دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

پیدا کردن شرکت کنندگان برای تست رابط کاربری بخش چهارم

پیدا کردن شرکت کنندگان برای تست رابط کاربری بخش چهارم

در بخش قبلی مقاله گفتیم:

پیدا کردن افرادی برای شرکت در مطالعات کیفی می تواند یک کار دشوار باشد. ما تمایل داریم درباره مطالعات و یافته های آنها بشنویم، اما نمی شنویم که چگونه محققان شرکت کنندگان در این مطالعه را استخدام می کنند. بیایید این رمز و راز را حل کنیم.

برای طراحان و طراحان UX یا همان رابط کاربری، پژوهش با ذینفعان و کاربران بسیار مهم است. با این حال، دسترسی به شرکت کنندگان در تحقیق آسان به نظر نمی رسد. برای هر دو محقق حرفه ای و آماتور، پیدا کردن افراد برای شرکت در مطالعات می تواند یک کار فریبنده باشد. ما اغلب در مورد مطالعات و یافته های آنها می شنویم، اما ما اغلب در مورد اینکه چگونه محققان شرکت کنندگان در مطالعه را استخدام می کنند، نمی شنویم.

محققان می توانند از روشهای مختلف برای پیدا کردن شرکت کنندگان انتخاب کنند. بسیاری از عوامل بهترین روش را تعیین می کنند. مثل منابع مانند زمان و پول، روش تحقیقاتی که شما استفاده می کنید، نوع یا ویژگی های شرکت کنندگان که می خواهید استخدام کنید و دسترسی به این نوع شرکت کنندگان.

در زیر به توضیح ادامه مقاله میپردازیم:

 

چگونگی انجام کار

با نزدیک شدن به مشتری یا فردی که با آن همکاری می کنید، افراد مناسب برای پروژه ای که در آن هستید شناسایی  کنید. پروژه شما مشخصات دقیق نقش هایی را که نیاز دارید تعیین می کند. این شامل صاحبان محصول، افراد مهم، تحلیلگران کسب و کار آنلاین و کاربران می شود. من اغلب یک اسکریپت یا ایمیل برای مشتریان خود برای استفاده از استخدام شرکت کنندگان ارائه می دهم. من هدف تحقیق ، چگونه از شرکت کننده مطلع شوید، چقدر زمان انتظار مکالمه است، تاریخ احتمالی در دسترس بودن، انگیزه (در صورت وجود)، کار آماده سازی مورد نیاز (اگر وجود داشته باشد) را توضیح می دهم.

شما باید مشتری خود را با یک صفحه از اطلاعات زیر آگاه کنید:

• چه تعداد از هر نوع شرکت کننده می خواهید

• اطلاعاتی که می خواهید جلوتر مطلع شوید (برای مثال سالهای استفاده از محصول، صنعت)

• عوامل منجر به رد صلاحیت از مطالعه (به عنوان مثال، کمتر از یک سال تجربه با محصول)

 

جنبه های مثبت

وقتی افراد خاصی را با یک پروژه یا محصول آشنا می کنید، در مورد اهداف بلند مدت و کوتاه مدت به طور مستقیم درباره افرادی که با آنها کار می کنید آشنا می شوید، می توانید از سئوالاتی که ممکن است پروژه ها را فراتر از روابط کنونی خود ببرد، بپرسید تاریخچه محصول یا سازمان را بیاموزید، می توانید به افراد مربوطه که دسترسی مستقیم ندارند دسترسی پیدا کنید، به شما درک نقش ها، پیشینه ها و تاریخ مشارکت ذینفعان و کاربران را با یک مسئله میدهد و کاربران این محصول زمینه ای را فراهم می کنند که از کسی بدون دانش مشابه پیدا نمی کنید.

 

جنبه های منفی

این کار می تواند وقت گیر باشد و نیاز به یک درک روشن از هدف داشته باشد، شما ممکن است در نهایت با افراد کمتر مرتبط صحبت کنید، کنترل کمتر بر برنامه ریزی داشته باشید، عدم کنترل اینکه چگونه اطلاعات با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشته شود اتفاق بیفتد.

انگیزه ها - من معمولا ، اگر مشتری آنلاین ما افرادی از شرکت و  در ساعات کاری هستند انگیزه ای ارائه نمی دهم. اگر آنها کاربرانی که روزانه یا خارج از ساعات کاری می آیند، استخدام کرده اند یا چند نفر به طور تصادفی انتخاب شده اند ممکن است انگیزه بزرگتری داشته باشید.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش سوم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش پنجم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :