دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

4 نکته برای کنترل کردن هزینه‌ های عمومی کلود

۱۶ تیر ۱۳۹۸
4.6
4 نکته برای کنترل کردن هزینه‌ های عمومی کلود

پذیرش کلود عمومی در حال افزایش است و وعده دادن چند مزایا از جمله کاهش هزینه‌ های سرمایه‌ ای CAPEXو OPEX در صدر است. با این حال ، هزینه‌ های ابری بدون نظارت مناسب و برنامه درست و بجا ، واقعا می‌ تواند از کنترل خارج شود. با توجه به اینکه 70 % سازمان‌ ها هیچ بهینه‌ سازی هزینه ای انجام نداده اند یا لااقل هیچ بهینه‌ سازی بابت هزینه های ابری انجام نداده اند ، به گفته گارتنر این اعداد بسیار ناچیز هستند. با این حال ، هنوز می توان امیدوار بود که تا ۵۳ % هزینه‌های کلود عمومی را بتوان از طریق مدیریت هزینه‌ های پایدار بازیافت کرد. در اینجا چهار نکته برای شروع کنترل هزینه‌ های عمومی کلود سازمان شما وجود دارد که آنها را یادآور می شویم:

 

تحلیل پرداخت ماهانه هزینه کلود شرکت تان

نقطه خوبی برای شروع زمانی است که شما خود را در وضعیت پرمخاطره‌ ای قرار می دهید و صورت‌ حساب‌ های ماهانه خود را آنالیز می‌ کنید. به هر گونه خدمات و نقاط غیر منتظره توجه کنید. دقت کنید که لیست کاملی از حساب‌ های شرکتتان و صاحبان آن حساب‌ ها را بررسی کنید تا جزئیات بیشتر را درنظر بگیرید ، یا حداقل بدانید که با چه کسی تماس بگیرید.

 

هزینه‌های پیگیری طرح‌های تایید شده

هزینه اندک طرح‌ های تصویب‌ شده برای بازبینی جزئیات صدور صورت‌ حساب و هم‌ کاری با مالکان و رهبران تیمی ابر زمان می‌ برد. اگر شما برچسب گذاری هزینه ندارید ، اکنون زمان مناسبی برای گنجاندن آن در استراتژی بهینه‌ سازی هزینه است. ارائه دهندگان ابر عمومی ، مکانیسم‌ های برچسب‌ زنی را ارائه می‌ کنند تا بتوانند منابع کلود و خدمات خود را برای پروژه‌ ها و مراکز هزینه ترسیم کنند. اگر شرکت شما هزینه‌ های منظمی را توضیح داده ، پس فرآیندهای پی‌ گیری تان ضعیف هستند. اطمینان حاصل کنید که از هر یک از ابزارها برای تجمیع وقایع صورتحساب توسط نوع خدمات ، منطقه ، زمان و سایر ویژگی‌ ها استفاده می کنید. AWS ، Azure  و سایر ارائه دهندگان خدمات ابر همگی ابزارهای مدیریت هزینه برای کمک به توسعه گزارش‌ های هزینه ابری را ارائه می‌ کنند.

 

بررسی منظم کارایی مصرف

به طور منظم بهره‌ وری مصرف را بررسی کنید تا از خطای گران‌ قیمت ابری اجتناب کنید ، باید یک درک روشنی از کاربرد فعلی و نیازهای ظرفیت پیش‌ بینی‌ شده داشته باشید. برای شرکت ‌ها غیر عادی نیست که در بدترین حالت ، تعداد بیشتری کلود خریداری کنند ، اما این می‌ تواند به سرعت به یک قبض بلند بالا در پایان ماه تبدیل شود. به گفته مرکز داده‌ ها ، اکثر سیستم‌ های ذخیره‌ سازی که برای پشتیبانی از سرور های مجازی مستقر شده‌ اند تنها از ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت پیش از اجرای منابع عملکرد بکار گرفته می‌ شوند.

 

مراقب قفل فروشنده باشید

سعی کنید کلود برای شما باز بماند ، مراقب قفل فروشنده باشید. یا حداقل ، تیم ابر شما باید از قفل کردن فروشنده مطلع باشد. وابستگی بیش از حد به یک ارائه کننده و یا محدود شدن بر یک کلود ، باعث می‌ شود که فروشندگان یکه تاز شوند و این در حالی است که رفت و آمد در میان ارائه کنندگان متعدد ، نه تنها پر هزینه است ، بلکه زمان هم می‌ برد. برای جلوگیری از بلاک فروشنده ، اتخاذ یک استراتژی چند ابری را در نظر بگیرید. استفاده از ارائه دهندگان خدمات ابری به شما این امکان را می‌ دهد که خدمات مختلف را مقایسه و با بهترین قیمت خرید کنید. شما می‌ توانید یک محیط تستی را با اتصال بین ابرها راه‌ اندازی کرده و شروع کنید.

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :