دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چگونگی حفظ انگیزه کارکنان شرکتتان بخش دوم

چگونگی حفظ انگیزه کارکنان شرکتتان بخش دوم

 همانطور که در بخش قبل بیان شد:

برای هر سازمان تجاری ضروری است که با انگیزه ، کارکنان برتر را حفظ کنید. یک نیروی مشغول به کار نیروی کار مولد است. شرکت نمی تواند بدون کارکنان با تجربه و کارآمد اهداف مورد نظر را به دست آورند. بنابراین ، سازمان ها باید انگیزه کارکنان خود را برای به دست آوردن بهترین نتایج ممکن برای مدت زمان طولانی حفظ کند. تکنیک های متعددی وجود دارد که کسب و کار اینترنتی در رابطه با انگیزه و حفظ کارکنان با کارایی بالا باید در نظر بگیرد.

 

 

مشارکت کارکنان

هر مدیریت فروشگاه آنلاین برای حفظ کارکنان خود باید ارتباطات سازمانی را بهبود بخشد. مدیریت ارشد نیاز به یادگیری هنر درگیر کردن کارکنان در فرآیند تصمیم گیری دارد. اگرچه ، مدیریت به احتمال زیاد تصمیمات نهایی را خواهد گرفت ، به دنبال مشاوره از طرف کارکنان می تواند احساس مالکیت کارکنان را در روند وارد کند. اعضای تیم باید تشویق شوند که با ارائه پیشنهادات و بازخورد ، در روند تصمیم گیری شرکت کنند.

 

فرصت های آموزشی و توسعه

هدف از توسعه استعداد حفظ مزیت رقابتی برای کسب و کار شماست. کارمندان می خواهند بدانند که فرصت های رشد در سازمان وجود دارد. برنامه های مذهبی به تسهیل فعالیت های توسعه کمک می کنند از طریق اجازه دادن به کارکنان جدید به سایه کارکنان مستقل بیشتری. اگر یک کارمند احساس کند که یک برنامه درازمدت برای آنها درون سازمان شما وجود دارد که فرصت هایی را که با اهداف حرفه ای آنها سازگار است ، در اختیار شما قرار می دهد ، بهتر است که با سازمان خود در طولانی مدت باقی بمانید.

 

از دست دادن کارکنان بد

چرا کارکنانی که نگرش منفی دارند و عملکرد کمتری دارند ، را رها نمی کنید؟ اگر کارکنان شما متوجه شوند که شما اجازه می دهید که همکار ضعیفشان را از دست بدهند ، خرسند خواهند شد. چرا دیگران باید وزن اضافی کارمند ضعیف را بکشند؟ علاوه بر این ، کارکنانی که با نگرش بد رفتار می کنند ، تمام کارکنان شما را مسموم می کنند. تلفات خود را کاهش دهید.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :