دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

5 استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی بخش دوم

5 استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی بخش دوم

آیا می دانستید که شبکه های اجتماعی مجازی ، فعالیت هر روزه آمریکایی ها هستند و زمان صرف شده در ایمیل و Google زیاد است؟ 76٪ از کاربران فیسبوک روزانه از سایت بازدید می کنند! در شرکت Fast ، 93 % از بازاریاب‌ ها از رسانه‌ های اجتماعی برای ترویج کسب‌ و کار خود استفاده می‌ کنند. رسانه‌ های اجتماعی بزرگ هستند و فقط بزرگ‌ تر می‌ شوند. اگر با استفاده از آنها بازاریابی نمی‌ کنید ، احتمالا تعداد زیادی از مشتریان هدف خود را از دست می‌ دهید.

 

 

چرا باید از وب سایت‌ های ارتباط جمعی برای بازاریابی استفاده کنید؟

آسان است درک کنیم که چرا مردم روی رسانه های اجتماعی بسیار وسواس دارند؛ بازاریابان ، پتانسیل کسب و کار خود را از طریق این شبکه ها بی پایان می بینند. فیس بوک ، توییتر ، Pinterest ، Instagram ، Google+ ، اینها برخی از شبکه های اصلی هستند که هر شرکت بزرگ یا کوچک ، جوان یا تازه تاسیس شده ، نیاز به حضور فعال در آنها دارند. اکنون برای هر کسب و کاری که تمایل به رشد دارد ، بازاریابی نکردن ، نمی تواند توجیه پذیر باشد! و اکنون در معرض تبلیغات بیشتر و بیشتر شبکه های مجازی اجتماعی هستیم. همان طور که مراسم صبحگاهی نوشیدن قهوه را انجام می دهم و به اینستاگرام نگاه می‌ کنم ، متوجه تبلیغات حمایت‌ شده از میان تصاویر فیلتر شده از منظره و غذا می‌ شوم. دیدن فید بک بدون ظاهر شدن در چند آگهی قانع‌ کننده در طول راه غیر ممکن است و من "قصد دروغ گفتن ندارم" قربانی چند تا از این تبلیغات شده‌ام و از طریق آن‌ ها کلیک کرده ، کلیک کرده و همچنان کلیک کرده ام. اما قبل از اینکه به تبلیغات اجتماعی بپردازیم ، مهم است که کانال‌ های اجتماعی خود را با محتوا ، خدمات مشتری با کیفیت و جلوه‌ های بصری ایجاد کنید. زمانی که کانال‌ های اجتماعی خود را برای موفقیت بهینه‌ سازی می‌ کنید ، نه تنها تبلیغ کنندگان وفادار برند را به دست می‌ آورید ، بلکه شروع به تسخیر و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان می کنید. پنج استراتژی اجتماعی مهم برای کنترل کانال‌ های اجتماعی وجود دارد که به آنها نیاز دارید.

 

4- پذیرفتن بی نظمی ها

ما انسان‌ هستیم ، بنابراین اشتباهات غیرقابل‌ اجتناب هستند. این امر به ویژه در مورد دنیای پرسرعت رسانه‌ های اجتماعی صادق است. به جای نادیده گرفتن مشکلات ، آن‌ ها را بپذیرید. من نمی‌ گویم که وقتی یک کاما در یک پیغام فراموش می‌ شود ، باید این اشتباه گرامری را اعلام کنید ، اما درست هم نیست که  tweet را حذف کنید. قبلا منتشر شده‌ است و پیروان بیشتر متوجه می‌ شوند که شما به طور مداوم در حال پست گذاشتن و ارسال هستید. برای اشتباهات بزرگ‌ تر مانند خطای یک محصول یا چندین بار اضافه کردن به کارت‌ های اعتباری مشتری ، شما می‌توانید به طور پیشگیرانه به صورت پوزش خواهانه و عملی و احساسی واکنش نشان دهید و از کاربرهای اجتماعی خود معذرت‌ خواهی کنید و نشان دهید که چگونه خطا انجام شده است تا مشتریان آگاه باشند.

 

5- پیگیری و بحث

پیگیری اغلب به صورت خسته‌کننده و وقت گیر تلقی می‌ شود. درحالیکه شاید فقط چند ساعت طول بکشد. زمانی را برای بازبینی معیارهایی که برای کسب‌ و کار اینترنتی شما مهم هستند ، کنار بگذارید (ترجیحا اولین روز ماه). در اینجا چند آمار برای تمرکز بر روی موارد زیر آورده شده‌ است : تعداد پست‌ها ، رشد پیروان ، کلیک روی سایت و یا محصولات ، نظرات ، پست یا سهام ، نگاه اجمالی به هر کانال و مقایسه آن با بزرگ‌ ترین رقبای شما برای رسیدن به یک مفهوم در مورد اینکه چگونه آن‌ ها را دوباره مطابقت دهید. اگر زمان و تجزیه و تحلیل را دوباره محدودتر کردید ، در نرم‌ افزار برای کمک به پیگیری داده‌ ها سرمایه‌ گذاری کنید. تعداد زیادی را می‌ توان با استفاده از ابزارهای رسانه‌ های اجتماعی رایگان مانند google و تجزیه و تحلیل گوگل پیگیری کرد. دیدن اینکه کدام محتوا بیش‌ ترین کلیک و سهام را دریافت می‌ کند ، در آینده به شما نشان خواهد داد که چه اتفاقی برایتان می‌ افتد. پس به دنبال تم‌ های معمول در تحلیل خود بگردید. نتایج خود را به اشتراک بگذارید و جلسات استراتژی ماهانه را با نیروهای بازاریابی مختلف در داخل شرکت برای برنامه‌ ریزی برای آینده تنظیم کنید. هم‌ کاری کردن و برداشتن گامی به عقب برای حل مشکل و ارزیابی مجدد استراتژی شما می‌ تواند تلاش‌ های اجتماعی تان را به شدت بهبود بخشد. همچنین از دیگر بخش‌ های کسب‌ و کار خود نیز استفاده کنید. تیم‌ های مختلفی مانند خدمات مشتری و فروش ممکن است ایده‌ های درخشانی برای شبکه های اجتماعی داشته باشند چون آن‌ ها افرادی هستند که به صورت روزانه با مشتریان ارتباط برقرار می‌ کنند.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :