دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چگونگی بازاریابی اپلیکیشن موبایل و نکاتی برای دانلود بیشتر

چگونگی بازاریابی اپلیکیشن موبایل و نکاتی برای دانلود بیشتر

وقتی بلاخره موفق شدید و اپ موبایل خود را راه انداختید و پس از سرمایه گذاری زمان، انرژی و پول، توانستید برنامه خود را به بازار برسانید، مرحله بعد بازاریابی آن خواهد بود.

متوجه خواهید شد که تعداد کمی دانلود می شود و به نظر می رسد هیچ کس علاقه مند به آنچه شما ارایه می دهید نیست.

ظاهرا، برنامه های موبایل فقط یک پروژه "ساختن و فروختن" نیست. بلکه مهمترین قسمت آن بازاریابی و معرفی آن خواهد بود.

 

نکات بازاریابی اپ موبایل

احتمالا، مشکل خود اپ نیست، واقعیت اینست که هیچ کس نمی داند که آن وجود دارد. به همین دلیل مهم است که برنامه خود را به طور موثر به بازار عرضه کنید تا مردم علاقه مند شوند. این پست به شما پنج نکته عملی ارائه می دهد تا به شما کمک کند اپ خود را بیشتر در معرض دید قرار دهید.

 

وبلاگ نویسی مهمان

اگر میخواهید کاربران بیشتری اپ را دانلود کنند، باید مخاطب بیشتری کسب کنید. این زمان بر است، اما اگر سخت کوش باشید، می توانید با  کمک یک گروه بزرگتر سرعت بیشتری داشته باشید.

در حالی که ایجاد محتوا در فروشگاه آنلاین شما بسیار مهم است، همچنین ایده خوبی برای استفاده از مخاطبان دیگر نیز هست. این جایی است که وبلاگنویسی مهمان  به کمک شما می آید. اگر قادر به ارسال محتوا در یک وبلاگ گسترده تر هستید، به افراد بیشتری دست خواهید یافت.

اطمینان حاصل کنید که وبلاگ هایی را که مربوط به بازار شما هستند را هدف قرار می دهید تا بتوانید به افرادی که علاقه مند به چیزی هستند که شما ارائه می کنید، دسترسی پیدا کنید. همچنین میتوانید به نشریات تکنولوژی نگاه کنید.

نکته کلیدی که باید به یاد داشته باشید این است که پستهای وبلاگ مهمان شما نباید بیش از حد تبلیغاتی باشند. هیچکس نمیخواهد 500 تا 800 کلمه تبلیغ را بخواند. در عوض، تمرکز بر ارائه محتوای با کیفیت است. به خواننده خود مطلبی جدید و جذاب ارائه کنید.

اکثر سایت ها به شما این امکان را می دهد یک بیوگرافی کوتاه با لینک داشته باشید. حتما لینکی به اپ خود و همچنین وب سایت خود در صورت امکان بگذارید.

 

گرفتن نظرات و بررسی های مثبت

بازخورد مثبت برای موفقیت تلاش های بازاریابی شما ضروری است. قبل از دانلود برنامه، مردم معمولا بررسی ها را میخوانند. بررسی های مثبت به منظور جذب افراد بیشتری برای دانلود برنامه شما مهمند.

نکته کلیدی این است که مطمئن شوید که کاربران برای استفاده از برنامه شما، راحت هستند. اگر برنامه شما به کندی اجرا شود و استفاده از آن مشکل باشد، احتمالا مصرف کنندگان نظرات منفی خواهند نوشت.

 

پیش از اجرای برنامه، باید مطمئن شوید که ویژگی های آن را کاملا آزمایش کنید. قبل از اینکه آن را به اجرای عموم بگذارید مطمئن شوید که سریع، بدون وقفه و آسان است. البته، اگر قبلا برنامه را راه اندازی کرده اید، خیلی دیر نیست تا مطمئن شوید که طراحی را به گونه ای تغییر دهید که نظرات مثبت را ارتقا دهد.

همچنین می توانید از مصرف کنندگانتان بخواهید که برایتان نظرشان را بنویسند. درخواست بازخورد کاربران شما به شما اطلاعات ارزشمندی برای بهبود تجربه هایتان میدهد. اگر برنامه شما را دوست داشته باشند، درخواست بازبینی، تعداد نظرات مثبت شما را افزایش می دهد.

 

استفاده از تأثیرگذاران شبکه های اجتماعی

شما باید سخت کار کنید تا اپ تلفن همراه خود را به طور موثر بازاریابی کنید. این فرایند یک شبه نیست. با این حال، اگر باهوش باشید، می توانید با کمک دیگران آن در معرض دید بیشتر قرار دهید.

سعی کنید از وبلاگ نویسان و اعضای پررنگ و مشهور رسانه ها مطلع شوید. اهداف تأثیرگذار را در صنعت خود و در مورد برنامه خود بگویید. اگر محصول شما به اندازه کافی جالب باشد، ممکن است بخواهند که آن را در صفحه خود مطرح کنند. آنها را تشویق کنید که آن را امتحان و بعد بررسی کنند.

بسیاری از وبلاگ ها برای انتخاب وجود دارند. سعی کنید به نشریاتی بپردازید که نزدیک به بازار هدف شما هستند. گرفتن بازخورد خوب در وبلاگها ممکن است زمان ببرد. به بلاگر فرصت کافی برای امتحان و بررسی اپ را بدهید.

 

بهینه سازی برای فروشگاه App

کار دیگری که باید انجام دهید این است که صفحه خود در فروشگاهApp را بهینه سازی کنید. این به شما کمک می کند که در فروشگاه App ، بازدید بیشتری بگیرید. بهینه سازی فروشگاه App شبیه به بهینه سازی موتورهای جستجو است که باعث می شود پیدا کردن برنامه شما برای مصرف کنندگان آسان تر شود.

هنگام توصیف اپ، مطمئن شوید که از کلمات کلیدی مناسب استفاده می کنید. باید آنچه که افراد در هنگام جستجوی موضوعات مربوط به برنامه شما جستجو میکنند را در نظر بگیرند. حتی می توانید یک کپی رایت کننده را استخدام کنید که می تواند یافتن برنامه تلفن همراه شما را آسانتر و برای کاربران بالقوه جذاب کند.

 

برگزاری مسابقات

در نهایت، برگزاری مسابقات برای جذب دانلود بیشتر راه خوبی است. البته، مطمئن شوید که مسابقه مربوط به برنامه شما و قابلیت های آن است. مثلا اگر برنامه شما به ماهیگیران علاقه مند کمک می کند تا نقاط خوب برای ماهیگیری را پیدا کنند، میتوانید مسابقه ای را برگزار کنید که به کسانی که برنامه شما را دانلود کنند، تجهیزات ماهیگیری رایگان هدیه میدهید. ممکن است یک سرمایه گذاری کوچک نیاز داشته باشد، اما اگر شرکت کنندگان به اندازه کافی جذب شوند، دانلودهای بیشتری دریافت خواهید کرد.

یکی دیگر از مزایای رقابت ها این است که به راحتی در معرض دید قرار می گیرید. یک نفر ممکن است برنامه شما را برای شرکت در مسابقه دانلود کند و اگر از برنامه لذت ببرد، به دوستان خود خواهند گفت.

 

سخن آخر

جذب افراد بیشتر برای دانلود برنامه تلفن همراه آسان نیست. اما با استقامت، شما می توانید یک طرح بازاریابی برای جذب بیشتر کاربران علاقه مند پیدا کنید.

نکات این مقاله به شما کمک خواهد کرد که در طول زمان کاربران بیشتری کسب کنید، اما به یاد داشته باشید، این یک ماراتن است و نه یک دوی سرعت. حرکت رو به جلو را ادامه دهید و موفق خواهید شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :