دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چرا ممکن است نیاز به یک استراتژی کانال دیجیتال داشته باشید بخش اول

چرا ممکن است نیاز به یک استراتژی کانال دیجیتال داشته باشید بخش اول

اگر می خواهید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال تهیه کنید ، از کجا شروع می کنید؟ این یک چالش رایج است از آنجا که بسیاری از مشاغل می دانند کانال های دیجیتال و تلفن همراه امروزه برای دستیابی و حفظ مشتریان چقدر حیاتی هستند. با این حال آنها برنامه ای یکپارچه برای رشد و درگیر کردن مخاطبان خود ندارند. آنها از 10 مشکلی که بعدا در این مقاله به آنها اشاره می کنم رنج می برند و گوی سبقت را نسبت به رقبا از دست می دهند.

 

 

چالش های ایجاد استراتژی بازاریابی دیجیتال؟

یک چالش مشترک این است که از کجا شروع به ترسیم برنامه بازاریابی دیجیتال کنید. من فکر می کنم این ترس وجود دارد که برنامه گسترده ای مورد نیاز باشد ، اما ما معتقدیم که برنامه ریزی کم حجم به بهترین وجه کار می کند. برنامه شما نیازی به گزارش بزرگی ندارد ، بهترین راهبرد در دو یا سه تا جدول A4 می تواند راهبردهای بازاریابی دیجیتال را با اهداف شما در چارچوب برنامه ریزی مشخص خلاصه کند. ما توصیه می کنیم یک برنامه دیجیتال کم حجم را بر اساس الگوهای برنامه ریزی 90 روزه  ایجاد کنید تا سریعا برنامه دیجیتالی خود را برای به دست آوردن رشد شرکت انجام دهید.

 

به الگوی طرح بازاریابی دیجیتال رایگان دسترسی پیدا کنید

چالش دیگر دامنه و مقیاس گسترده بازاریابی دیجیتال است. بسیاری از تکنیک های عالی بازاریابی دیجیتال اعم از بازاریابی جستجو ، اجتماعی و ایمیل برای بهبود تجربه دیجیتال وب سایت شما وجود دارد. می توانید تحقیق کنید و ببینید که چگونه با استفاده از چارچوب برنامه ریزی می توانید تعداد قابل کنترل تری از فعالیت های بازاریابی دیجیتال را تعریف کنید که سفر کامل به سمت مشتری را شامل می شود. در هر تکنیک بازاریابی دیجیتالی ، تاکتیک های مفصلی وجود دارد که برای موفقیت مهم هستند ، بنابراین باید آنها را ارزیابی و اولویت بندی کنید ، به عنوان مثال از محتوای پویا برای اتوماسیون ایمیل ، شخصی سازی وب سایت گرفته تا برنامه نویسی برای جستجوی ارگانیک استفاده کنید. اما اگر جزء شرکت هایی باشید که هنوز استراتژی دیجیتالی ندارید؟ خوب ، من فکر می کنم دو گزینه ساده برای ایجاد یک طرح ممکن است راه پیش رویتان را نشان دهند:

• با یک برنامه بازاریابی دیجیتال جداگانه تعریف تحول مورد نیاز و ایجاد پرونده برای سرمایه گذاری و تغییر در بازاریابی دیجیتال خود را شروع کنید

• سپس ، پس از تصویب ، یک برنامه دیجیتالی یکپارچه ایجاد کنید که بخشی از برنامه کلی بازاریابی باشد. دیجیتال کاملا تراز شده و طبق معمول بخشی از کسب و کار اینترنتی تان می شود.

 

موانع لازم برای عمل به آن چیست؟

• استفاده از بازاریابی دیجیتال بدون رویکرد استراتژیک هنوز امری عادی است. من مطمئن هستم که بسیاری از شرکت های این گروه از رسانه های دیجیتال به طور مؤثر استفاده می کنند و مطمئنا می توانند از جستجو ، ایمیل یا بازاریابی رسانه های اجتماعی نتایج بسیار خوبی کسب کنند. اما من به همان اندازه مطمئن هستم که بسیاری از فرصت ها برای هدف گذاری یا بهینه سازی بهتر از دست نمی روند ، یا از چالش های دیگری که در زیر آورده ام رنج می برند. شاید مشکلات زیر برای سازمانهای بزرگتر، بیشتر باشد.

• اکثر شرکت ها در تحقیقات ما رویکرد استراتژیک به دیجیتال می گیرند. از صحبت با شرکت ها ، من می دانم که ایجاد برنامه های دیجیتال اغلب در دو مرحله اتفاق می افتد. ابتدا یک برنامه بازاریابی دیجیتال جداگانه ایجاد می شود. این برای دستیابی به توافق و خرید با نشان دادن فرصت ها و مشکلات مفید است و از طریق تعیین اهداف و استراتژی های خاص برای دیجیتال ، از جمله نحوه بازاریابی دیجیتال را در سایر فعالیت های تجاری ، یک مسیر را ترسیم می کنید. دوم ، دیجیتالی در استراتژی بازاریابی یکپارچه می شود ، این یک فعالیت اصلی ، "کسب و کار اینترنتی رایج" است ، اما برنامه ریزی جداگانه ای به جز تاکتیک ها تضمین نمی کند.

اگر استراتژی ندارید ، یا شاید بخواهید مرور کنید که موضوعات تجاری مهم هستند تا در یک بررسی استراتژیک قرار گیرند ، ما 10 مشکل رایج را برای شما تعریف کرده ایم.

 

1- شما بی هدف هستید

شرکت های بدون استراتژی دیجیتال (درواقع بیشتر شرکت ها) هدف استراتژیکی روشنی برای دستیابی به مشتریان آنلاین یا ایجاد روابط عمیق تر با سرمایه های موجود ندارند و اگر با اهداف بازاریابی دیجیتال آشنایی ندارید ، احتمالا منابع کافی را برای رسیدن به اهداف مورد استفاده قرار نمی دهید و از طریق تجزیه و تحلیل ارزیابی نمی کنید که آیا به آن اهداف می رسیدید یا خیر.

 

2- شما مخاطبان آنلاین یا سهم بازار خود را نمی شناسید

اگر شما درباره این موضوع تحقیق نکرده باشید ممکن است تقاضای مشتری برای خدمات آنلاین دست کم گرفته شود و شاید مهمتر از آن ، شما متوجه بازار آنلاین خود نباشید: پویایی متفاوت با کانالهای سنتی خواهید داشت و با انواع مختلفی از مشخصات مشتری و رفتار مشتری ، رقبا ، گزاره های متفاوت روبرو خواهد بود. گزینه های ارتباطات بازاریابی فراوانی وجود دارد. ابزارهای بسیار خوبی از پلت فرم های اصلی دیجیتالی وجود دارد که می توانیم سطح تقاضای مشتری را پیدا کنیم ، توصیه می کنیم با استفاده از برنامه ریز کلمات کلیدی Google ، یک تحلیل جستجو انجام دهید تا ببینید که چگونه شما با هدف جستجوگرها هماهنگ هستید. برای جذب آنها به سایت خود چکار می توانید بکنید ، ببینید که چگونه می توانید از طریق IQ فیس بوک به بسیاری از افراد علاقه مند به محصولات یا خدمات تان برسید.

 

3- رقبای موجود و مبتدی ، سهم بازار را به دست می آورند

اگر شما منابع کافی را به بازاریابی دیجیتال اختصاص نمی دهید یا از یک روش ad-hoc و استراتژی های مشخص استفاده نمی کنید ، رقبای شما سبقت خواهند گرفت.

 

4- شما یک گزاره ارزشمند آنلاین قدرتمند ندارید

گزاره ارزش مشتری آنلاین کاملا تعریف شده و متناسب با مشتریان هدف شما ، به شما کمک می کند تا سرویس آنلاین خود را در ترغیب مشتریان فعلی و جدید به مشارکت و وفاداری تجهیز کنید. ایجاد یک استراتژی رقابتی برای بازاریابی با محتوا برای بسیاری از سازمان ها مهم است زیرا محتوا چیزی است که مخاطبان شما را از طریق کانال های مختلف مانند جستجو ، شبکه های اجتماعی ، بازاریابی ایمیل و وبلاگ درگیر می کند.

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :