دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چه جوری از بلعیده شدن حجم اینترنت توسط ویندوز 10 جلوگیری کنیم

۱۶ مهر ۱۳۹۶
4.5
چه جوری از بلعیده شدن حجم اینترنت توسط ویندوز 10 جلوگیری کنیم

ویندوز ۱۰ با همه مزایایی که دارد، یک سری معایب هم با خود به همراه دارد. یکی از مغایب قابلیت جدیدی است که با استفاده از آن، مایکروسافت از همه ی سیستم های مجهز به ویندوز ۱۰ به عنوان یک سرور و فرستنده اطلاعات برای دیگر دارندگان ویندوز ۱۰ استفاده می کند. قابلیتی تقریبا شبیه به آنچه که Torrent از آن با عنوان peer-to-peer استفاده می کند. متاسفانه این قابلیت به صورت پیش فرض فعال است و حجم اینترنت شما را می بلعد! یا حتی می توان گفت که چون بدون آگاهی شما این کار را می کند، حجم اینترنت شما را می دزدد!

کمی ساده تر توضیح دهیم:


فرض کنید شما آپدیت جدیدی مربوط به ویندوز ۱۰ را دانلود کرده اید و روی سیستمتان نصب کرده اید. حالا یک کاربر دیگر(مثلا در یکی از شهرهای ایران) هم می خواهد این آپدیت را دریافت کند و روی سیستم خود نصب کند.
در این جاست که این سیستم جدید مایکروسافت شروع به کار می کند. چون مایکروسافت میداند شما این آپدیت را قبلا دریافت کرده اید، به جای این که کاربر جدید از خودِ ماکروسافت آپدیت را دریافت کند، کاری میکند که این کاربر از سیستم شما این آپدیت و اطلاعات را دریافت کند و به همین دلیل حجم اینترنت شما هم صرفِ فرستادن این آپدیت برای سیستم آن کاربر می شود.

غیرفعال کردن این قابلیت:

منوی استارت را باز کنید و گزینه ی Settings را انتخاب کنید.
حالا گزینه Update & security را انتخاب کنید.
در صفحه جدید از پایین صفحه Advanced options را انتخاب کنید.
حالا در این صفحه گزینه آبی رنگ با عنوان Choose how updates are delivered را انتخاب کنید.
حالا قابلیتی که روی On قرار دارد را روی Off قرار دهید.
از این به بعد سیستم شما آپدیت ها را فقط از مایکروسافت دریافت می کند و از طرفی هم دیگر به عنوان فرستنده ی آپدیت به دیگر سیستم ها استفاده نخواهد شد.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :