دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

پیدا کردن شرکت کنندگان برای تست رابط کاربری بخش ششم

پیدا کردن شرکت کنندگان برای تست رابط کاربری بخش ششم

مطالعه موردی

من برای یک تیم که مایل به تعریف نیازهای دیجیتال و رفتار نوع خاصی از مشاوران مالی بود ، کار کردم. مشتری نمی خواست برند خود را در معرض دید قرار دهد ، بنابراین نمی خواستند که استخدام افراد را تسهیل کنند. مشتری می خواست مصاحبه ها برای شرکت کنندگان بیش از یک شهر بزرگ در ایالات متحده باشد. ما با شرکت  برای شناسایی و استخدام شرکت کنندگان و همچنین انجام جلسات مصاحبه کار می کردیم.

ما با مشتری هایی کار کردیم که یک تعریف دقیق را با مواردی که اصلاح جمعیت در شرکت کنندگان خاصی که ما برای مطالعه خواسته بودیم ، ایجاد کنیم. شرکت استخدام  سه هفته برای پیدا کردن 15 شرکت کننده در اولین شهر در مطالعه خواسته بود. در هنگام کار با این  شرکت ها ، دو هفته زمان نرمال است.

ما طی دو روز با 15 شرکت کننده مصاحبه کردیم و متوجه شدیم که تعدادی از شرکت کنندگان در واقع شرایطی را که ما برای آنها شرح داده ایم را ندارند. آنها پاسخ خود را برای واجد شرایط بودن دستکاری کرده بودند. مشتری ما از این ناراضی بود. در اینجا قادر به استفاده از  گزینه های شناور بودیم تا شرکت کنندگانی را جایگزین کنیم که واقعا واجد شرایط بودند. همچنین توانستیم بازپرداختی را برای آنچه که برای شرکت کنندگان نامناسب استخدام کردیم ، دریافت کنیم.

در نهایت ، به هدف خود از مصاحبه با تعداد مناسب شرکت کنندگان در زمان مناسب رسیدیم و گزارشی درباره نیازها و رفتارهای مشتری ارائه دادیم. ما بدون استفاده از شرکت استخدام ، نمی توانستیم به این جمعیت دسترسی پیدا کنیم. مشتری تمایل نداشت که نام تجاری خود را به نمایش بگذارد و بنابراین مایل به شناسایی شرکت کنندگان از لیست تماس نبود.  اگر مجبور می شدیم مشارکت کنندگان را استخدام کنیم ، زمان و پول بیشتری صرف پروژه می کردیم. ما لیست تماس و یا توانایی به راحتی  دسترسی داشتن به جمعیت های تخصصی را از طریق منابع خود نداریم. به طور کلی، ما تجربیات مثبتی با شرکت های استخدام داشتیم ، اما بیشتر افراد متخصص ، شانس بیشتری پیدا می کنید.

 

نحوه استخدام افراد به روش گوریلا

شما می توانید از فضاهای عمومی برای استخدام شرکت کنندگان در مطالعه بالقوه استفاده کنید. روش تحقيق Guerilla يک اصطلاح برای پژوهش سریع با افراد در حین انجام وظايف روزانه خود است. این اصطلاح برای یک روش است که در آن شما برای منابع تحت فشارید. با این وجود ، شما می توانید از استفاده از این روش استخدام حتی در زمانی که منابع برای روش های دیگر دارید استفاده کنید.

شما باید فضایی را تعیین کنید که می خواهید شرکت کنندگان را به دلیل منطقی استخدام کنید. مثلا در حال طراحی یک برنامه گوشی هوشمند هستید که به شما کمک می کند تا تمرینات خود را در ورزشگاه پیگیری کنید. می خواهید شرکت کنندگان را هنگام ورود یا خروج از ورزشگاه ، استخدام کنید. اگر می خواستید فرم جدیدی از پرداخت الکترونیک را آزمایش کنید ، باید یک محیطی قرار بگیرید که معاملات انجام می شود.

 

زمان استفاده

زمانی که شما فقط می توانید یک بازخورد سریع از چند نفر دریافت کنید ، وقتی است که به منابع مربوطه دسترسی پیدا کنید ، زمانی که می توانید 20 دقیقه یا کمتر برای هر شرکت کننده صرف کنید .

 

چگونگی انجام کار

یک مکان را پیدا کنید ، در صورت لزوم مجوز دریافت کنید و یک اسکریپت ایجاد کنید.

 

جنبه های مثبت

اجرای سریع ، پتانسیل برای مکان های مختلف اگر منابع کافی را دارید ، اندازه کوچک و بزرگ نمونه ، دسترسی به جمعیت مربوطه ، سازگار با روش های مختلف تحقیق.

 

جنبه های منفی

توانایی اندکی برای غربالگری ، نیاز به تمرین و مهارت برای ارتباط ، شرایط ناخوشایند آب و هوا در فضای باز.

 

مطالعه موردی

من بر روی یک پروژه بررسی استفاده از تکنولوژی در تنظیمات کتابخانه کار می کردم. به طور خاص ، ما می خواستیم قابلیت استفاده از سیستم را برای پیدا کردن کتابهای درون کتابخانه پیدا کنیم. می خواستیم با افرادی که از کتابخانه استفاده می کنند کار کنیم و نیاز داشتیم که داخل کتابخانه تست کنیم ، زیرا آخرین بخش تست مربوط به ردیابی فیزیکی اشیا بود.

ما دو محقق را برای صرف چندین روز در کتابخانه فرستادیم و در کنار ورودی کتابخانه ایستاده ایم.  از مشتریان خواسته ایم چند دقیقه با ما در مطالعه ما شرکت کنند. سپس آنها را با استفاده از سیستم مورد بررسی قرار دادیم تا یک مورد را جستجو کنیم و از آنها خواستیم که مکان چیزی را بر اساس مکان مشخصی که سیستم به آنها گفته بود، پیدا کنند.

بزرگترین چالش ما دوره های طولانی مدت بود که هیچ مشتری جدیدی در کتابخانه نبود. ما می خواستیم تا 30 تا 40 جلسه را با استفاده از سه سناریوی متفاوت تکمیل کنیم. برای رسیدن به هدف ما مجبور بودیم جدول زمانی خود را برای هفته بعدی گسترش دهیم. اگر ما در یک کتابخانه قرار نداشتیم ، نمی توانستیم یافته های مشابهی را داشته باشیم و ممکن بود اگر از افرادی استفاده می کردیم که از طرفداران کتابخانه نبودند  اطلاعات ارزشمندی نداشته باشیم.

 

استفاده از دوستان و خانواده و تاثیر آن در زمان و بودجه

گاهی اوقات ممکن است فرصت کمی برای تحقیق داشته باشید. دلایل زیادی برای آن وجود دارد، زمان، بودجه یا کار با یک مشتری وجود دارد که از انجام تحقیقات به عنوان بخشی از طرح پروژه امتناع می ورزد. هنوز هم می توانید به جمع آوری برخی از اطلاعات مهم از کسانی که شما نزدیک ترین دسترسی را دارید جمع کنید. اگر در یک پروژه هستید که در در حال کار بر روی محصولی هستید که مربوط به همکاران یا دوستان شماست دسترسی به آنها آسان است و ممکن است چند نفر از آنها را در مصاحبه ها درباره محصول شرکت کنند.

دوستان و خانواده  یک نمونه راحت است و باید فقط زمانی استفاده شود که هیچ گزینه دیگری وجود نداشته باشد. این شیوه کمتر دقیق تر جمع آوری داده ها است. با این حال ، هنوز هم می توانید بینشی از تجربه هایی که ممکن است در در این صورت دریافت کنید ، بهره مند شوید. می توانید دوستان و خانواده خود را برای شرکت در مصاحبه ها و یا آزمایش به عنوان وسیله ای برای دسترسی به اطلاع رسانی طراحی خود استفاده کنید. هرچند انجام تحقیقات اضافی ، با استفاده از یکی از روش های دیگر برای پیدا کردن شرکت کنندگان بهتر و نتایج پیشرفته تر توصیه میشود. 

 

زمان استفاده

به عنوان آخرین راه حل ، زمانی که شما هیچ بودجه ای ندارید ، وقت کمی دارید ، اما می خواهید چیزی را در مورد زمینه یا کاربران مورد نظر خود بدانید و زمانی که به افراد مربوطه برای شرکت در مطالعه دسترسی ندارید.

 

چگونگی انجام کار

می توانید رسانه های اجتماعی را برای مشارکت ، زمانی را برای صحبت کردن یا ارسال ایمیل و توضیح آنچه که از شرکت کنندگان درخواست می کنید را برنامه ریزی کنید(شما همچنین می توانید لینک های نظرسنجی را به این ترتیب بفرستید)

 

جنبه مثبت

 شما می توانید تعدادی بازخورد تقریبا فوری و با بودجه ی کم داشه باشید.

 

جنبه های منفی

محدودیت شرکت کنندگان ، احتمالا تعداد کمتر ، توانایی کمتر برای نمایش دادن ویژگی های خاص.

 

انگیزه

بر اساس زمان و بودجه میتوان یک کارت هدیه 25 دلاری داد که نسبت به مبلغی که برای یک شرکت کننده به یک شرکت استخدام پرداخت می کنید ارزانتر است ولی دوستان و خانواده ممکن است این مقدار رابرای  یک ساعت زمان مناسب بدانند.

 

نتیجه گیری

ما نیاز داریم به کاربران بالقوه دسترسی داشته باشیم تا تحقیقات موثری انجام دهیم. ما تعدادی از شیوه های رایج را که می توانید شرکت کنندگان در تحقیق را پیدا کنید ، پوشش داده ایم که هر کدام دارای نقاط قوت و ضعف خاصی است. با همه  این موارد آشنا شوید و رویکرد خود را با توجه به محصول، بودجه و جدول زمانی خود تطبیق دهید.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش سوم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش چهارم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش پنجم مقاله را در اینجا بخوانید

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :