دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چیزهایی که باید در مورد داده های فروش بدانید بخش دوم

چیزهایی که باید در مورد داده های فروش بدانید بخش دوم

فروش به طور سنتی یک تخصص شهود محور بوده است. منظور چیست؟ فروشندگان درباره مشتریان آنلاین بالقوه تحقیق انجام می کنند و سپس بهترین فرصت ها را انتخاب کرده و درگیر مکالمه می شوند. این امر به شما امکان می دهد تا تشخیص دهید که آیا مشتری ایده آل هست یا خیر.

 

 

 

 

 

4) آنها با CRM کار می کنند و داده ها را قابل دسترس می سازند

یک تیم فروش داده محور با ابزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) مانند CRM رایگان HubSpot کار می کند. یک پایگاه داده CRM بسیار با ارزش است. این برنامه به طور مؤثر جایگزین صفحات گسترده و ابزارهای پراکنده می شود و گزارشهای فروش مفیدی ایجاد می کند. CRM می تواند همه فعالیت های مشتری را ردیابی کند و حتی بعضی کارها مانند پیگیری های ایمیل و بروزرسانی های مخاطب را خودکار کند. همچنین تیم فروش شما را هماهنگ نگه می دارد و همه داده های فروش شما را به همان اندازه در دسترس می کند.

 

5) آنها همه تعاملات را پیگیری می کنند تا بدانند چه عواملی مؤثر است

یک تیم فروش مبتنی بر داده با همه تعامل ها با اهمیت مساوی برخورد می کند. این که یک ارتباط هرگز پاسخ ندهد یا تبدیل به مشتری شود ، هر تعامل می تواند داده های ارزشمند و بینش خود را نسبت به کاری که می کند به تیم فروش شما ارائه دهد. تعامل می تواند چند نکته مهم را برای شما تعریف کند:

• این تعامل از کجا آمده است

• چرا نمایندگی فروش شما در وهله اول به نتیجه رسیده است

• چگونه نماینده فروش شما ارتباط برقرار کرده و از چه نوع ارتباطی استفاده کرده است

همچنین شما می توانید از طریق تماس اولیه ، چرخه فروش را برای ارتباط خاص پیگیری کنید یا اینکه بفهمید کدام رقیب را از دست داده اید. همچنین می توانید اطلاعات دموگرافیک و روانشناختی را از هر رابطه ای که به مشتری تبدیل می شود برای جمع آوری اطلاعات بیشتر از شخصیت های خریداران محصولات آنلاین خود جمع آوری کنید.

 

6) آنها فقط با مشتریان احتمالی و ارتباط هایی که معیارهای خاصی دارند ، درگیر می شوند

یک تیم فروش مبتنی بر داده فقط راه هایی را دنبال می کند که با مشتریان مناسب و خوب سر و کار داریم. دقیقا چیزی که داده های مناسب می توانند به آنها بگویند. همانطور که در بالا گفتم ، داده های فروش آنلاین این امکان را دارند که در وقت و انرژی با ارزش خود و تیم فروشتان صرفه جویی کنید و باعث سودآوری وب سایت شما شوند. تیم خود را ترغیب کنید تا انرژی شان را روی تعاملاتی که در این گروه قرار می گیرند متمرکز کنندبیاموزید که چگونه امکان جستجو و شناسایی ارتباط های مناسب وجود دارد که می توانند تبدیل به مشتریانی شوند که پول پرداخت می کنند.


7)آنها در مورد بهترین شیوه ها و تجربه ها صحبت می کنند


یک تیم فروش داده محور دائما بهترین شیوه ها را با یکدیگر به اشتراک می گذارد. شاید یکی از نمایندگان فروش شما روشی جدید برای استفاده از داده های فروش آموخته باشد. شاید دیگری رویکرد جدیدی پیدا کرده است که تقریبا همیشه پاسخ آینده نگران را تضمین می کند. صرف نظر از این ، تیم فروش شما همیشه باید در مورد بهترین شیوه ها و رویکردهای خود که شاید کاملا مؤثر نباشند ، گپ بزنند. شما می توانید این اطلاعات را از طریق جلسات گسترده تیمی به اشتراک بگذاریداین امر نه تنها باعث تقویت روحیه خواهد شد و به عنوان ابزاری برای مربیگری و آموزش فروش عمل می کند ، بلکه به شما کمک می کند تا داده های خود (و نحوه استفاده از آن) را به طور مداوم به روز نگه دارید. داده های فروش فرایندی تکراری است و تیم فروش می تواند به شما کمک کند دائما نحوه استفاده و کاربرد آن را بهبود ببخشیدداده های فروش به شما در رشد بهتر کمک می کند. اینگونه دیگر هیچ هزینه ای برای تیم فروش شما به همراه نمی آورد. داده های فروش ، ابزار جدیدی است که در این بخش قرار دارد. تیم فروش داده محور می تواند در وقت ، انرژی و پول سازمان شما صرفه جویی کند. منابعی که احتمالا شرکت شما مجبور به هدر دادن آنها نیست. داده های فروش همچنین می تواند تیم فروش را هم تراز کرده و روند فروش را به گونه ای ساده کند که حداکثر درآمد را در کسب و کار آنلاین داشته باشید.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :