دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

یک طرح تجاری خوب برای بازاریابی دیجیتال در سال 2018 بخش دوم

یک طرح تجاری خوب برای بازاریابی دیجیتال در سال 2018 بخش دوم

در بخش اول مقاله گفتیم: وقتی سعی می کنید یک یا دو نکته درباره نوشتن یک طرح تجاری بازاریابی دیجیتال بیابید، با انبوهی از طرح های گیج کننده مانند SCOMS، SUCUTS، AMBERS یا چیزی مثل اینها مواجه میشوید - هیچ یک از موارد فوق در واقع یک طرح تجاری واقعی نیستند. به عبارت دیگر، گونه های گوناگون در حال تلاش برای فروش یک راه حل پیش ساخته هستند که قرار است برای هر شرکتی کار کند، صرف نظر از اینکه شرکت چه کاری انجام می دهد یا اینکه چگونه پول در میاورد.

همانند تمامی راه حل های پیش ساخته شده، نتایج در بهترین حالت ، متوسط است.

برای یک آژانس بازاریابی دیجیتال، با توجه به بازار فوق العاده خلاق و نوآورانه، چنین رویکرد تقریبا تضمین شده  که شکست میخورد. در عوض، شما باید وقت بگذارید و با تحقیق طرحی که مناسب کارتان است را جمع آوری کنید.

 

و برخی از سوال هایی که باید مورد توجه قرار گیرند را نام بردیم که در ادامه به برخی دیگر اشاره میکنیم:

اعداد!

داشتن درک کامل از اعدادی که بر کسب و کار شما اثر می گذارد، جزء مهمی در طرح تجاری آژانس است. مهم نیست که مخاطبان شما برای طرح تجاری شما در سال 2018 چه کسانی اند، شما باید با در مورد اعداد دقیق باشید.

هنگامی که شما به اندازه کافی در طرحتان عمیق میشوید میبینید که اعداد مهمتر از کلمات هستند. مثلا:

• چه تعداد مشتری در حال حاضر دارید؟

• برای جذب  چه تعداد دیگر برنامه ریزی کرده اید؟

• برای حفظ مشتریان خود چه کاری انجام می دهید؟

• هزینه نگهداری مشتری چقدر است؟

• چقدربه شرکای بیرونی خود میپردازید؟

• چه میزان رشد را انتظار دارید؟

• چگونه در فروش خدمات خود برنامه ریزی می کنید؟

• هزینه فروش آنها چقدر است؟

آیا برنامه ریزی کرده اید وام جدید تجاری بگیرید؟

• نرخ گردش کار کارکنان شما چیست؟

بدون اعداد در حمایت ادعاهای شما، هیچ کس شما را باور نمیکند - نه کارکنان شما، نه سرمایه گذاران بالقوه و یا شرکای شما، نه مشتریان شما.

اگر از اعداد در طرح تجاری خود اجتناب کنید، آنها متوجه می شوند و اول شک میکنند که شما در حال تلاش برای پنهان کردن چیزی هستید.

این بدان معنا نیست که شما باید همه چیز راجع به امور مالی خود را افشا کنید. تنها کمی ایجاد شفافیت با اعداد می تواند کافی باشد.

 

تمرکز بر روی افراد

افراد شما، کارمندان شما هستند. دلیل تاکید ما این است که در سال 2018 امیدواریم که صاحبان و مدیران آژانس های بازاریابی دیجیتال ارزش کارکنان خود را درک کنند.

وضعیت چنین است که وفاداری کارکنان به معنای همه چیز است. هزینه های ناپایدار گردش مالی کارکنان زمانی اتفاق می افتد که شرکت ها ارزش افرادی را که برای آنها کار می کنند را نمیدانند.

این به این خاطراست که شما باید به طور گسترده ای در طرح تجاری خود از افراد خود استفاده کنید. (به ویژه اگر طرح شما از نوع درون سازمانی باشد.)

باید تمام راه هایی را که در آن شما در جهت حفظ بهترین افراد خود برنامه ریزی کرده اید و به آنها کمک می کنید تا کار خود را بهتر انجام دهید در نظر بگیرید.

 باید همه سرمایه گذاری هایی را که برای آنها و در ساخت محل شرکتتان برای کار بهتر، بنویسید. سیاست های استخدامی روشن و بر مبنای نتایج به دست آمده را کنار هم قرار دهید.

هر کسی که برنامه شما را می بیند باید درک کند که شما یک سازمان بازاریابی دیجیتالی هستید که واقعیت های محیط کار را درک می کند و به کارکنان خود بالاتر از هر چیز دیگر ارزش می گذارد.

 

واقع بینانه و صادق باشید

طرح های تجاری باید دور از غلو، واقع بینانه و صادقانه باشد. بزرگترین اشتباه کارآفرینان هنگام نوشتن یک طرح می تواند بیش از حد خوشبین  بودن درباره فروش و تخمین هزینه های آینده باشد.

اطمینان حاصل کنید که طرح شما دلایل قانع کننده ای که مشتریان نیاز به خدمات آژانس شما دارند و چگونه شما در تمایز رقابتی در صنعت بازاریابی دیجیتال هستید را نشان میدهد. حساب های مالی را واقع بینانه نگاه دارید و در مورد سناریوهای بد ، یعنی آنچه که ممکن است اشتباه برآورد شود و آنچه شما باید انجام دهید تا همه چیز درست شود آماده باشید.

 

حرف آخر

اگر به دنبال یک طرح تجاری گام به گام برای آژانس بازاریابی دیجیتال خود هستید، متاسفانه ناامید خواهید شد. دلیلش این است که چنین قالبی وجود ندارد.

در عوض، ما در تلاش برای ارائه مهمترین چیزهایی هستیم که باید در آینده یک آژانس بازاریابی دیجیتال برای 2018 در نظر بگیرد. بقیه اش بستگی به خودتان دارد.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :