دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چگونه می توان بهره وری تیم خود را تقویت کرد

۲۸ مرداد ۱۳۹۸
4
چگونه می توان بهره وری تیم خود را تقویت کرد

عدم وجود بهره وری ، یکی از مهمترین چالش های کاری امروز است. 87 درصد کارمندان سرتاسر جهان طبق یک مطالعه تحقیقاتی مشغول کار نیستند ، در حالی که کارفرمایان باید به دلایل بروز این مشکل بپردازند و سعی در رفع آنها کنند ، موارد ساده ای وجود دارد که می تواند موجب ایجاد انگیزه در کارمندان شود. اندازه این مشکل را می توان با این واقعیت نشان داد که کارمندان از کار افتاده ایالات متحده نیم میلیارد دلار هزینه را بر گردن آن تحمیل می کنند ، ناگفته نماند که عدم رضایت شغلی نرخ گردش مالی را افزایش می دهد و به این ترتیب علاوه بر این به مشاغل آسیب می رساند. در اینجا کارهایی که می توانید برای افزایش بهره‌ وری تیم فروش آنلاین خود انجام دهید ، آورده شده است.

 

ایمن سازی محل کار

افراد تقریبا 8 تا 10 ساعت در روز را در محل کار می گذرانند ، به همین دلیل محیط کار آنها باید مثبت و تحریک کننده باشد. این کار می تواند با اجازه دادن به آنها برای شخصی کردن گوشه ای از محل کار ، انجام شود. از آنجا که دفاتر فضای باز که این روزها پرطرفدار هستند پر از حواس پرتی هستند ، ایده خوبی است که اطمینان حاصل کنید که اتاقی وجود دارد که کارمندان شما بتوانند در هنگام کار تمرکز کنند. ایستگاه های کاری قابل تنظیم و ایستاده نیز می تواند راهی عالی برای افزایش بهره وری باشد. حتی یک مطالعه نشان داده است که کارکنانی که از میزهای ایستاده استفاده می کنند نسبت به همکارانشان که تمام وقت می نشینند ، به طور قابل توجهی بیشتر مفید بوده اند. گذشته از اینکه به آنها کمک میکنید احساس راحتی و لذت کنند ، برای احساس امنیت کارکنان نیز مهم است. درست مانند بیمه خانه که امری ضروری است ، رویه های ایمنی در محل کار نیز باید یک ضرورت باشد. نیازی به گفتن نیست که با ایمن سازی محل کار ، شما آن احساس را نیز به وجود می آورید. علاوه بر آن ، یک محل کار ایمن و بدون خطر به معنی آسیب های کمتر ، هزینه های کمتر و سود بیشتر است.

 

خطوط ارتباطی را باز نگه دارید

ارتباط منظم برای بهره وری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با درک نکردن تلاش ها و سخت کوشی های کارکنان خود ، باعث می شوید آنها احساس نا امنی کنند و این منجر به سرخوردگی ، نارضایتی و سرانجام ناامیدی می شود. بسیاری از مدیران فکر می کنند این واقعیت که آنها به کارکنانشان شکایت نمی کنند ، کافی است که کارکنان شان بدانند که کارشان رضایت بخش است ، اما این یک تصور غلط خطرناک است. اطمینان حاصل کنید که همیشه از کارمندان خود بخاطر کاری که برای شغل و کسب و کار آنلاین شما انجام می دهند ، تشکر و قدردانی کنید. یک ایمیل یا یک نامه با تشکر دست نویس شما می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. حتی اگر اتفاقات بد هم رخ دهد ، مهم است که در مورد آنها بحث کنید و هوا را پاک نگه دارید زیرا در غیر این صورت ، می توانید انتظار اثر یک گلوله برفی را داشته باشید. بنابراین ، سکوت را بشکنید و به همه مسائل احتمالی رسیدگی کنید در حالی که آنها هنوز هم قابل کنترل و مدیریت هستند.

 

کار آزاد و کار از راه دور را معرفی کنید

به لطف فن آوری های پیشرفته مختلف ، هیچ دلیلی وجود ندارد که اصرار داشته باشید همه کارگران شما به طور همزمان به دفتر بیایند. همه افراد سحرخیز نیستند و اگر می خواهید بهره وری را افزایش دهید ، باید به کارکنان خود اجازه دهید هر وقت ممکن باشد ، ساعت کار خود را با ریتم شبانه روزی خود تنظیم کنند. این بدان معناست که کارمندی که دوست دارد صبح بخوابد ، ساعت 9 صبح ناراضی و خواب آلوده وارد دفتر نمی شود ، که بعد در ساعت 11 صبح یا ظهر استراحت کند. به همین ترتیب ، کارمندان شما می توانند گاهی اوقات در خانه کار کنند ، به این معنی که آنها قادر به جلوگیری از حواس پرتی و هدر رفتن زمان زیادی در هنگام رفت و آمد برای کار هستند.

 

انتظارات خود را تنظیم کنید

بسیاری از مدیران ، بهره وری تیم های خود را تنها بر اساس تعداد کارمندان مشغول کار و میزان کارشان انجام می دهند. اما این در بسیاری از سطوح اشتباه است و رویکرد آنها کاملا معکوس است. این خوب است که انتظارات زیادی داشته باشید ، اما کارمندان شما اگر دائما حواسشان در این کار باشد نمی توانند مفید باشند. هنگامی که آنها نمی توانند بار کاری خود را مدیریت کنند ، سطح استرس آنها بالا می رود و به زودی تعداد کارمندان ناراضی که فقط می خواهند شغل دیگری پیدا کنند افزایش می یابد. بنابر این، مهم است که میزان کار بهینه تیم خود را ارزیابی کرده و انتظارات خود را براساس آن تنظیم کنید.

 

اجازه ندهید جلسات به روش بهره وری برسند

در حالی که جلساتی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات لازم است ، می توانند به طور کامل بهره وری تیم خود را با دقت برنامه ریزی کنند. اگرچه آنها می توانند اتلاف وقت زیادی در پی داشته باشند ، اما شما نمی توانید آنها را کاملا از بین ببرید. خوشبختانه راه حلی وجود دارد. با ایجاد یک برنامه هدفمند و دعوت از افرادی که واقعا باید حضور داشته باشند ، به شما سرعت بیشتری می دهد. همچنین ایده خوبی است که جلسات استندآپ برگزار کنید که خیلی طولانی و خسته کننده نباشد. همه اینها به شما کمک می کند تعداد جلسات بیش از حد را به مرور زمان کاهش دهید.

 

تشویق به استراحت

کار و استرس زیاد منجر به فرسودگی شغلی می‌ شود. بنابراین مهم است که اعضای تیم تان را به کاهش سرعت و آرامش تشویق کنید. همچنین ، هر زمان که می‌خواهید کارهایتان را واگذار کنید ، مهلتش را مشخص کنید چون هیچ چیز نا امید کننده‌ تر از کار در آخر هفته نیست و متوجه می‌ شوید که کار آنقدر ضروری نبوده و می تواند در روز بعد از تعطیلی هم به پایان برسد. همانطور که می‌بینید ، افزایش بهره‌ وری تیم شما همیشه نیاز به افزایش دستمزد سنگین یا سرمایه‌ گذاری‌ های بزرگ ندارد. می توان با احترام گذاشتن به کارمندان ، شناسایی تلاش آن‌ ها و رفتار منصفانه با آن‌ ها به این هدف رسید.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :