دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چگونه یک خانم میتواند در تجارت موفق باشد؟ بخش اول

چگونه یک خانم میتواند در تجارت موفق باشد؟ بخش اول

در سراسر جهان ، زنان به دنبال این هستند که سقف های نامرئی را خراب می کنند و ثابت کنند که آنها آنچه را که باید رهبران تجارت موفق داشته باشند را دارند.

با وجود اینکه تحقیقات جدید نشان می دهد که تجارت ها ، ارگان ها و شرکتهایی که توسط زنان مدیریت میشود بیشتر به سمت موفقیت میروند تا اینکه تجارتهایی که تمام تیم مدیریتی آن ها را مردان تشکیل میدهند.

در اینجا برخی از توصیه های عملی برای تبدیل شدن به یک زن تاجر موفق را برایتان میگوییم.

 

روش اول: آمادگی برای چالش های خاص زنان:

1- درباره زنان موفق بخوانید

بسیاری از زنان حرفه ای و موفق در کسب و کار و در زمینه های دیگر در دنیای بیرون وجود دارند. تحقیق کنید و در مورد زمینه ها و مسیرهای شغلی آنها که برای شما انگیزه و الهام بخش خواهد بود بخوانید. خواندن داستانهای آنها ایده هایی را به شما نشان می دهد که مسیر موفقیت چگونه به نظر می رسد و با چه موانعی ممکن است در طول مسیر مواجه شوید.

اینترنت یک منبع عالی برای تحقیق در مورد زنان تاجر موفق است. مقالات جالب و دیدنی در وب سایت هایی مانند Forbes و دانشگاه بازرگانی هاروارد وجود دارد.

همچنین می توانید خاطرات یا بیوگرافی های تعدادی از زنان موفق را بخوانید و بینش خود را در مورد تجربیات حرفه خود - چه خوب و چه بد بالا ببرید.

شریل سندبرگ مدیر ارشد فیسبوک یک نمونه عالی از زنان موفق است:  او کتابی به نام " زنان ، کار و اراده برای رهبری" دارد . او در مورد مسائلی مانند سطح پایین زنان در نقش های رهبری شرکت های بزرگ و دولتی ، نابرابری های پرداختی که زنان با آن مواجه هستند و مشکلات مربوط به جاه طلبی های شغلی همزمان با تشکیل خانواده را مورد بحث قرار می دهد. او جوانان و فارغ التحصیلان زن را تشویق می کند تا خود را باور داشته باشند ، دست ها را بالا ببرند ، پشت میز نشسته ، با مشکلات روبرو شوند و از یکدیگر حمایت کنند. »

آن ماری اسلاتر استاد دانشگاه پرینستون است که در سال 2012 مقاله ای را در «آتلانتیک» با عنوان «چرا زنان هنوز هم نمی توانند همه چیز را داشته باشند» درباره ارزیابی دشواری همکاری کار خود به عنوان مدیر برنامه ریزی سیاست در وزارت امور خارجه برای هیلاری کلینتون و مسئولیتش به عنوان مادر دو پسر منتشر کرد. در این مقاله او برای تغییر سیاست های اجتماعی و مسیرهای شغلی برای پذیرفتن انتخاب های ما به جای انتظار از زنان به برای تطبیق خودشان بحث کرده است.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین و نامزد ریاست جمهوری سال 2016، مدافع حقوق زنان است. کلینتون تاکید به نیاز به تشکیل خانواده و مرخصی پزشکی و تشویق زنان و دختران برای پیگیری حرفه ای ریاضیات و علوم دارد. او می گوید: "ما باید زنان را به طور کامل توانمند کنیم تا در اقتصاد و جامعه ما مشارکت کنند. ما باید حقوق برابر را یک واقعیت بدانیم." بسیاری ادعا می کنند که هیلاری کلینتون واقعا مثال چندان خوبی نیست. به این دلیل که نه تنها او زن تاجر نیست ، بلکه تحت تهدید بازجویی نیز هست.

چگونه یک خانم میتواند در تجارت موفق باشد؟ بخش اول

 

2- زنان موفق حیطه کاری خود را بشناسید

مهم نیست که در چه زمینه ای کار میکنید ، مطمئنا زنان موفقی هستند که راه را برای دیگران هموار کرده اند. پیدا کردن زنان موفق در حوزه خاص شما به شما ایده بهتری از مسیر شغلی معمولی شما و برخی اقدامات عملی که می توانید برای موفقیت در تجارت انجام دهید ، میدهد.

در مورد اینکه آنها در کدام دانشگاه ها درس خوانده اند ، جایی که اولین کار خود را شروع کردند و سایر اطلاعات مربوط به مسیر شغلی آنها تحقیق کنید.

از آنچه که این زنان انجام دادند ، بیاموزید ، سپس از این دانش استفاده کنید تا برنامه کاری خود را بسازید.

چگونه یک خانم میتواند در تجارت موفق باشد؟ بخش اول

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :