دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چگونه در رکود اقتصادی دوام بیاوریم؟

چگونه در رکود اقتصادی دوام بیاوریم؟

هنگامی که در یک سطح کلی فعالیت اقتصادی کاهش می یابد ، فروشگاه های اینترنتی می توانند از دو روش استفاده کنند. اولین روش که توسط اکثریت شرکت ها اتخاذ می شود ، شامل کاهش فشار ، کاهش هزینه ها و حفظ پول نقد در تلاش برای بقا تا بهبود شرایط است.

رویکرد دیگر که شرکت های چندملیتی از آن استفاده می کنند شامل استفاده از شرایط ایجاد شده برای کاهش سرعت برای راه اندازی محصولات جدید ، تنوع در کسب و کار آنلاین و یا گسترش ظرفیت می باشد. در حالی که این روش ها ممکن است اینطور به نظر برسد که بسیاری از کارآفرینان و شرکت ها با موفقیت ، وضعیت اقتصادی ضعیف خود را به نفع خود تبدیل کرده اند.

 

از تغییر در مشتری ها به نفع خود استفاده کنید

Smashburger مستقر در دنور در سال 2007 ، زمانی که رکود اقتصادی بزرگ آغاز شد راه اندازی شد. از مدیر عامل آن ، اسکات کریون ، پرسیدند که چرا تصمیم گرفت که شرکت را در زمانیکه چشم انداز کسب و کارهای جدید ضعیف بود ، شروع کند. او پاسخ داد: " چون در زمانی بود که مشتریان توجه بیشتری به بودجه خود داشتند و از گزینه های رستوران مقرون به صرفه تر استقبال میکردند و جنبش ناهار سریع کلید خورد. " ناهار سریع در سال 2007 آغاز شده است و امروزه شرکت هایی مانند Qdoba و Deli Jason علاوه بر Smashburger نیز در این بازار حضور دارند. فروش این صنعت 23 میلیارد دلار است و سریعترین بخش خدمات رستوران است.

 

خرید با ارزش پایین تر

علاوه بر تغییر ترجیح مصرف کننده ، رکود در محیط اقتصادی مشکلاتی دیگر را نیز بوجود می آورد. ارزش املاک و مستغلات کاهش می یابد ،  کسب و کار برای خرید و یا اجاره فضای اضافی آسان تر است. شرکت هایی که با خرید شرکت های دیگر تمایل به گسترش دارند ، قادر به خرید در قیمت های نسبتا پایین هستند. Zeta Interactive، که قبلا به نام XL Marketing شناخته می شد ، یک شرکت بزرگ داده و تجزیه و تحلیل است ، دقیقا از این مسیر برای رشد استفاده کرد. جان اسکالی ، مدیر عامل شرکت اپل و پپسی ، یکی از بنیانگذاران است. توضیح استراتژی که Zeta Interactive اتخاذ کرد ، این بود که ممکن است به دلیل شرایط بازار افسرده ، شرکت های کوچکتر را در رقابت پایین تر و شکلی مطلوب خریداری کنند.

 

اتخاذ استراتژی های غیر متعارف

یکی دیگر از رویکردهای مفید در رکود ، ثبت نام چند مشتری بزرگ با تخفیف است. حتی اگر این مشتریان سود قابل توجهی نداشته باشند ، حداقل هزینه های ثابت را تامین می کنند. اگر این استراتژی بازاریابی تصویب شود ، ممکن است کارگران را نگه داشت و به پرداخت صورتحساب ادامه دهند.

در ضمن ، شکار کسب و کار جدید از مشتریانی که نرخ های بهتر را پرداخت می کنند ، می تواند ادامه یابد. اگر شرکت موفق نشد که مشتریان جدیدی را که حاشیه بالاتری را ارائه می دهند ، ممکن است با کاهش سود حاصل از مشتریان موجود ، رکود را از بین ببرد. هنگامی که سطح عمومی فعالیت اقتصادی پایین است ، فروش کاهش خواهد یافت و کنترل دقیق هزینه ها ضروری است. اما اگر فروشگاه آنلاین برای زنده ماندن باشد ، ضروری است که محصولات یا خدمات فروشگاه اینترنتی را به نحوی پرخاشگرانه به بازار عرضه کنیم. در زمان هایی مثل این ، شرکت های سرتاسری با استفاده از استراتژی های بازاریابی با بودجه اندک ، اما با شدت مواجه می شوند. تبلیغات گران قیمت لزوما به فروش بیشتر منتهی نمی شود. با توجه به تلاش و تفکر نوآورانه ، کسب و کار می تواند با دریافت رسانه های محلی ، تبلیغات آزادانه دریافت کند. استراتژی دیگر هدف مشتریان گذشته برای ارجاع است.

 

مشتری محور باقی بمانید

هنگامی که فعالیت اقتصادی کاهش می یابد ، مدیریت فروشگاه نیاز به کار دقیق دارد. یک شرکت به خوبی می تواند خود را در شرایط دشوار با تغییر رویکرد خود به کسب و کار و دادن ارزش بیشتر به مشتریان خود برای همان مقدار پول خود حفظ کند. مسئولیت مدیران ارشد ، اطمینان از این است که شرکتشان نه تنها در کاهش رشد اقتصادی می تواند دوام بیاورد و سرعت را پایین بیاورد بلکه باید آماده باشند که در صورت بهبود شرایط ، سرعت عملیات را افزایش دهند.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :