دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

پیدا کردن شرکت کنندگان برای تست رابط کاربری بخش سوم

پیدا کردن شرکت کنندگان برای تست رابط کاربری بخش سوم

در بخش قبلی مقاله گفتیم:

پیدا کردن افرادی برای شرکت در مطالعات کیفی می تواند یک کار دشوار باشد. ما تمایل داریم درباره مطالعات و یافته های آنها بشنویم، اما نمی شنویم که چگونه محققان شرکت کنندگان در این مطالعه را استخدام می کنند. بیایید این رمز و راز را حل کنیم.

برای طراحان و طراحان UX یا همان رابط کاربری، پژوهش با ذینفعان و کاربران بسیار مهم است. با این حال، دسترسی به شرکت کنندگان در تحقیق آسان به نظر نمی رسد. برای هر دو محقق حرفه ای و آماتور، پیدا کردن افراد برای شرکت در مطالعات می تواند یک کار فریبنده باشد. ما اغلب در مورد مطالعات و یافته های آنها می شنویم، اما ما اغلب در مورد اینکه چگونه محققان شرکت کنندگان در مطالعه را استخدام می کنند، نمی شنویم.

محققان می توانند از روشهای مختلف برای پیدا کردن شرکت کنندگان انتخاب کنند. بسیاری از عوامل بهترین روش را تعیین می کنند. مثل منابع مانند زمان و پول، روش تحقیقاتی که شما استفاده می کنید، نوع یا ویژگی های شرکت کنندگان که می خواهید استخدام کنید و دسترسی به این نوع شرکت کنندگان.

در زیر به توضیح ادامه مقاله میپردازیم:

 

 

شناسایی شرکت کنندگان

بسیاری از شرکت کنندگان تحقیق در دسترس نیستند. شما شرایطی را پیدا خواهید کرد که دسترسی مستقیم به استخدام شرکت کنندگان مرتبط نداشته باشید.  به خصوص اگر برای مشاوره یا طراحی و یا به عنوان بخشی از تیم خدمات مشترک در یک سازمان بزرگ کار می کنید. به عنوان مثال، اگر مشتری شما یک تولید کننده ویجت است و محصول آنها یک برنامه عرضه محصول انبار ویجت است، شما نیاز به دسترسی به کارکنان خود به منظور درک نقاط ضعف و نیازهای فعلی خود دارید. شما به راحتی نمی توانید شرکت کنندگان مربوطه را با استفاده از جمعیتی که به آنها دسترسی دارید پیدا کنید.

 

مطالعه موردی

من در پروژه ای با یک بانک کار می کردم که می خواست یک تجربه آنلاین در اختیار مشتریان آنلاین جدید قرار دهد. ما نیاز به درک آنچه در حال حاضر تجربه (غیر دیجیتال)  کاربران است داشتیم. می خواستیم منابع موجود را به کار بگیریم تا بتوانیم به تجربه در حال پیشرفت بپردازیم. در نهایت، نیاز به ایجاد اعتماد با شرکایی که قصد داریم برای تکیه بر تجربه ما ایجاد شده است داشتیم.

ابتدا با افراد نزدیکتر مصاحبه کردیم و از آنها پرسیدیم که چه کسانی برای صحبت ضروری هستند. ما با مردم در ایالت های متعدد امریکا، از راه دور و شخصا صحبت کردیم. ما توانستیم در طی سه هفته با 30 نفر صحبت کنیم گاهی اوقات ما با افرادی صحبت کردیم که به اهداف خاص ما مرتبط نبودند. دو دلیل کلیدی برای ما وجود داشت:

• آنها مدیرانی بودند که اطلاع از آنچه ما دنبال کرده بودیم نداشتند.

• افرادی که به آنها ارجاع میدادند، نمی دانستند در تلاش برای رسیدن به چه چیزی هستیم.

ما متوجه شدیم مشکلات رایج ما در برنامه ریزی و جواب مردم به ایمیل های اولیه ما بود. ما سعی داشتیم یک ساعت برای صحبت با افرادی که بیشتر وقت خود را صرف مسافرت و جلسات می خوانند برنامه ریزی کنیم. بسیاری از آنها دستیار شخصی خود را به منظور مدیریت تقویم خود داشتند. بعضی از آنها چند هفته بعد از درخواست اول ما با ما صحبت نکردند .ما همچنین به دلیل درگیری های پیش بینی نشده و نیازهای مشتری ، برنامه ریزی دوباره هم داشتیم.

ما توانستیم یک تصویر واضحتر از تجارب بانکی را به تصویر بکشیم و منابع را در دسترس داشته باشیم. ما قادر به درک آنچه رهبران به عنوان آینده بالقوه برای تجربه مشتریان جدید و درک آنها از کاستی برای تجربه فعلی در حال حاضر در نظر گرفته شده است شدیم. شکاف هایی که نیاز به پژوهش و آموزش در آینده داشت را شناختیم. نمی توانستیم این نتایج را از طریق نظرسنجی و یا از طریق ابزارهای دیگر استخدام شرکت کنندگان به دست آوریم.

 

 

زمان استفاده

علاوه بر دلایل مندرج در بخش قبلی برای استخدام ذینفعان، هنگامی که شما باید به افراد خاصی دسترسی پیدا کنید، نیاز به نظرات افراد خاصی دارید و مایلید مشتریان اینترنتی و ذینفعان خود را بخشی از این فرآیند احساس کنید. هنگامی که به دنبال ایجاد روابط فراتر از تیم پروژه ای هستید که با آن کار می کنید، زمانی که می خواهید یک مجموعه متنوع از افراد را پوشش دهید که مربوط به زمینه های محصولی هستند که در حال کار بر آن هستید.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش چهارم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش پنجم مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :