دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چگونه اینترنت وسایل در حال متحول کردن زندگی ماست

چگونه اینترنت وسایل در حال متحول کردن زندگی ماست

این روزها چیزهای زیادی در مورد هوش مصنوعی و روباتیک که دنیای ما را اشغال کرده اند وجود دارد ، با این حال ما در واقع در حال تجربه ظهور چهارمین انقلاب صنعتی می باشیم. این فناوری ها که پس از یکدیگر ظهور می کنند ، شیوه کار و زندگی ما را تغییر داده اند و امروزه در محافل گسترده (EWC) ما وارد دنیای احتمال ، IoT یا اینترنت وسایل شده ایم ، عبارتی که در مورد آن چیز های زیادی را شنیده ایم. این فناوری به اشیای روزمره نظیر ساعت ، تلویزیون ، یخچال ، ماشین ، خانه و بدن امکان می دهد تا قابلیت های محاسباتی و ارتباطی در صورت ارتباط با اینترنت داشته باشند.

 

 

 فناوری پیشرفته در نوک انگشتان ما

من گویلهرم آروجو ، دستیار اجرایی مدیر کل آمریکای لاتین IBM و رهبر اخیر بخش هوش مصنوعی و امنیت سایبری برزیل می باشم. من در موقعیت خوبی برای کمک به بازدید کنندگان EWC برای درک برخی از فناوری های پیشرفته و نواوری های جدید نوظهور قرار دارم و به عنوان نویسنده مهمان برای EWC کار می کنم. من در مورد AI و بلاکچین برای EWC مطالبی را نوشته ام و امیدوارم بتوانم مفاهیم خود را در خصوص IoT توسعه دهم.

آیا بلاک چین ، جهشی برای اعتماد برای همه ماست؟ آیا تاکنون با عبارت بلاک چین برخورد کرده اید؟ این یک نوآوری شگفت انگیز است که موجب تغییر دنیای ما حداقل بیش از ظهور اینترنت شده است. بنابراین همه این چیزهایی که با یکدیگر صحبت می کنند ، شیوه استفاده از منابع را شخصی سازی می کند. تغییرات در این موضوع را شبیه زیر تصور کنید:

اگر ماشین من به من بگوید که چه زمانی پدال ترمز را عوض کنم زیرا به طور هوشمند است چه اتفاقی می افتد و یا این که چگونه می توان استهلاک واقعی این اجزاء را محاسبه کرد؟ در صورتی که ساعت من حس کند که قند خون من در حال کاهش است و به من یاداوری کند که چیز سالم بخورم ، و از مصرف قند زیاد که موجب شود تا من نوشابه یا چیپس بخورم ، چه اتفاقی می افتد؟

1. کسب و کار اینترنتی می تواند موجب توسعه درک عمیق تر از هر مشتری به عنوان یک فرد شده و ارائه سطح کاملا جدید از ارزش دهد. تصمیم گیرندگان اطلاعات کوهی از سنسورها در همه جا دارند و قادر خواهند بود تا تصمیمات پیچیده تری را اتخاذ کنند. به عنوان مثال ، صنایع خدماتی مانند اوبر ، از داده های جمع آوری شده در سنسورهای گوشی هوشمند برای نظارت بر ترافیک در زمان واقعی استفاده می کنند و از این داده ها برای تصمیم گیری در مورد تعداد مورد نیاز رانندگان استفاده می شود.

2.  با داده های لحظه ای ، قیمت هر چیز می تواند پویا باشد. قانون عرضه و تقاضا در زمان واقعی مطلوب است.

بنابراین ، بزرگ ترین تاثیر اینترنت چیز ها ، به آسانی قابل درک نیست. IOT چیزی شبیه جریان طبیعی چیزها است. این نوآوری های جدید در نهایت می تواند بیش از ساده کردن زندگی باشد. به نظر می رسد که حجم اطلاعات جمع آوری شده ، درک کامل ما از جهان اطراف ما را گسترش می دهد. ما دقیقا می دانیم که چقدر مصرف شده یا تولید شده است ، در همه چیز از برق تا پوشک ، از آب آبیاری تا تعریق ، از کالری تا ذرات بیماری های مسری.

 اینترنت چیزها می تواند موجب شود تا ما در مورد شیوه مدیریت منابع در کره زمین هوشمندانه عمل کنیم گفتن این که دنیا مکان بهتری برای زندگی با اینترنت چیزها است و روش ها و اتفاقات بی نهایت هستند آسان است. بله ، این موجب می شود تا ما قادر به مدیریت ترموستات در خانه از راه دور باشیم. شاید بهترین چیز در خصوص اینترنت چیزها این است که با همه چیزهایی که با هم صحبت می کنند ، ما دیگر مجبور نیستیم برده فناوری باشیم. این می تواند تغییر دهنده بازی باشد.

هوش مصنوعی (AI) در حال تبدیل شدن به یک واقعیت است و بیشتر افراد به ندرت مفهوم آن را درک می کنند. ترس و کمبود زیادی در خصوص این وجود دارد. امروزه ما همه چیزها را با راهنمایی کارشناسان تغییر می دهیم. آیا ما شاهد تکامل و سیاره هوشمند هستیم؟

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :