دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چگونه می توان چشم انداز دیجیتال پیچیده را برای ردیابی بهتر مسیر مخاطبان خود مطالعه کنید؟ بخش اول

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
4.1
چگونه می توان چشم انداز دیجیتال پیچیده را برای ردیابی بهتر مسیر مخاطبان خود مطالعه کنید؟ بخش اول

من به عنوان یک کوهنورد و هایاکر ، به ارزش کشف چشم اندازهای پیچیده برای شناسایی سریع ترین ، ایمن ترین و موفق ترین سفرها واقف هستم. من به عنوان یک بازاریاب و  مشاور ، از مهارت های یکسان و مشابه برای رمزگشایی رفتارهای دیجیتالی استفاده می کنم. برای مشارکت دادن مخاطبان به عنوان افراد ، ما بایستی قادر به مسیریابی پیشرفت شخصی در سفر برند – مخاطب خود باشیم. قراردادن برهم کنش ها و تعاملات مخاطب بر روی مسیر خاص ، به تنظیم پیام رسانی ، بهینه سازی و غیره کمک خواهد کرد. در این وبلاگ ، من به بررسی ارزش تهیه نقشه سفر مخاطب می پردازم. من همچنین به توصیف شیوه تعریف ، همسوسازی و استفاده از دانش اختصاصی برای بهینه سازی نتایج بازاریابی خواهم پرداخت.

 

 

تهیه نقشه سفر

بسیاری از بازاریابان قبل از نقشه برداری سفر دیجیتالی نبوده اند. نقشه سفر دیجیتالی تجسم هر تجربه ای است که مشتری یا چشم انداز با کسب و کار اینترنتی شما در دنیای دیجیتال دارد. راه حل های پیشرو ، قابلیت های منحصر به فردی را برای بازاریابان ارائه می دهند که به این تجسم کمک می کنند. آنها همچنین امکان مشخص کردن گام های خاص در یک یا چند سفر خریدار را برای تجسم پیشرفت مخاطبان به سمت یک رابطه نام تجاری عمیق تر. هر شرکت یک رویکرد منحصر به فرد برای ایجاد ارتباط با مخاطبان دارد. به این ترتیب ، هر برند دارای تعاریف منحصر به فرد از موفقیت و پیشرفت در جهت روابط رو به رشد است. با توجه به این موضوع ، بازاریابان نیاز به یک راه حل دارند که بتواند از این تعاریف پشتیبانی کند و به طور دقیق شاخص های مناسب برای پیشرفت برای نیازهای خاص کسب و کار را نشان دهد.

 

مثال هایی از تهیه نقشه سفر مخاطب

اجازه دهید ما با ساده تر شدن سفر مخاطب به پنج مرحله اصلی شروع کنیم: شناسایی ، تعامل ، تبدیل ، فروش آنلاین متقابل و طرفدار. همانطور که در مثال 1 در زیر دیده می شود ، سیستم های پیچیده تر تعامل ، توانایی ایجاد سطل های خاص را برای ردیابی افرادی که وضعیت سفر خاص را بدست آورده اند و همچنین تعریف معیارهای دلخواه برای دستیابی به این وضعیت ارائه می دهند.

برای ردیابی سفر خریدار باید سه عنصر موجود باشد:

• یک پلت فرم برای تعریف مراحل سفارشی سفر

• پلت فرم برای تعریف شاخص های سفارشی پیشرفت مرحله

• توانایی استفاده از واجد شرایط برای مرحله خاص برای مدیریت ارتباطات کمپین مبارزات انتخاباتی و مدیریت هزینه کانال و همچنین گزارش عملکرد کلی

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش سوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :