دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چک لیست بازاریابی برای فروشگاه های آنلاین

چک لیست بازاریابی برای فروشگاه های آنلاین

بازاریابی فروشگاه های اینترنتی و تجارت الکترونیک

بازاریابی تجارت الکترونیک و فروشگاه های اینترنتی یک میدان در حال تکامل مستمر است که در آن تاکتیک های بازاریابی که سال گذشته کار می کردند ممکن است در سال آینده موثر نباشد. موارد زیر چکیده ای از انواع تاکتیک ها است. به آنها نگاهی بیندازید تا ببینید آیا برای تجارت الکترونیک شما نیز کارامد هستند یا نه.

 

1. طراحی واکنش گرا - Responsive

تلفن های همراه از 35 تا 60 درصد از کل ترافیک فروشگاه های اینترنتی در ایران را بسته به کدام منبع داده و کدام دوره زمانی انتخاب شده است ، شامل می شوند. اگر یکی از درصدهای پایین تر (35 درصد از ترافیک سایت مربوط به فروشگاه های اینترنتی) را درنظر بگیریم که سایت IBM به تازگی پس از عید شکرگزاری ، جمعه سیاه و دوشنبه سایبری گزارش داده است ، دارندگان تلفن همراه همچنان 35 تا 60 درصد تا از بازدیدکنندگان سایت را تشکیل می دهند. همچنین بسیاری از سازندگان کامپیوتر شروع به ادغام تبلت ها و لپ تاپ ها ، ایجاد یک رده کلاس جدید در تلفن همراه کرده اند که انتظار میرود احتمالا به زودی دستگاه های تلفن همراه به استفاده از اینترنت بیشترین تسلط را خواهد داشت.

اگر طراحی فروشگاه شما در حال حاضر طراحی ریسپانسیو را ندارد ، به این معنی که آن را با اندازه و قابلیت های یک دستگاه کاربر سازگار می کند ، امسال قطعا سالی است که باید این اتفاق بیفتد.

 

2. محتوای غنی

با توجه به تعریف مؤسسه بازاریابی محتوا ، ایده بازاریابی محتوا این است که بتوان مشتریان را با ایجاد و ارضا به وسیله محتوای مرتبط و با ارزش جذب و حفظ کرد. این تعریف درست در خدمت بازاریابی تجارت الکترونیک است. بعضی از کارشناسان پیش بینی می کنند که خریدهای خریداران اینترنتی در سال 96 به شدت ناپایدار خواهند بود ، زیرا که تعداد بیشتری از گزینه های خرید و انتخاب ها خواهند داشت. یکی از راه های ممکن برای مقابله با این نوع ناپایداری ممکن است محتوای مفیدی یا سرگرم کننده باشد که مشتریان را مجبور به بازگشت می کند. این محتوای غنی می تواند چندین فرم داشته باشد ، از جمله توضیحات محصول بهبود یافته ، عکاسی محصول بهتر و تحریک کننده تر ، محتوای ویدئویی ، محتوای وبلاگ یا محتوای رسانه های اجتماعی.

 آقای پورتر ، خرده فروش آنلاین پوشاک مردان ، نمونه خوبی از بازاریابی محتوا در عمل است. نشریه آنلاین آن (the journal) همیشه دارای محتوای جالب و مرتبط است. مثلا نشان می دهد اسلاید های پوشاک خطرناک برای سر کار برند محصولات آمریکایی (American's Aparel) برای محصول و صفحات جالب آن در  Tumblr با سرگرم  کردن و جذب خریداران ، ایجاد روابط پایدار با مشتریان و تولید الگوی تکرار در فروش می کند.

 

3. عملکرد سایت

چند دلیل عملی و عملی برای بهبود عملکرد سایت  وجود دارد ، از جمله این واقعیت که سایت های سریع تر احتمال بیشتری دارد به خرید منتهی شوند (آمازون گزارش کرده است که 100 میلی ثانیه در زمان بالا آمدن اضافی سایت می تواند فروش را تا یک درصد کامل کاهش دهد). سایت هایی با بارگذاری سریع همچنین ممکن است در صفحات نتایج موتور جستجو بهتر عمل کنند ، زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجوگر اصلی از سرعت سایت به عنوان یک فاکتور مهم در الگوریتم های رتبه بندی استفاده می کنند.

برای این منظور با کارشناسان سرور در بخش فناوری اطلاعات و یا در ارائه دهندگان هاست وب برای بهبود زمان بارگذاری سایت کار کنید. میهن سرویس میتواند سریعترین هاست ها را در ایران ارایه کند. استفاده از سرور ایران باعث باز شدن سریعتر سایت ها تا 40% می شود.

 

4. میکرو دیتا

میکرودیتا یک استاندارد HTML است که به موتورهای جستجو و مرورگرها کمک میکند محتوای صفحه وب را بهتر درک کرده و در نتیجه تجربه کاربری بهتری را فراهم می کند. برای یک فروشگاه اینترنتی ، اولین مزیت ممکن است در نحوه نمایش موتورهای جستجو باشد. به عنوان مثال ، هنگامی که میکرودیتا ارائه می شود ، گوگل اطلاعات اضافی در مورد یک محصول یا یک صفحه را در صفحه نتایج موتور جستجوی خود  نشان خواهد داد. به استاندارد میکرودیتا نگاه کنید و به دنبال راهی برای اضافه کردن اطلاعات در مورد سایت فروشگاه باشید. همچنین بخش های غنی سایت گوگل وب مسترها را بررسی کنید.

 

5. فروش چند کاناله

هنگامی که فروشگاه های زنجیره ای مغازه های جدیدی را باز کنند ، این فروشگاه های جدید به طور کلی سود و زیان زنجیره را افزایش می دهند. به طور مشابه ، فروش در سراسر کانال های مختلف آنلاین نیز می تواند فروش و سود فروش خرده فروشان اینترنتی را افزایش دهد.

فروشگاه های دیجیکالا ٬ بامیلو ٬ شهروند ٬‌ مدیسه و رفاه تنها پنج بازار موجود در بازار هستند که خرده فروشان ممکن است در سال 96 درون آنها پیشرفت داشته باشند و این فرصت را برای افزایش چشمگیر ترافیک ، مشتریان و فروش فراهم می سازند.

استفاده از ابزارهای یکپارچه سازی مانند ChannelAdvisor برای مدیریت و ارسال خودکار محصول و مدیریت پردازش سفارش در این مورد توصیه میشود.

 

6. ورود به سیستم از طریق حساب شبکه اجتماعی

دلایل خوبی برای تشویق خریداران برای ثبت نام در فروشگاه اینترنتی وجود دارد. از منظر خریداران ، این فرصت را برای بررسی سفارشات ، نگاه کردن به تاریخچه سفارش یک محصول و یا شاید کسب امتیاز در یک برنامه مخصوص برای مشتریان وفادار ایجاد می کند. بازرگانان می خواهند اطلاعات مشتری را در اختیار داشته باشند ، زیرا می تواند به شخصی سازی پیشنهادات یا بازاریابی منجر شود که به نوبه خود موجب فروش بیشتر می شود. واقعیت این است که خریداران واقعا دوست ندارند حساب کاربری جداگانه ای در ده ها سایت خرید داشته باشند و مجبور به نگه داشتن کلمات عبور و نام کاربری های متفاوت شوند.

یکی از راه های ساده ایجاد حساب ، ورود به وسیله حسابی در یک شبکه اجتماعی است ، به این معنی که خریداران می توانند با یک یا دو کلیک با استفاده از فیس بوک ، توییتر ، Google+ یا  هرحساب مشابه حساب کاربری در سایت برای خرید ایجاد کنند. هر یک از این خدمات شکلی از انواع ورود با شبکه اجتماعی را ارائه می دهد و حتی رابط ها یا سرویس هایی نیز وجود دارد (Gigya  برای مثال) که ورود با حساب شبکه اجتماعی را با یک مجموعه ابزار یا اسکریپت یکی می کند.

 

7. حمل و نقل رایگان دو روزه

ارائه حمل و نقل رایگان دو روزه می تواند به عنوان یک عنصر از صنعت تجارت الکترونیک در سال 96 تبدیل شود. مشتریان پیگیر فروشگاه های اینترنتی در حال حاضر در مورد اینکه چگونه دیجیکالا و  بامیلو ممکن است انتظارات مصرف کننده در مورد مدت زمان حمل و نقل رایگان و در مورد اینکه شرکت های پرداخت سامان کیش نیز در حال تلاش برای ارائه گزینه های رایگان دو روزه برای خریداران آنلاین هستند ، اطلاع دارند. به جای این مخالفت با این روند ، فروشگاه های آنلاین باید راه هایی را برای فروش پیشنهادات رایگان دو روزه حمل و نقل ، با استفاده از حمل و نقل سریع برای افزایش ارزش متوسط سفارش ، پاداش به مشتریان وفادار یا شاید جذب مشتریان جدید داشته باشند.

 

8. چت زنده

چت زنده می تواند یک ابزار تبدیل تجارت الکترونیک باشد که مشتریان را با پاسخ و کمک در حال تصمیم گیری برای خرید و برای پاسخ به سوالاتشان پشتیبانی می کنند. زمانی که بازاریابان تجارت الکترونیک جدید وارد بازار می شوند ، فروشندگان موجود در اینترنت به دنبال رشد مداوم هستند و خرده فروشان زنجیره ای تلاش میکنند فروش آنلاین را افزایش بدهند رقابت آنلاین به طور چشمگیری افزایش می یابد. چت زنده ، که بسیار ارزان است ، می تواند یک مزیت رقابتی عظیم را فراهم کند ، حتی اگر تنها چند ساعت در روز ارائه شود. میهن سرویس این آمادگی را دارد تا بهترین گفتگو های زنده را به سایت شما اضافه کند.

با وجود سرویس هایی نظیر smartsupp که به راحتی خدماتی را رایگان در اختیار شما می گذارند ، اضافه کردن چت زنده یک ابزار آنلاین ساده است که خرده فروشان باید در سال 96 انجام دهند.

 

9. طرح بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یک روش فروش بسیار مهم برای خرده فروشان آنلاین است. برنامه ریزی و تنظیم ایمیل های بازاریابی از قبل می تواند به بازاریابان تجارت الکترونیک اجازه دهد تا در دوره های پیک و پرفروش بر تاکتیک های دیگری تمرکز کنند. به عنوان مثال ، اگر یک بخش بازاریابی می خواهد یک ایمیل نوروز مبارک یا سال نو مبارک در 24 اسفند بفرستد ، اگر این ایمیل ها در خردادماه قبل برنامه ریزی کنند ، در اواسط سال طراحی و در دی ماه برنامه ریزی شده باشد بسیار موثرتر خواهند بود.

طرح ایمیل سالانه خود را با تعریف کاملی از دریافت کنندگان ایمیل ، چه اقداماتی باید در هر ایمیل انجام دهید و چگونه موفقیت ایمیل را اندازه گیری کنید ، شروع کنید.

 

10. برنامه های تبلیغاتی

درست مانند بازاریابی ایمیل ، دیگر برنامه های تبلیغاتی از جمله طرح های بازاریابی پرداختی برای هر کلیک، برنامه های تبلیغاتی بنرها ، مسابقه بازاریابی یا حتی استفاده از رسانه های سنتی باید به خوبی پیش بروند.

برای تکمیل چک لیست بازاریابی تجارت الکترونیک ، مطمئن شوید که برنامه ریزی خوبی دارید و به آن برنامه ریزی عمل کنید.

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :