دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

کوپن تخفیف و اندازه گیری نتایج بازاریابی فروشگاه اینترنتی

کوپن تخفیف و اندازه گیری نتایج بازاریابی فروشگاه اینترنتی

کوپن تخفیف و نتایج بازاریابی تجارت الکترونیک

کوپن یا کدهای تخفیف مشتریان که در آخرین مرحله فرآیند پرداخت الکترونیکی وارد می کنند می تواند به نظارت بر کسب و کار شما و اندازه گیری اثربخشی بازاریابی و تبلیغات و تصمیم گیری های تبلیغاتی بهتر کمک کند. برای یک بازاریاب حرفه ای ، اندازه گیری یک کمپین بازاریابی باید یکی از اولین ملاحظات در هر طرح تبلیغاتی جدید باشد. بدون اندازه گیری ، شما واقعا نمی دانید که آیا روش شما کار کرده است یا نه و نمی توانید به درستی سرمایه گذاری مستمر را توجیه کنید. بدون اندازه گیری کسب و کار شما می تواند به معضل کلاسیک جان وانامیکر دچار شود: "نیمی از پول من که در تبلیغات صرف شده است هدر رفته؛ مشکل این است که نمی دانم کدام نصفه". در نرم افزار فروشگاه ساز دیمارکت این امکان وجود دارد تا انواع کوپم ها و کدهای تخفیف توسط مدیر فروشگاه برنامه ریزی و طراحی شود.

یکی از راههای نظارت بر (یا حداقل محک زدن) تاثیرگذاری تبلیغات بازاریابی شما این است که از کد کوپن یا تخفیف استفاده کنید. خریداران با کوپن و وارد کردن کدهای کوپن آنلاین آشنا هستند. هنگامی که شما توزیع یک کد کوپن داده شده را به یک تاکتیک تبلیغاتی یا بازاریابی خاص محدود می کنید ، می توانید این تاکتیک را اندازه گیری کنید.

 

کمپین کوپن

تصور کنید که شما یک فروشگاه آنلاین عرضه وسایل حیوان خانگی دارید که همه چیز از شانه و شامپو توله سگ تا کیسه های غذای حیوانات 40 پوندی و بسته های کوچکی از تشویقی سگ ها به فروش می رسانید. کسب و کار شما شروع به فروش تشویقی سگ میکند ، و تیم بازاریابی شما تصمیم گرفته است که تبلیغات بنر در چندین وب سایت ، از جمله وبلاگ های آموزش سگ ، سایت های پرورش دهندگان و سایت های حیوانات خانگی داشته باشد. برای هر سایت ، تیم بازاریابی شما یک کد کوپن مشخص ایجاد می کند که به محتوای تبلیغ بنر مربوط است. برای یک آگهی بنر با عنوان "چون دوست دارید لبخند سگتان را ببینید" ممکن است از کد کوپن "MakeSmiles" در یک وب سایت و "ForSmiles" در سایت دیگری استفاده کنید. هنگامی که یک کد کوپن ویژه را با یک تاکتیک خاص یا حتی یک وب سایت خاص مرتبط می کنید ، می توانید عملکرد تاکتیک یا وب سایت را در کمپین اندازه گیری کنید. در هر مورد ، هنگامی که یک خریدار از کد کوپن استفاده می کند ، شما قادر خواهید بود وب سایتی که مشتری شما کد کوپن را  از آن پیدا کرده است شناسایی کنید.

 

بازگشت هزینه تبلیغات(ROAS)

کسب و کار شما می تواند برای تعیین بازده هر تبلیغ از این داده ها استفاده کند که تعداد و ارزش ریالی کخ برای فروش هر یک از آگهی های بنر به وب سایت شما فرستاده است را اندازه گیری کند. ROAS (return on ad spend) توصیف نسبت ریال سرمایه گذاری شده در یک تاکتیک تبلیغاتی خاص به درآمد یا سودی است که تولید می کند. ROAS می تواند به صورت یک درصد یا یک مبلغ ریال بیان شود. ROAS از یک گروه از آگهی های بنر مانند کسانی که در مثال غذای سگ بیانگر این است که کسب و کار شما چه مقدار پول هر یک از آگهی ها برای کسب و کار تجارت الکترونیک شما به ارمغان آورد و می تواند موفقیت کمپین را اندازه گیری کند. با در نظر داشتن این موضوع ، ROAS بهترین وسیله برای هدف ایجاد سود فوری است.

 

مقایسه نسبی

کدهای کوپن همچنین ممکن است برای ایجاد مقایسه های نسبی یا مبنایی استفاده شوند ، زمانی که هدف شما لزوما سود فوری از فروش فردی نیست. خرده فروشی در شمال غربی ایالات متحده می خواست که مشخص کند کدام یک از چندین نشریه چاپی برای کمپین آینده مناسب خواهد بود. برای یک دوره چند ماهه ، این خرده فروش پیشنهادات کوپن را در هر نشریه منتشر کرد. کدهای کوپن برای هر نشریه خاص بود و به تیم بازاریابی خرده فروش اجازه داد ، نشریاتی را که به نظر می رسید مخاطبان بیشتری دارند شناسایی کند. بعدها این خرده فروش یک سری آگهی (با هدف جذب مشتری های وفادار) در آن نشریاتی که بیشترین بازخورد را تولید کرده بود ، چاپ کرد. این اندازه گیری نسبی لزوما به این معنا نیست که این نشریات بهترین ROAS را تولید کرده اند ، اما بیشترین مشارکت را داشتند. این خرده فروش همچنین از کد کوپن به عنوان راهی برای آزمایش پیام های ایمیل استفاده می کند. گروه بازاریابی دیجیتال خرده فروشی دو یا سه نسخه از کپی و سرفصل های ایمیل را ارسال کردند. هر پیام ایمیل دارای یک کد کوپن مشخص است که مشخص میکند آیا خریدار روی لینکی مشخص در پیام ایمیل کلیک می کند یا خیر.

 

اندازه گیری

کد کوپن یک راه خوب برای اندازه گیری انواع بازاریابی تجارت الکترونیک است. این روش به شما اجازه می دهد یک فروش را به یک تاکتیک خاص مانند تبلیغات بنر ، آگهی پاندورا ، تبلیغات تلویزیونی یا حتی یک آگهی چاپ به طور مستقیم مرتبط کنید. می توانید اگر یک تاکتیک خاص منجر به فروش شد کاملا باخبر شوید. دوباره یادآور میشویم که این نوع اندازه گیری وقتی که هدف شما ایجاد فروش فوری ، مقایسه تعامل نسبی چندین وسیله تبلیغاتی ، یا انجام انواع خاصی از آزمون های بازاریابی A / B است کاربرد دارد. همانطور که کمپین های بازاریابی تجارت الکترونیک و فروشگاه های اینترنتی شرکت خود را توسعه می دهید ، راه هایی برای اندازه گیری آنها ایجاد کنید. جمع آوری اطلاعات عملکردی که به شما کمک می کند کمپین ها را بهینه سازی کنید و انتخاب های بازاریابی نسبتا بهتری داشته باشید.

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :