دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

5 روش روانشناسی برای بهبود نرخ کلیک از طریق ایمیل بخش اول

5 روش روانشناسی برای بهبود نرخ کلیک از طریق ایمیل بخش اول

آیا تاکنون امتحان کرده اید که نرخ کلیک ایمیل خود را بهبود ببخشید؟ شما یک سوژه عالی می نویسید ، طرح چشم نوازی دارد و نسخه به خوبی نوشته شده است. با این وجود به دلایلی نرخ کلیک شما هنوز پایین تر از آن چیزی است که شما انتظار دارید است. پاسخ نگرانی و پرسش های شما می تواند در روانشناسی باشد.

 

 

 

 

روانشناسی و استراتژی بازاریابی سالهاست که دست به دست هم داده اند. در مورد آن فکر کنید: هرچه بهتر درک کنید که مخاطبان چگونه فکر می کنند ، تلاش های تبلیغاتی شما مؤثرتر خواهد بود. منطقی به نظر می رسد. ما روش هایی برای بهبود نرخ کلیک از طریق ایمیل شما را که در تئوری و مطالعات روانشناختی حمایت می شوند ، جمع آوری کرده ایم.

 

1. کنجکاوی خواننده را برانگیزید

وقتی از یک شکاف اطلاعاتی برای فراخوانی حس کنجکاوی خواننده استفاده می کنید ، احتمالا نرخ کلیک خود را بیشتر می کنید. فقط به این دلیل که خواننده می خواهد آن اطلاعات را از دست ندهد و باید کنجکاوی خود را ارضا کند. مطالعه روانشناس جورج لاونشتاین ، گرایش انسان به کنجکاوی را بررسی کرد و به یک نیاز قوی و ذاتی برای بستن شکاف اطلاعاتی پی برد. در همین راستا ، اثر زیگارنیک نشان می دهد که شکاف اطلاعاتی بسته نشده ، باعث ایجاد احساس پریشانی و تعلیق می شود و مردم اطلاعات را به عنوان راهی برای از بین بردن آن احساس ناآرامی دنبال می کنند. آیا تا به حال نتوانستید یک واقعیت بی اهمیت را به خاطر بسپارید و فقط برای یافتن جواب مجبور به جستجوی آن در وب سایت ها شدید؟ این اثر Zeigarnik در عمل است. اگر می خواهید نرخ کلیک از طریق ایمیل خود را بهبود ببخشید ، عنوان و موضوع را کپی کنید تا کنجکاوی خواننده را فراخوانی کرده و احساس کند که اگر کلیک نکند ، چیزی ارزشمند یا جالب را از دست می دهد.

 

2. از اثبات اجتماعی استفاده کنید

این یک حقیقت ساده است که مردم مستعد پذیرش توصیه هایی از منابع مورد اعتماد (دوستان ، خانواده ، همسالان ، متخصصان) به عنوان مهر تأیید هستند. اگر توسط یک منبع قابل اعتماد به یک تجارت خاص ارجاع داده شوید ، این کار باعث می شود که از یک محصول یا متخصص حرفه ای استفاده کنید. بنابراین ، فراخوانی روانشناسی اثبات اجتماعی (یعنی توصیفات) در کارزارهای بازاریابی ایمیل شما یک روش عالی برای از بین بردن عدم اطمینان و افزودن اخلاق به تبلیغ شماست. دکتر رابرت سیالدینی نشان می دهد که اثبات اجتماعی وسیله ای قدرتمند برای ترغیب است. محققان با بررسی درخواست کمکهای خیرخواهانه از درب منازل ، دریافتند که نشان دادن لیستی از همسایگان که قبلا مشارکت داشته اند باعث می شود که افراد اهدای کمک مالی کنند. به همین ترتیب ، در مطالعه‌ای که در وال استریت ژورنال منتشر شده است ، محققان آزمایش کردند که چگونه اثبات اجتماعی قدرتمند به عنوان محرک قدرتمند رفتارهای انسانی عمل می کند. آنها از 4 پیام مختلف استفاده کردند تا مردم را ترغیب کنند که به جای تهویه مطبوع از پنکه استفاده کنند:

• پیام 1: به مشتری اطلاع دادند که می توانند 54 دلار در ماه در قبض برق خود صرفه جویی کنند.
• پیام 2: به مشتریان گفتند كه می توانند از انتشار 262 پوند گازهای گلخانه ای در هر ماه جلوگیری كنند.
• پیام 3: مشتریان را تشویق کردند که صرفه جویی در مصرف انرژی یک مسئولیت اجتماعی است.
• پیام 4: به مشتریان اطلاع دادند که 77 درصد از همسایگان شان قبلاً به طور فعال از پنکه برای صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده می کردند.

از این مطالعه دریافتند که پیام ۴ ، همان موردی که از دلیل مثبت اجتماعی استفاده کرده ، بسیار موثر بوده ‌است. حتی از پیام ‌های پس ‌انداز پول یا حفاظت از محیط‌ زیست هم موثر تر بود. اگر می خواهید در تبلیغات بازاریابی ایمیل خود ، کلیک های ایمیل را افزایش دهید ، فرم های اثبات اجتماعی مانند توصیفات مشتریان آنلاین را درج کنید تا نشان دهید افراد دیگر نیز اقدامات مشابهی انجام داده اند و به خوانندگان اطمینان می دهند که پیشنهادی که می دهید به نفع آنهاست.

 

3. اعتماد به نفس

حتی اگر همیشه نمی خواهیم آن را بپذیریم ، حقیقت این است: همه ما کمی خودمحور هستیم. ما چیزهایی را می خواهیم که فواید مستقیم برای ما دارند. چگونه می توانید برای افزایش نرخ کلیک از طریق ایمیل خود از این واقعیت استفاده کنید؟ سعی کنید یک یا دو کلمه را تغییر دهید تا پیام شما با نفس هر شخص صحبت کند. کلیک و تبدیل نرخ کلیک بیشتر می شود. زیگموند فروید به شما می گوید همه افراد به خواسته های خودمحور توجه دارند. بنابراین ، افراد به احتمال زیاد به چیزی که استقلال خودمحور را فراخواند ، عمل می کنند.به عنوان مثال ، ContentVerve مطالعه ای را انجام داد که در آن دکمه CTA "شما" را به "من" تغییر داد. با این مفهوم که وقتی از انسان ها درخواست می شود تا به چیزی که مال خودشان است عمل کنند ، بیشتر رغبت و تمایل دارند. این تغییر کوچک سریع میزان کلیک را تا 90٪ افزایش داد اگر می خواهید نرخ کلیک از طریق ایمیل خود را افزایش دهید ، تغییر ساده از چیزی مانند "ایجاد یک حساب کاربری رایگان" به "ایجاد حساب کاربری رایگان من" می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :