دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

چرا حاکمیت شرکتی مهم است؟ بخش اول

چرا حاکمیت شرکتی مهم است؟ بخش اول

حاکمیت شرکتی راهی برای سیاست گذاری های شرکت است. به طور خلاصه، این یک روش برای اداره شرکت به عنوان یک سازمان مستقل است و گمرکات، سیاست ها و قوانین خود را برای کارمندان خود از بالاترین تا پایین ترین سطوح قرار می دهد. حاکمیت شرکتی پاسخگو بودن شرکت شما را افزایش می دهد و از وقوع حادثه های عظیم جلوگیری می کند. Enron غول ورشکست شده صنعت انرژی و کارکنان و سهامداران ورشکسته آن یک استدلال مهم برای اهمیت حکمرانی شرکت های جامع است. حکومت شرکتی خوب اجرا شده باید به یک اداره امور داخلی اداره پلیس شباهت داشته باشد و مشکلات را با جدیت حل کند. یک شرکت همچنین می تواند جلسات را با اعضای داخلی، مانند سهامداران و کارگزاران - و همچنین تامین کنندگان، مشتریان ، برای پاسخگویی به درخواست و نیاز احزاب آسیب دیده، برگزار نماید.

 

اصول حاکمیت شرکتی

• تشخیص سهامداران کلید حفظ قیمت سهام شرکت است. با این حال، اغلب سهامداران کوچک که تاثیر کمی بر قیمت سهام دارند، کنار گذاشته می شوند تا منافع سهامداران اکثریت و هیئت اجرایی ایجاد شود. حاکمیت شرکتی خوب به دنبال اطمینان از این است که همه سهامداران در جلسات عمومی صدایشان شنیده میشود و مجاز به شرکت در آن هستند.

• منافع متقابل نیز باید توسط حاکمیت شرکت ها به رسمیت شناخته شود. به طور خاص، در نظر گرفتن زمان برای سهامداران ممکن است به شرکت شما کمک کند ارتباط مثبتی با جامعه و مطبوعات برقرار کند.

• مسئولیت های هیئت مدیره باید به وضوح برای سهامداران اکثریت مشخص شود. تمام اعضای هیئت مدیره باید در یک سطح قرار بگیرند و یک چشم انداز مشابه برای آینده شرکت داشته باشند.

نقض رفتار اخلاقی برای سود بیشتر می تواند مشکلات عدیده ی مدنی و حقوقی را در مسیر قرار دهد. معافیت و سوء استفاده از کارکنان بیرونی و یا مقررات زیست محیطی ضعیف اگر نادیده گرفته شوند به ضرر شرکت تمام میشوند. برای همه اعضای هیئت مدیره باید یک دستورالعمل در مورد تصمیمات اخلاقی اجرا شود.

• شفافیت کسب و کار کلید ترویج اعتماد سهامداران است. گزارش های مالی، گزارش های سود و راهنمایی های پیشین باید به وضوح بدون اغراق یا حسابداری "خلاق" بیان شود. سوابق مالی جعلی می تواند شرکت شما را به طرح بدنام کند.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :