دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چگونه می توان چشم انداز دیجیتال پیچیده را برای ردیابی بهتر مسیر مخاطبان خود مطالعه کنید؟ بخش دوم

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
4.4
چگونه می توان چشم انداز دیجیتال پیچیده را برای ردیابی بهتر مسیر مخاطبان خود مطالعه کنید؟ بخش دوم

من به عنوان یک کوهنورد و هایاکر ، به ارزش کشف چشم اندازهای پیچیده برای شناسایی سریع ترین ، ایمن ترین و موفق ترین سفرها واقف هستم. من به عنوان یک بازاریاب و  مشاور ، از مهارت های یکسان و مشابه برای رمزگشایی رفتارهای دیجیتالی استفاده می کنم. برای مشارکت دادن مخاطبان به عنوان افراد ، ما بایستی قادر به مسیریابی پیشرفت شخصی در سفر برند – مخاطب خود باشیم. قراردادن برهم کنش ها و تعاملات مخاطب بر روی مسیر خاص ، به تنظیم پیام رسانی ، بهینه سازی و غیره کمک خواهد کرد. در این وبلاگ ، من به بررسی ارزش تهیه نقشه سفر مخاطب می پردازم. من همچنین به توصیف شیوه تعریف ، همسوسازی و استفاده از دانش اختصاصی برای بهینه سازی نتایج بازاریابی خواهم پرداخت.

 

شناسایی مراحل سفر شما

با دسترسی به تکنولوژی مناسب برای تعریف و پیگیری پیشرفت سفر مخاطبان ، به عنوان یک گام بعدی ، بازاریابان باید مراحل را در سفر مخاطب تعریف کنند. رویکرد یک اندازه مناسب می باشد ، هر چند برخی از دستورالعمل های عمومی می توانند در ایجاد دسته های مناسب کمک کنند.

 

در نظر گرفتن شماره 1: پیشرفت ارتباط پیگیری

ساده ترین مکان برای تعریف مراحل برای نقشه سفر شما شامل دسته بندی های هدفمند پیشرفت ارتباط است. همانطور که در نمونه نقشه سفر مخاطبان عمومی اشاره شده است ، این مراحل نشان دهنده درگیری در حال افزایش با یک شرکت به عنوان مخاطب سفر به سمت خرید اولیه ، خرید آنلاین در حال انجام و حتی دفاع است. با شروع از این مراحل عمومی ، می توان پیشرفت های خاصی برای هر شرکت را اصلاح کرد. آیا برچسب های خاصی وجود دارد که شرکت شما برای یک مرحله خاص استفاده می کند؟ آیا زیر مراحل دارید؟

 

در نظر گرفتن شماره 2: ردیابی سرویسهای داخلی یا تداخل های فرآیند احتمالی

علاوه بر مراحل ارتباط ، مهم است که اضافه کردن انتقادات یا فازهای انتقادی را در نظر بگیریم. به عنوان مثال ، در حالی که بررسی پیشنهاد محصول اینترنتی ممکن است یک مرحله استاندارد در فرآیند شما نباشد ، ممکن است مفید باشد برای ردیابی تعاملات پیش و پس از ارسال برای اینکه آیا ارتباطات جدید یا تمایز نام تجاری به سرعت یا پیشبرد روند پیشنهاد کمک می کند. هر موقعیت بحرانی در بین تیم ها مرحله دیگری است که می تواند به ردیابی شما افزوده شود.

 

در نظر گرفتن شماره 3: پیگیری عناصر اصلی و مراحل ارزیابی تکرار

برای توسعه بزرگتر ، پیچیده تر ارتباطات یا فروش چرخه ، ممکن است برای ایجاد مراحل اضافی که سلامت روابط را نشان می دهند ، مهم باشد. همانطور که در مثال زیر دیده می شود ، بسیاری از صنایع درخواست پروژه های مداوم دارند که چندین سال طول می کشد. یک مراحل بازیافت اضافه کنید تا برای حضور یا عدم وجود یک پروژه گوش دهید. علاوه بر این ، نقاط عطف ارزیابی پروژه می توانند کنترل بیشتری را برای ارتباط و پیگیری فراهم کنند که از طریق پلت فرم حق تعامل هماهنگ شده است. مثال 5: نقشه مسافرت چرخه فروش طولانی مدت و تکرار ارزیابی وضعیت پروژه است.

 

تعریف معیارهای مناسب برای پیگیری پیشرفت

همانطور که در مثال سفر مخاطبان نمونه دیده می شود ، می توان مراحل مختلفی را برای پیگیری پیشرفت به سوی تبدیل کرد. با نگاهی دقیق تر به این مثال ها ، فلش بنفش "قوانین ردیابی" را نشان می دهد که رفتارهای دیجیتال را مشخص می کند که نشان می دهد یک عضو مخاطب به سوی یک نتیجه مثبت تبدیل می شود. به استثنای انعطاف پذیری در تعریف مرحله ، بازاریابان نیاز به توانایی برای گوش دادن به هر نوع تعامل دیجیتال ، ارزش گذاری این تعاملات را ارزیابی می کنند و آنها را به مدل سفر اعمال می کنند.

 

معیارهای ارزیابی 1: نیاز به پلت فرم حق تعریف

یکی از معدود بازاریابان چالش برای هماهنگی ارتباط مخاطبان و ارتباطات و همچنین نقشه برداری سفر ، دسترسی به عمق و گستردگی اطلاعات دیجیتال برای پیشرفت سوخت است. به عنوان مثال ، بسیاری از شرکت ها دارای شیء یا فعالیت های سفارشی در سیستم های خود هستند که می خواهند برای ارزیابی پیشرفت مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر این ، شتاب و فرکانس تعاملات و یا عدم تعامل ، می تواند شاخصی از حرکت رو به جلو یا عدم توجه مخاطبان باشد.

 

ملاحظات متریک 2: نگه داشتن آن ساده شروع ، رشد در طول زمان

وقتی اولین بار برای استفاده از یک وسیله پیچیده تر برای ردیابی پیشرفت سفر مخاطبان شروع شد ، وسوسه شد تا با شاخص هایی که پیشرفت پیش رو را نشان می دهند ، بیش از اندازه گران شود. در حالی که برای داشتن یک سیستم که می تواند جزئیات دقیق و فراوانی تعاملات را بدست آورد ، حیاتی است که ضروری نیست که بیش از حد پیگیری نتایج را مهندسی کند. با شناسایی مهم ترین تعاملات تجاری دیجیتال که پیشرفت را نشان می دهند ، با افزودن رفتارهای دیجیتالی ثانویه به منظور تکمیل هر شکاف یا اصلاحاتی ، ابتدا شروع کنید. به عنوان مثال ، تعاملات بسیاری را می توان به یک امتیاز کلی درگیر در مرحله درگیر متصل کرد. به جای افزودن قوانین برای هر نوع تعامل بالای قیف ، به دنبال نقاط کلیدی تبدیل مانند پر کردن فرم ها ، تکمیل برنامه ها ، مشارکت در یک چت آنلاین و غیره می گردید. برای ساده ترین نقطه شروع برای شاخص های علاقه ، به دنبال آن بروید و سپس آن را پر کنید شکاف در طول زمان.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

بخش سوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :