دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چگونه برای فروشگاه آنلاین خود بازاریابی کنیم؟ بخش دوم

چگونه برای فروشگاه آنلاین خود بازاریابی کنیم؟ بخش دوم

عوامل روی سایت

نقطه شروع برای هر کمپین بهینه سازی موتور جستجو فقط خود فروشگاه آنلاین شماست. گوگل وب سایت هایی مثل بلوک های تصویر و متن را تفسیر می کند و  از محتوای هر صفحه برای ایجاد موضوع هر صفحه و مکان ظهور نتایج موتور جستجو در صفحات تلاش می کند. کارهایی است که شما می توانید در وب سایت خود برای اطمینان از بازدید گوگل سایت خود به روشی که خودتان می خواهید انجام دهید که به عنوان عوامل بهینه سازی موتور جستجوگر تجارت الکترونیک (SEO) شناخته می شوند. 

 

برچسب عنوان / توضیحات متا

برچسب عنوان و توضیحات متا محتویاتی هستند که در فهرست های موتور جستجوگر برای صفحه شما ظاهر می شود. برچسب عنوان متن لینک است (که همچنین به عنوان عنوان صفحه شما در مرورگر ظاهر می شود) ، و توضیحات متا متن طولانی تر و توضیحی است که در صفحات نتایج موتور جستجوگر زیر عنوان نشان داده می شود. شما می توانید این متن را برای هر صفحه شخصی سفارشی کنید ، شماره مدل محصول خاص یا دسته بندی را در نظر بگیرید که به احتمال زیاد برای کمک به پیدا کردن ترافیک وب سایتتان نیاز است.    

برچسب عنوان و توضیحات متا خود را به شانس واگذار نکنید. این هنوز برای کمک به گوگل درمورد فهمیدن چگونگی ایجاد وب سایت ضروری است اما مثل یک عامل رتبه بندی خیلی مهم نیست.

همچنین برای فراخوان موجود در توضیحات متا ، تقاضا برای کلیک ارزش دارد چون که می تواند در زمینه افزایش تعداد بازدیدکنندگانی که در حقیقت متعهد به مشاهده وب سایت شما یا صفحه محصول شما در وهله اول هستند ، کمک کند. برچسب های عنوان خوب شامل کلمات کلیدی مربوط اولیه در تگ هستند و اغلب با نام وب سایت یا دسته بندی روبه رو می شوند. توضیحات متا خوب نیز شامل کلمات کلیدی مربوطه می شوند و همچنین شامل یک فراخوان برای کمک به تشویق آن کلیدها می شوند.

 

کلمات کلیدی موجود در محتوای متن

محتوای متن شما نیز نیاز دارد که از کلمات کلیدی در آن استفاده شود. به عنوان یک قاعده کلی ، شما باید یک کلمه کلیدی اصلی در هر صفحه را بهینه سازی کنید ، بنابراین بین محتوای متن سایت خود و برچسب عنوان و توضیحات متا خود سازگاری سازگاری پیدا کنید. شما نیاز ندارید که بیش از حد بهینه سازی کنید و از پر کردن کلمات کلیدی خود در متن سایت به صورت درصد معینی از زمان جلوگیری کنید. در واقع شما تا زمانی که در محتوا و عنوان ها  کلمات کلیدی چند بار تکرار شوند ، به اندازه کافی به جلب توجه نزدیک خواهید شد. مراقب باشید وجود کلمات کلیدی به تعداد دفعات خیلی زیاد می تواند از نظر گوگل به محتوای اسپم استنباط شود که این سریعا منجر به این می شود که شما اصلا  برای رتبه بندی تلاش نکنید. زیاد قابل لمس نباشید اما در انتخاب کلیدی که صفحه شما در مورد آن است آگاه باشید.

 

ارتباط

باید پیوندی بین صفحات وب سایت شما برقرار باشد. این برای شما فرصتی است تا شروع کنید به اطلاع دادن گوگل درمورد اینکه چگونه صفحات سایتتان را از طریق انتخاب انکر تکست مناسب برای لینک های خود رتبه بندی می کنید . وجود رابطه ی خوب بین صفحات داخلی به بازدیدکنندگان شما کمک می کند تا بتوانند اطلاعاتی که برای هدایت شدن در سایتتان به طور موفق آمیز نیاز دارند را پیدا کنند اما همچنین به گوگل شروع جستجوی دوباره در مورد اینکه چگونه شما می خواهید وب سایت خود را تفسیر کنید ، می دهد.

 

از کپی کردن محتوای متن خود داری کنید

اگر می توانید دو نسخه از یک متن در وب سایت خود نگذارید. این  موضوع باعث شکست خودتان می شود زیرا وقتی که گوگل  بیابد که دو متن کاملا مثل هم است اولویت را به بهترین درجه بهینه سازی موتور جستجوگر می دهد و از ارزش بقیه می کاهد. اگر محتوای متن شما خیلی پیچیده باشد ، تمام وب سایت شما فیلتر خواهد شد و قابلیت جستجو را کاهش می دهد که این خود باعث به عقب برگرداندن رتبه بندی و شرایط را برای معتبر شناخته شدن از نظر گوگل بسیار دشوار می سازد.  

 

ساختار نشانی وب (URL)

همانطور که در بالا ذکر شد ، باید درصورت لزوم و در صورت امکان ساختار نشانی وب سایت شما از کلمات کلیدی غنی باشد. این امر از داشتن یک سری کد یا عدد خیلی بهتر است.

نشانی وب (URL) به کلمات توصیفی می‌چسبد که باعث جلب توجه دسته بندی و محصولی که نمایش می دهید می شود و در کمک به گوگل برای ارئه فهرست دقیق تر و قراردادن وب سایت خود در صفحات نتایج موتور جستجو مرتبط یگ گام جلوتر می روید.

 

کلمات کلیدی پژوهش

 وقتی که برای انتخاب کلمات کلیدی وب سایت خود تصمیم گیری می کنید ، پژوهش درمورد عبارت های کلمات کلیدی که تلاش برای بهینه سازی صفحات وب سایتتان می کند متفاوت ایده خوبی است.

شما باید به طور مطلوب برای خرید کلمات کلیدی بهینه سازی کنید. بنابراین "تاریخچه ویجت های آبی" احتمالا به خوبی عبارت "خرید ویجت های آبی" نیستند. همچنین شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی که برای بهینه سازی انتخاب می کنید خیلی رقابتی نیستند (بنابراین شما در صفحه 45 نتایج جستجو به خاک سپرده می شوید.

پژوهش کلمات کلیدی به خودی خود موضوعی بزرگ و حایز اهمیت است و متخصصین مختلف بهینه سازی موتور جستجو (SEO)  نظریه های متفاوتی در مورد بهترین کلمه کلیدی دارند. توصیه می شود که درباره پژوهش کلمات کلیدی و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به طور گسترده مطالعه کنید اما به عنوان قانون کار خوب به دستورالعمل های زیر را دنبال کنید که عبارتند از:

پیدا کردن کلمات کلیدی با حجم ترافیک:  در حقیقت شما به بازدیدکنندگان برای تعقیب نیازدارید.

بنابراین اطمینان حاصل کنید کلمات کلیدی را بهینه سازی نمی کنید که فقط 10 بار در ماه جستجو می شوند.

پیدا کردن کلمات کلیدی که که نشان دهنده قصد خرید است: شما جستجوگران اطلاعات را نمی خواهید بلکه خریداران را می خواهید. کلمات کلیدی را انتخاب کنید که بیانگر قصد خرید هستند و ترافیک زیادی در وب سایت شما به ارمغان می آورند.

انتخاب کلمات کلیدی که خیلی رقابتی نیستند: بررسی کنید که دیگه چه کسی برای کلمات کلیدی شما بهینه سازی می شود. اگر شما در برابر تمام عاملان اصلی کلمات کلیدی در چند صفحه نخست رقابت می کنید ، باید برای به دست آوردن کشش تلاش کنید اما اگر در برابر اطلاعات با کیفیت پایین سایت رقابت می کنید باید خود را به شانس بسپارید.

ابزارهایی هستند که به شما در انجام تحقیق کلمات کلیدی کمک می کنند و همچنین منابع زیادی وجود دارد که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه چگونگی پژوهش کلمات کلیدی مناسب مشورت کنید.

صفحات محصول تجارت الکترونیک تمایل دارند در میان انواع صفحات نادیده گرفته شده در وب قرار گیرند.

اکثر مواقع ، صاحبان فروشگاه های کوچک تمایل دارند فقط جزییات اصلی را در مورد یک آیتم در صفحات محصول ارایه دهند. امروزه ، توضیحات اصلی محصول تجارت الکترونیک که فقط شامل اندازه و رنگ انتخاب ها می شوند و عکس یک محصول جز جزییات کافی نیستند. اگر شما هم فقط این ها را در صفحات محصول خود ارایه دهید در جستجوهای گوگل به همان اندازه که به طور بالقوه می توانید انجام دهید، انجام نخواهید داد. و توضیحات مختصر همیشه اطلاعات کافی برای تشویق خریداران برای خرید یک محصول ارایه نمی دهند. هر صفحه محصول شما در سایتتان باید منحصر به فرد باشد و حاوی بهترین نسخه فروش شما باشد. توضیحات محصولات باید شامل کلمات کلیدی بهینه سازی موتور جیتجوی شما (SEO) و همچنین شامل یک فراخوان برای اقدام به عملی باشد. توضیحات محصول را به عنوان یک غذای اشتها آور در نظر بگیرید : از توضیحات محصول با محتویاتی خلاقانه برای چشاندن طعم فوق العاده ای از محصولتان به مشتری ها استفاده کنید.

 

بخش اول این مقاله را در اینجا بخوانید.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :