دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

5 استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی بخش اول

5 استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی بخش اول

آیا می دانستید که سبکه های اجتماعی مجازی ، فعالیت هر روزه آمریکایی ها هستند و زمان صرف شده در ایمیل و Google زیاد است؟ 76٪ از کاربران فیسبوک روزانه از سایت بازدید می کنند! در شرکت Fast ، 93 % از بازاریاب‌ ها از رسانه‌ های اجتماعی برای ترویج کسب‌ و کار خود استفاده می‌ کنند. رسانه‌ های اجتماعی بزرگ هستند و فقط بزرگ‌ تر می‌ شوند. اگر با استفاده از آنها بازاریابی نمی‌ کنید ، احتمالا تعداد زیادی از مشتریان هدف خود را از دست می‌ دهید.

 

 

چرا باید از وب سایت‌ های ارتباط جمعی برای بازاریابی استفاده کنید؟

آسان است درک کنیم که چرا مردم روی رسانه های اجتماعی بسیار وسواس دارند؛ بازاریابان ، پتانسیل کسب و کار خود را از طریق این شبکه ها بی پایان می بینند. فیس بوک ، توییتر ، Pinterest ، Instagram ، Google+ ، اینها برخی از شبکه های اصلی هستند که هر شرکت بزرگ یا کوچک ، جوان یا تازه تاسیس شده ، نیاز به حضور فعال در آنها دارند. اکنون برای هر کسب و کاری که تمایل به رشد دارد ، بازاریابی نکردن ، نمی تواند توجیه پذیر باشد! و اکنون در معرض تبلیغات بیشتر و بیشتر شبکه های مجازی اجتماعی هستیم. همان طور که مراسم صبحگاهی نوشیدن قهوه را انجام می دهم و به اینستاگرام نگاه می‌ کنم ، متوجه تبلیغات حمایت‌ شده از میان تصاویر فیلتر شده از منظره و غذا می‌ شوم. دیدن فید بک بدون ظاهر شدن در چند آگهی قانع‌ کننده در طول راه غیر ممکن است و من "قصد دروغ گفتن ندارم" قربانی چند تا از این تبلیغات شده‌ام و از طریق آن‌ ها کلیک کرده ، کلیک کرده و همچنان کلیک کرده ام. اما قبل از اینکه به تبلیغات اجتماعی بپردازیم ، مهم است که کانال‌ های اجتماعی خود را با محتوا ، خدمات مشتری با کیفیت و جلوه‌ های بصری ایجاد کنید. زمانی که کانال‌ های اجتماعی خود را برای موفقیت بهینه‌ سازی می‌ کنید ، نه تنها تبلیغ کنندگان وفادار برند را به دست می‌ آورید ، بلکه شروع به تسخیر و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان می کنید. پنج استراتژی اجتماعی مهم برای کنترل کانال‌ های اجتماعی وجود دارد که به آنها نیاز دارید.

 

1: ایجاد یک برنامه و پایبندی به آن

اگر استراتژی اجرایی نداشته باشید ، محتوای شما احتمالا مورد توجه واقع نخواهد شد. تعداد توئیت هایی را که باید در هر روز منتشر کنید ، تنظیم کنید. این شماره را می‌ توان طبق نیاز تنظیم کرد ، اما داشتن عددی که باید به آن پایبند باشید ، حتی چیزی به اندازه چهار توییت در روز ، یک معیار و یک هدف را به شما می‌ دهد.نکته : بررسی کنید که رقبای شما چطور در حال ارسال و هدایت توییت ها هستند تا مقدار ایده‌ آل محتوی را در هر روز در هر کانال ببینید. شما می‌ خواهید فعال باشید اما شاید به اندازه کافی فعال نیستید.تمامی محتویات را در یک تقویم سررسیدی گرد آوری کنید. گوگل اکسل docs یک نقطه خوب برای شروع است. یک تقویم هفتگی و قابل انتقال را تنظیم کنید ، سپس بر اساس کانال های اجتماعی مجزایش کنید و ستون‌ هایی برای همکاران در تیم محتوای خود فراهم کنید تا قبل از ارسال ، بازخورد خود را ارایه کنید. هدف پیش رو را برنامه‌ ریزی کنید ، اما به اضافه کردن نیازها ادامه دهید. به مدیریت وب سایت‌ های ارتباط جمعی مانند Hootsuite ، بافر و TweetDeck نگاه کنید تا به پست‌ های برنامه‌ ریزی پیش از زمان ، نظارت و مدیریت اجتماعی و تجزیه و تحلیل عملکرد کمک کنید.

 

2: هر کانال را به عنوان یک نهاد جداگانه تلقی کنید

هر کانال اجتماعی نیاز به یک نهاد جداگانه دارد. محتوای موجود در همه کانالها یکسان است. مثلا اگر کسب و کار شما به تازگی توسط یک شرکت جهانی حمایت شده باشد ، این احتمالا خبری است که می خواهید در همه شبکه ها به اشتراک بگذارید ، اما شما باید استراتژی خود را با توجه به مخاطبین آن کانال تنظیم کنید. به عنوان مثال LinkedIn به دنبال داشتن مخاطبان متمرکز بر کسب‌ و کار آنلاین بیشتر در مقایسه با اینستاگرام است که به احتمال زیاد مخاطبان زیادی دارد که به دنبال جذب محتوای بصری هستند. توجه خود را به جمعیت هر کانال معطوف کنید تا بتوانید محتوایی را منتشر کنید که در هر کانال به آن‌ پاسخ درستی داده می شود.
 

۳ : فراتر از خدمات مشتری بروید

اگر یک بازدیدکننده در صفحه یا پست‌ های فیس بوک تان توییت کند و هرگز پاسخی دریافت نکند ، اعتمادش از بین می‌ رود. به دلیل عدم برقراری ارتباط ، اکنون مشتریان احتمالی ناراضی ، به رقبای شما مراجعه می‌ کنند تا به سوالات خود پاسخ دهند. از طرف دیگر ، زمانی که شما یک پاسخ و واکنش اندیشمندانه به موقع ارائه می‌ کنید ، بازدید کننده از برند شما لذت می‌ برد. نتیجه این رفتار انسانی این است که زمانیکه به یک سوال شخصی پاسخ می دهید درواقع اقتدار خود را رسانده اید. بازخورد منفی باید مورد توجه قرار گیرد ، ترجیحا با صبر و احترام. اما از کانال های اجتماعی خود به عنوان فرصتی برای نمایش چگونگی برخورد با مشتریان خود استفاده کنید.

  

 بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :