دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10

۱۹ مهر ۱۳۹۶
5
14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10

اگر شما پیغام you’re out of storage space را هر روز میبینید و دیگر ایده ای برای خالی کردن حافظه به ذهنتان نمیرسد . پس با ما باشید تا از نکاتی که میتوانید با آن فضای حافظه دیوایس خود را در iOS 10 افزایش دهید مطلع گردید.
۱ . چه چیزهایی حافظه شما را اشغال کرده است
قبل از اینکه شروع به پاک کردن برنامه ها و عکس های خود کنید بگذارید سری به مدیریت حافظه دیوایس بزنیم و ببینیم که چه چیزهایی حافظه شما را اشغال کرده است :
برای انجام این کار به مسیر : “Settings” -> “General” -> “Storage & iCloud Usage” -> “Storage” -> “Manage Storage“ بروید

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10

در اینجا لیست تمامی برنامه های نصب شده به همراه عکس ها و موزیک ها و ... را مشاهده خواهید کرد . بیشترین بخشی که حافظه دیوایس را اشغال کرده باشد در صدر لیست قرار میگیرد . بدین ترتیب خواهیم فهمید که ابتدا از کجا شروع کنیم بهتر است .
۲ . پاک کردن برنامه های غیر ضروری
در این بخش لازم میدانم قانونی را برای شما یادآوری کنم : " اگر نمیدانید که چه برنامه ای بر روی دیوایس شما نصب شده است و یا از آن برنامه به مدت ۱ ماه استفاده نکرده اید . آن برنامه باید به ملکوت اعلی بپیوندد. به خاطر داشته باشید دانلود دوباره یک برنامه بسیار ساده است " اگر iCloud Backup نیز فعال باشد میتوانید از دیتای آن نیز بکاپ بگیرید "
از تب Storage نیز میتوانید ببینید که دیتا یک برنامه چه میزان از حافظه دیوایس را اشغال کرده است . شما با تپ کردن بر روی برنامه میتوانید مقدار آنرا در بخش Documents & Data مشاهده کنید.
 
14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10

وقتی صحبت به دیتا میرسد ، برنامه هایی نظیر Facebook تنها بدلیل ذخیره کردن کش در حافظه میتواند تا ۱ گیگ از حافظه دیوایس را اشغال کند و تنها راه خلاصی از آن پاک کردن برنامه و دوباره دانلود کردن آن است .
۳ . پاک کردن محتوای دانلود شده
اگر شما از Apple Music برای گوش دادن به موسیقی و یا برای پخش ویدئو از یوتوب بهره مند می شوید، حافظه دیوایس شما خیلی زود پر میشود.
 
14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10

برای دیدن تمامی موسیقی هایی که در Apple Music دانلود شده است به مسیر “Settings” -> “Music” -> “Downloaded Music“ بروید . در آنجا تمامی موزیک ها و آلبوم ها را میتوانید با سوایپ کردن به سمت چپ پاک کنید.
۴ . پاک کردن حافظه کش سافاری
برای پاک کردن سریع حافظه کش سافاری به مسیر “Settings” -> “Safari” و سپس بر روی گزینه “Clear History and Website Data“ تپ کنی

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10
همچنین میتوانید دیتای ذخیره شده توسط وبسایتی خاص را توسط گزینه “Remove All Website Data“ در مسیر:
“Settings” -> “Safari” -> “Advanced” -> “Website Data” -> پاک کنید .

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10

۵ . پاک کردم پادکست ها
مهم نیست شما از برنامه Podcast اپل استفاده کنید و یا از برنامه هایی همچون Overcast . مهم این است که این پادکست ها میزان قابل توجهی از فضای دیوایس را اشغال میکنند . برای خلاص شدن از شر این پادکست ها در برنامه پادکست اپل به مسیر:
“Settings” -> “General” -> “Storage & iCloud Usage” -> “Storage” -> “Manage Storage” -> “Podcasts“ رفته و آنها را پاک کنید .
14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10

اگر از Overcast استفاده میکنید تنها کافی است بر روی پادکست مورد نظر سوایپ چپ کنید و آنرا پاک نمائید.
مطمئن هستم که شما تا الان این روش را انجام داده اید اما جهت یادآوری عرض میکنم : به برنامه Photos هم سری بزنید و تصاویر و ویدئو های غیر ضروری خود را نیز پاک کنید . پیش می آید که ما ۱۰ عکس میگیریم ولی تنها یکی از آنها را انتخاب میکنیم و بقیه به حال خود رها می شوند.
۷ . استفاده از iCloud Photo Library یا Google Photos

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10

اگر شما از iCloud Photo Library استفاده کنید ، تمامی عکس های شما به صورت خودکار در آیکلود شما آپلود میشود " با توجه به حجم باقی مانده در اکانت " . و شما میتوانید با خیال راحت عکس ها را پاک کنید زیرا جای آنها در آیکلود امن است. برای فعال کردن آن به مسیر “Settings” -> “Photos & Camera“ بروید .
اگر شما به دنبال برنامه ای هستید که گزینه های بیشتری در اختیارتان بگذارد به شما Google Photos پیشنهاد میکنیم .
۸ . بهینه کردن iCloud Photo Library بر روی دیوایس
اگر شما از iCloud Photo Library استفاده کنید ، تمامی تصاویر ذخیره شده در دیوایس شما با تصاویر آپلود شده یکسان هستند . اما میتوانید با فعال کردن گزینه ای به نام “Optimize iPhone Storage” تصاویر به تصاویر بندانگشتی فشرده شده تبدیل میشوند و تنها زمانی دانلود میشوند که روی آنها تپ کنید .
برای فعال کردن این قابلیت به مسیر “Settings” -> “Photos & Camera” -> بروید و گزینه “Optimize iPhone Storage“ را انتخاب کنید .
۹ . خلاص شدن از تصاویر زنده " Live Photos "
من قابلیت Live Photos را فعال نگه داشتم چون هیچ وقت نمیفهمی آن لحظه شگفت انگیز چه موقع است .
خوشبختانه ، برنامه ای وجود دارد که به صورت اتوماتیک پروسه حذف کردن بخش های زنده یک عکس را انجام میدهد و آنرا با یک عکس ثابت جایگزین میکند .
نام آن Lean با قیمت ۱.۹۹ دلار است . با حذف کردن بخش های زنده ۴ عکس توانستم ۱۲ مگابایت آزاد کنم. ۳ مگ برای یک عکس زیاد است بخصوص اگر تعداد زیادی از تصاویر زنده داشته باشید.

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10
همچنین میتوانید با خاموش کردن این قابلیت فضا را آزاد نگه دارید .
۱۰ . چک کردن بخش Recently Deleted
14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10
حتی زمانیکه تصاویری را از روی دیوایس پاک میکنید ، آنها کاملا حذف نمیشوند و به بخشی به نام Recently Deleted منتقل میشوند که اگر پشیمان شدید بتوانید آنرا بازگردانی کنید. شا میتوانید با مراجعه به نرم افزار Photos و بخش Recently Deleted و انتخاب گزینه Select All و سپس Delete از شر آنها نیز خلاص شوید .
۱۱ . پاک کردن پیام های قدیمی به صورت خودکار

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10

اگر شما مدیا های زیادی توسط iMessage منتقل میکنید، حافظه دیوایس سریعا پر میشود. شما میتوانید به جای نگه داشتن مادام العمر آنها ، iOS را طوری تنظیم کنید که هر ۳۰ روز یکبار آنها را پاک کند .

برای این کار به مسیر “Settings” -> “Messages” بروید و مدت زمان مورد نظر را در بخش “Keep Messages” انتخاب کنید .
۱۲ . پاک کردن حافظه کش برنامه های جانبی به صورت دستی
تا اینجای بحث ، هنوز راهی وجود ندارد که بتوانید کش برنامه ها را در iOS پاک کنید . مگر اینکه برنامه خود این قابلیت را داشته باشد " مثل Chrome یا Google Maps " اگر گزینه هایی مثل Reset Cache را پیدا نکردید تنها راه پاک کردن و نصب دوباره برنامه است .
۱۳ . توقف دانلود خودکار مدیا توسط واتس اپ
اگر شما عضو چندین گروه هستید، میدانید که واتس اپ به طور خودکار تمامی ویدئو ها و تصاویری که ارسال میشوند را دانلود میکند و این کار پس از مدتی مقدار زیادی از حافظه دیوایس را اشغال میکند. برای غیر فعال کردن این قابلیت مسیر زیر را دنبال کنید " Whatsapp" -> "Chats" بروید گزینه “Save Incoming Media” را غیرفعال کنید. ۱۶ ترفند واتس اپ در آیفون

14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10
۱۴ . ریست کردن دیوایس
اگر هیچ یک از راهکار های بالا رضایت مورد نظر شما را جلب نکرده ، تنها راه باقی مانده ریست کردن دستگاه است.
با انجام این کار تمامی تنظیمات و محتویات دیوایس پاک میشود . درست همانند روز اول
14 ترفند برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد در ios 10
برای انجام آن به مسیر “Settings” -> “General” -> “Erase All Content and Settings” بروید.

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :