دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چگونه فروشم را بیشتر کنم؟

چگونه فروشم را بیشتر کنم؟

سلام
یکی از سوالاتی که همیشه کاربران دیمارکت می پرسند ، این است که چگونه فروش بیشتری داشته باشم ؟ و یا چگونه می توانید طیف بیشتری از مشتریان را با سایت فروشگاهی ام درگیر کنم ؟ پاسخ به این سوالات ساده نیست و پروسه افزایش فروش نسبتا کاری دشوار و زمان بر است. ولی ، برای هر کاری باید یک نقطه شروعی وجود داشته باشد. طی این مقاله چند راه حل ساده برای فروختن بیشتر ارایه می کنم.

۱- تبلیغات ۱۵۰ نفری!
طبق تحقیقات ، در دنیا به طور میانگین هر شخص می تواند ۱۵۰ نفر را بشناسد. این بدین معناست که شما احتمالا ۱۵۰ نفر را می شناسید و یا با آنها در ارتباط هستید. این دقیقا نقطه شروع شماست! به این فکر کنید که هر کدام از این ۱۵۰ نفر ، احتمالا ۱۵۰ نفر دیگر را میشناسند و هر کدام از آنها ، ۱۵۰ نفر دیگر را. بنابراین اگر شما ۱۵۰ نفر خود را مجاب کنید که از شما خرید کنند ، آنها هم می توانند افراد بیشتری را به سایت شما معرفی کنند. این روش ، یک فروش کوچک که حداقل هزینه های شما را تامین کند ، ایجاد می کند.

۲- کیفیت بالا ، قیمت گذاری هدفمند
همیشه سعی کنید بهترین گرافیک را برای فروشگاهتان استفاده کنید. اولین لحظه ای که مشتری وارد سایت شما می شود به شدت مهم است. از سایت های با کیفیت استفاده کنید. قبل از تبلیغات گسترده حداقل ۱ ماه خودتان با سایتتان کار کنید و تمام مشکلات آن را رفع کنید ، سپس اقدام به فروش کنید. همیشه سعی کنید بهترین بسته بندی را برای کالا ارسالی خود داشته باشید. اولین چیزی که مشتری از فروشگاه شما لمس می کند و در دنیای واقعی مشاهده می کند ، دقیقا بسته بندی است. این مورد تا ۲۰% احتمال خرید مجدد را در مشتری زنده می کند. کیفیت بسته بندی هم خیلی مهم است. البته خیلی هزینه نکنید که مشتری مجبور شود به خاطر یک بسته بندی شیک هزینه بیشتری پرداخت کند. به بسته بندی به عنوان یک تبلیغ نگاه کنید نه یک هزینه.

سعی کنید همیشه چند کالا با قیمت خرید به خرید و بدون سود در فروشگاهتان داشته باشید. همیشه کسب سود باعث موفقیت نیست! شما با ارایه کالاهای با کیفیت بالا و قیمت پایین تر ، مشتری های جدید میسازید. مطمئن باشید اگر دو فاکتور کیفیت و قیمت را رعایت کنید ، در خرید بعدی مشتری از شما ، هم سود خرید اول جبران می شود و هم شما یک مشتری بالقوه پیدا کردید.

۳- ارسال خبرنامه
در زمان ثبت سفارش ، از مشتری بپرسید که می خواهد بعدا خبرنامه شما را دریافت کند یا خیر ؟ برای مشتریانی که این گزینه را برای خود فعال کرده اند ، حداکثر ماهی یکبار به صورت ایمیلی و پیامکی خبرنامه ارسال کنید. مثلا می توانید به بهانه معرفی اجناس جدید ، این کار را انجام دهید. خبرنامه ، مشتریانی که فروشگاه شما را فراموش کرده اند ، را به فروشگاهتان باز می گرداند.

۴- شروع تبلیغات گسترده
برای شروع تبلیغات گسترده هزینه زیادی را پرداخت نکنید. هم شما و هم فروشگاهتان نیاز به تجربه در امر مشتری مداری و فروش دارند. برای شروع کار می توانید از سایت های نیازمندی رایگان استفاده کنید. مثلا اگر در ۲۰۰ سایت نیازمندی ، آگهی فروشگاهتان را درج کنید ، حداقل روزی ۲۰۰ نفر به فروشگاهتان وارد می شوند. انجمنهای گفتگو ، شبکه های اجتماعی ، نظرات وبلاگها و ... هم گزینه های خوبی برای تبلیغات تک-به-تک هستند. تبلیغات تک-به-تک همیشه بهتر عمل می کند.

در مقالات بعدی ، این موضوع را بیشتر باز می کنیم.
موفق باشید


نویسنده : محمدرضا پورسلطان

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :