دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

گرایش‌های بازاریابی دیجیتال در فن‌آوری قرار دادن مشتریان در اولویت

گرایش‌های بازاریابی دیجیتال در فن‌آوری قرار دادن مشتریان در اولویت

تکنولوژی همیشه اجرا کننده برتر مسابقه بازاریابی دیجیتال بوده‌ است ، اما شرکت‌ های فنی باید مراقب باشند که درجا نزنند. همانطور که شرکت‌ های فن‌ آوری در زمان استفاده از تکنولوژی‌ های دیجیتال به استانداردی بالاتر تبدیل شده‌ اند. پیچیده‌ تر کردن موضوعات شرکت‌ های فن‌ آوری که اغلب با کسب‌ و کار b2b روبرو هستند و ایجاد یک چارچوب تجاری برای شرکت‌ های b2b نسبت به شرکت‌ های مشتری محور امری طبیعی است. واقعیت این است که شرکت‌ های فن‌ آوری اغلب زمان و تلاش زیادی را صرف نوآوری در محصولاتشان می‌کنند که البته این زمان و انرژی را صرف تلاش‌ های بازاریابی دیجیتال خود نمی‌ کنند. با توجه به مطالعه بازاریابی خشت و دیجیتال ، شرکت‌ های فن‌ آوری هنوز باور دارند که اگر آن را بسازند ، موفق خواهند شد ، که دیگر این طور نیست.

 

نفوذ عمیق اما آهسته دیجیتال در تکنولوژی

شرکت‌ های فنی هم اکنون نفس می‌ کشند. آن‌ ها تکنولوژی‌ های زیربنایی را درک می‌ کنند. شرکت‌ های فنی تا حدی کم‌ تر از سایر صنایع برای اولویت‌ بندی استفاده از این تکنولوژی‌ ها در کسب و کارهای خود تلاش کرده اند. نیک کریستی ، معاون ارشد فن‌ آوری شرکت ، می‌ گوید : " سایر رهبران صنعت درباره اهمیت تجربه مشتری و داده‌ های مرتبط صحبت می‌ کنند ، اما چالش اصلی در عرصه b2b چیست. در واقع ، مطالعه بازاریابی دیجیتال چندگانه نشان می‌دهد که ۹۰ درصد از شرکت‌ های فن‌ آوری خود را تنها " متمرکز " در بازاریابی دیجیتال خود می‌ دانند ، که در این مطالعه به عنوان سطح یکپارچگی ، اتوماسیون و مهارت‌ های فنی تعریف شده‌ اند ، نه سازمان. این مشکل جدی‌ تر از آن است که به نظر می رسد زیرا مسابقه برای بلوغ دیجیتال یک دوی ماراتن است نه یک دوی سرعت. در این مسابقه هیچ خط پایان واقعی وجود ندارد. شرکت‌ ها امروزه گام‌ هایی را برداشته اند که در حدود یک دهه پیش رسم بود. نتیجه این است که آینده فرصت‌ ها و چالش‌ های را به وجود خواهد آورد. در حال حاضر کاستی‌ های موجود یا شکاف‌ ها ممکن است منجر به زیان‌ های قابل‌ توجه و شاید کشنده ای در آینده شود.

 

دیدگاه‌ های مشترک مشتری می‌ تواند سرعت تکنولوژی را تسریع کند

خبر خوب این است که مطالعه بازاریابی دیجیتال حوزه‌های خاصی از فرصت‌ هایی را که شرکت‌ های فن‌ آوری می‌توانند برای بازگشت به مسیر استفاده کنند ، مشخص کرد. یکی از مهم‌ ترین حوزه‌ های فرصت برای شرکت‌ های فن‌ آوری ، توسعه یک دیدگاه جامع از مشتریان آنلاین خود است. این موضوع در حال تبدیل شدن به یک بشارت در میان شرکت‌های B۲C است و همین امر برای شرکت‌ های B۲B نیز صادق است. آن‌ ها نا امیدانه نیاز به یک دیدگاه جامع از مشتری دارند ، اما در فضای تکنولوژی با تغییر مدل‌ های بازار ، روابط شبکه‌ های پیچیده با شرکا و نمایندگان فروش ، تعامل منفصل مهمی در نمایش‌های تجاری ، یا با تیم‌ های میدانی بسیار پیچیده‌ تر است. علاوه بر این ، تراکنش ‌های B۲B اغلب برای بخش بزرگی از شرکت‌ های دارای فن‌ آوری اطلاعات حساب می‌ شوند و شرکت‌ های B۲B اغلب به نیروهای فروش خود برای جمع‌ آوری بینش مشتری و ایجاد روابط اتکا می‌ کنند. این نقطه خوبی برای شروع است ، اما دید یک بعدی از مشتریان آن‌ ها در بازار امروز کافی نیست. شرکت‌ ها باید نگرش‌ های غیرمجازی ( آفلاین ) خود را با استفاده از رد پای دیجیتالی مشتریان خود ترکیب کنند تا این دیدگاه‌ های مشتریان را بطور کامل توسعه دهند. شرکت‌ های فنی باید اطلاعات و نگرش ها را از سراسر سازمان جمع‌ آوری و ترکیب کنند. از جمله اطلاعات از منابع تجزیه و تحلیل و منابع ارتباط با مشتری. با توجه به مطالعه بازاریابی دیجیتال ، ۴۸ درصد از سازمان‌ های فن‌ آوری که در حال حاضر از داده‌ های CRM برای تقویت تلاش‌ های بازاریابی خود استفاده می‌کنند ، به تبدیل داده‌ های CRM به یک نقطه مشترک و مهم برای شروع ساخت دیدگاه‌ های مشترک مشتری نیاز دارند.

 

ادغام داده‌ ها می‌ تواند بازاریابی دیجیتال را شروع کند

این سیستم در این که آیا شرکت در حال حاضر از داده‌ های CRM استفاده می‌ کند یا نه ، اطلاعات حیاتی دارد. نیک توضیح می‌ دهد : "CRM دارای هوش مشتری است که برای انجام استراتژی دیجیتال شما ، از جمله توانایی انجام مدل سازی پیشگویانه و مدل‌ سازی اسناد ، نقشی اساسی ایفا می‌ کند ". هر چه شرکت‌ های اطلاعاتی بیشتری بتوانند ادغام شوند ، تجزیه و تحلیل آن‌ ها بهتر خواهد بود. تجزیه و تحلیل بهتر ، به نوبه خود عملکرد برنامه‌ های بازاریابی پیشگویانه را بهبود می‌ بخشد که منجر به نتایج بهتر در فروش اینترنتی می‌ شود. این یک چرخه کامل است که شرکت را در طول زمانی طولانی به سمت موفقیت هدایت می‌ کند.

 

فن‌ آوری می‌ تواند بهبودهای بازاریابی دیجیتال را اجرا کند 

در نهایت ، شرکت‌ های فن‌ آوری همه فن‌ آوری های مورد نیاز برای موفقیت را دارند ، آن‌ ها فقط باید تشخیص دهند که مشتریان آن‌ ها - اغلب کسب و کارها - می‌ توانند به همان روشی که مصرف کنندگان می‌ توانند پیش‌ بینی شوند ، استخراج و پیش‌ بینی شوند یا نه. با انجام این تلاش ، شرکت‌ های فن‌ آوری می‌ توانند از گروه پیشی بگیرند و نمایش بهتری داشته باشند. نیک می‌گوید : " تبدیل دیجیتال چیزی است که به طور مداوم در حال رخ دادن است. فشار برای بهبود در بازاریابی دیجیتال هرگز نمی‌ تواند متوقف شود."

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :