دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

یک طرح تجاری خوب برای بازاریابی دیجیتال در سال 2018 بخش اول

یک طرح تجاری خوب برای بازاریابی دیجیتال در سال 2018 بخش اول

وقتی سعی می کنید یک یا دو نکته درباره نوشتن یک طرح تجاری بازاریابی دیجیتال بیابید، با انبوهی از طرح های گیج کننده مانند SCOMS، SUCUTS، AMBERS یا چیزی مثل اینها مواجه میشوید - هیچ یک از موارد فوق در واقع یک طرح تجاری واقعی نیستند. به عبارت دیگر، گونه های گوناگون در حال تلاش برای فروش یک راه حل پیش ساخته هستند که قرار است برای هر شرکتی کار کند، صرف نظر از اینکه شرکت چه کاری انجام می دهد یا اینکه چگونه پول در میاورد.

همانند تمامی راه حل های پیش ساخته شده، نتایج در بهترین حالت ، متوسط است.

برای یک آژانس بازاریابی دیجیتال، با توجه به بازار فوق العاده خلاق و نوآورانه، چنین رویکرد تقریبا تضمین شده  که شکست میخورد. در عوض، شما باید وقت بگذارید و با تحقیق طرحی که مناسب کارتان است را جمع آوری کنید.

 

برخی از سوال هایی که باید مورد توجه قرار گیرند نیز وجود دارد که در ادامه با هم میخوانیم:

هدف این طرح برای کیست؟

بیزینس من های بی تجربه تقریبا همیشه نکات پایه و مهم نوشتن یک طرح تجاری بازاریابی دیجیتال را نادیده می گیرند یعنی مخاطبان آنها! این در واقع یک تمایز است که بر تمام تصمیمات بعدی تاثیر می گذارد.

 

 اهداف داخلی

به عنوان مثال، شما ممکن است یک طرح تجاری داشته باشید که عمدتا برای اهداف داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. اهداف و ابزارهای خود را برای رسیدن به این اهداف را به کارکنان خود خواهید داد. آنها را آنچه که از شان انتظار می رود و چه عملکردی رضایت بخش است مطلع میکنید. همچنین به آنها اجازه می دهید بدانند که شرکت چگونه کار می کند.

یک طرح تجاری داخلی یک راه عالی برای فهمیدن جایگاه واقعی شماست، که اغلب برای سازمان های بازاریابی دیجیتال مشکل است.

 

سرمایه گذاران و شرکا

تمرکز نوع دیگری از یک طرح تجاری بر روی سرمایه گذاران و شرکا قرار دارد. این نوع از طرح تجاری برای تقویت اعتماد و اعتقاد به آژانس بازاریابی دیجیتال است. بدون شک می توان گفت که این نوع از طرح کسب و کار ، از نظرمالی سنگین و با اعداد و ارقام بالایی سر و کار دارد.

 

مشتریان بالقوه

در نهایت، طرح تجاری شما ممکن است درباره مشتریان موجود و بالقوه شما باشد. این یک تاکتیک بازاریابی است که در آن شما همه اهدافتان که قصد انجام آن را دارید و ابزارهایی که قصد استفاده از آن را دارید، مشخص خواهید کرد. همچنین می تواند یک راه عالی برای تبلیغ وسیعی از خدمات شما و معرفی محصولات جدید باشد.

برای مثال، اگر شما شروع به گسترش و ارائه خدمات استراتژی بازاریابی دیجیتال کرده اید، طرح شما به عنوان یک مکانیسم تحویل میتواند باشد.

لازم به ذکر است که از سال 2018، طرح تجاری بازاریابی دیجیتال شما باید شرایط و مفاهیم خاصی را که آینده بازاریابی دیجیتال است، مانند A.I در پردازش دیجیتال، پردازش زبان طبیعی، تجزیه و تحلیل داده ها، بازاریابی مبتنی بر حساب و غیره.

در طرح تجاری  شما بلندپرواز بودن چیز اشتباهی نیست به خصوص اگر از سرمایه گذاران و مشتریان بالقوه استفاده می کنید.

 

بازار خود را بشناسید

بخش بزرگی از موفقیت ، درک مخاطبین شما است. اطمینان حاصل کنید که طرح شما درباره تعریف بازار هدف شما روشن است – مشتری شما چه کسی خواهد بود و چندین آژانس دیگر نیز در حال فروش خدمات مشابه هستند؟

اگر چیزی که مشتریان بالقوه شما می خواهند یا نیاز ندارند  نفروشید، تبلیغات شما کار نخواهد کرد. در مورد افرادی که می خواهید به آنها بفروشید تا آنجا که ممکن است اطلاعات پیدا کنید.

بسیاری از صاحبان کسب و کار به اشتباه فکر میکنند که محصولات یا خدمات آنها "برای همه" است - به این معنی که هر کسی علاقه مند به محصولات و یا نیازمند آنها باشد. اما حتی اگر کسب و کارتان را به عنوان یک سازمان بازاریابی دیجیتالی کامل که به بازار گسترده ای از مصرف کنندگان متنوع علاقه مند است، تعریف کنید، باید شناسایی کنید که کدام مشتری ایده آل شماست.
 

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :