دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چگونه یک خانم میتواند در تجارت موفق باشد؟ بخش دوم

چگونه یک خانم میتواند در تجارت موفق باشد؟ بخش دوم

3- زمینه کاری که زنان کمتری در آن حضور داشته باشند را انتخاب کنید

از لحاظ تاریخی ، زنان در زمینه هایی مانند علوم ، مهندسی ، فن آوری ، ریاضیات و علوم رایانه کمترین سهم را دارند.

با کار در یکی از این حوزه ها ، ممکن است از شانس های بیشتری برای تشویق بیشتر زنان برای ورود به این تجارت ها مانند برنامه های تحصیلی و کمک هزینه استفاده کنید.

چگونه یک خانم میتواند در تجارت موفق باشد؟ بخش دوم

4- تعیین نحوه تعادل کار و خانواده

شاید بزرگترین نگرانی برای زنان در راه اندازی تجارت این است که چگونه تعادل کار و زندگی خانوادگی را در نظر بگیرند. زنان معمولا در سالهای کلیدی رشد فرزندان خود همزمان تلاش می کنند تا حرفه خود را ارتقا دهند و به مراحل بالاتر صعود کنند.

نظرسنجی ها نشان داده است که اکثر زنان مشاغل خود را به علت اختلافات ناشی نگهداری فرزند یا محیط محل کار که خصمانه که مغایر با خواسته های والدین هستند ، ترک می کنند.

بهترین راه برای اطمینان از تعادل بین کار و خانواده ، یافتن یک شرکت است که ترکیبی از سیاست های دوستانه برای والدین مانند مرخصی بارداری ، خدمات مراقبت از کودک تحت حمایت شرکت ، برنامه ریزی انعطاف پذیر ، حقوق و مزایای مراقبت از خانواده و مرخصی پدر و مادر را ارائه می دهد.

چگونه یک خانم میتواند در تجارت موفق باشد؟ بخش دوم

 

5- غلبه بر نابرابری پرداختی

با وجود پیشرفت فوق العاده از نظر تعداد زنان در تجارت و نسبت افرادی که برای دستیابی به سمت های مدیریتی و اجرایی می روند ، هنوز راه زیادی برای رفتن وجود دارد ، مخصوصا وقتی که بحث به حقوق برابر می رسد. حقیقت ناخوشایند این است که زنان برای میزان برابر کار به میزان قابل توجهی کمتر از مردان کسب درآمد می کنند. گرچه عواملی مانند تحصیل یا تصمیم گیری در مورد فرزند می تواند سطح درآمد را تحت تاثیر قرار دهد ، مشکل اصلی این است که زنان همیشه خود را دست کم میگیرند و روش موثر مذاکره با کارفرمایان برای حقوق بالاتر را بلد نیستند. برای غلبه بر نابرابری های پرداختی ، شما باید:

موقعیت شناسی کنید. از درآمدی که افراد دیگر (مردان و زنان) با همان شرایط و موقعیت های مشابه کسب می کنند را بدانید.

یاد بگیرید چگونه به مذاکره بپردازید. هنگامی که ارزش خود را می دانید ، باید روی ارائه معیارها ، مهارت ها و دستاوردهای خود کار کنید. هرگز خودتان را فراموش نکنید و روی یک حقوق خاص تاکید نکنید بلکه محدوده ی حقوق و دستمزدی را ارائه دهید.

هرگز بلافاصله به پیشنهادی جواب مثبت ندهید. به پیشنهاد به عنوان "پیشنهاد اولیه" ارائه شده فکر کنید و گر احساس می کنید که شما را دست کم گرفته اند به مذاکره ادامه دهید.

متوجه باشید که شما حق دارید که برای افزایش درآمد درخواست کنید. اگر در حال حاضر در محل کار ی هستید که در آن احساس می کنید مشارکت شما کم ارزش  تلقی شده است یا اینکه متوجه می شوید که یک همکار برای یک کار مشابه بیشتر میگیرد ، نگران نباشید که برای بالا بردن حقوق درخواست می کنید. فقط مطمئن شوید که یک دلیل قانع کننده دارید: پیدا کردن محدوده حقوق و دستمزد برای نقش های مشابه در داخل و خارج از شرکت حیاتی است. آمادگی برای گفتگو در مورد مشارکت مثبت خود در این شرکت از جمله موفقیت های اخیر یا مشکلاتی  که حل کرده اید داشته باشید. هر گونه بازخورد مثبت از دیگران در تیم خود را برجسته کنید.
چگونه یک خانم میتواند در تجارت موفق باشد؟ بخش دوم


 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :