کار خواهند کرد. بعضی از تحلیل گران می گویند که آنها نزدیک به 50 درصد از کل جستجوها را از طریق جستجوی صوتی تا سال 2020 انجام می دهند. من مطمئن نیستم که پیش بینی های دقیق مانند این واقعا چه هستند ، اما می دانم که دختران و نسل های من بعد از آنها در حال رشد در جهان است که ساعت هوشمند و سخنرانان هوشمند ، عادی است.

 

5. سودمندی و اعتبار موجب کاهش ارتباط از طریق اتوماسیون و فناوری می شود

هیچ گونه فناوری و اتوماسیون بازاریابی متوقف کننده وجود ندارد. اگرچه اتوماسیون ممکن است وظایف اساسی را پوشش دهد ، مهم است که بهترین کار را برای اضافه کردن لمس شخصی یا ارائه کمک مستقیم در صورت امکان انجام دهید. اخیرا من به برخی از مخاطبین در یک شرکت مشاوره گفتم که ارتباطات بازاریابی مقیاس شغلی شگفت انگیز را انجام داده است ، اما آنها قول دادند که هر ساله مشتریان خود را به صورت شخصی ببینند تا چگونه می توانند مفید باشند یا رابطه را بهبود بخشند و به مردم را بهتر بشناس آنها گفتند هنگامی که این کار را می کنند ، مشتریان ماندن طولانی تر و صرف پول بیشتری می کنند.

این فقط پنج روند برای نگاه کردن به عنوان شما فکر می کنم آینده در پایان سال جاری و به آینده است. به یاد داشته باشید که یک راه درست برای ساخت یک استراتژی بازاریابی وجود ندارد ، اما این پنج نکته می تواند به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی کمک کند.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :