دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

پیدا کردن شرکت کنندگان برای تست رابط کاربری بخش دوم

پیدا کردن شرکت کنندگان برای تست رابط کاربری بخش دوم

در بخش قبلی مقاله گفتیم:

پیدا کردن افرادی برای شرکت در مطالعات کیفی می تواند یک کار دشوار باشد. ما تمایل داریم درباره مطالعات و یافته های آنها بشنویم، اما نمی شنویم که چگونه محققان شرکت کنندگان در این مطالعه را استخدام می کنند. بیایید این رمز و راز را حل کنیم.

برای طراحان و طراحان UX یا همان رابط کاربری، پژوهش با ذینفعان و کاربران بسیار مهم است. با این حال، دسترسی به شرکت کنندگان در تحقیق آسان به نظر نمی رسد. برای هر دو محقق حرفه ای و آماتور، پیدا کردن افراد برای شرکت در مطالعات می تواند یک کار فریبنده باشد. ما اغلب در مورد مطالعات و یافته های آنها می شنویم، اما ما اغلب در مورد اینکه چگونه محققان شرکت کنندگان در مطالعه را استخدام می کنند، نمی شنویم.

محققان می توانند از روشهای مختلف برای پیدا کردن شرکت کنندگان انتخاب کنند. بسیاری از عوامل بهترین روش را تعیین می کنند. مثل منابع مانند زمان و پول، روش تحقیقاتی که شما استفاده می کنید، نوع یا ویژگی های شرکت کنندگان که می خواهید استخدام کنید و دسترسی به این نوع شرکت کنندگان.

در زیر به توضیح ادامه مقاله میپردازیم:

 

چگونگی انجام کار

 اغلب می توانید مصاحبه های خود را با ذینفعان اصلی اگر درون شرکت شما هستند انجام دهید، آنهایی که مربوط به پروژه شما هستند، از جمله اعضای تیم پروژه را شناسایی کنید و آنها را به مصاحبه دعوت کنید. شناسایی و مصاحبه با ذینفعان هنگامی که دسترسی مستقیم به آنها را ندارید پیچیده تر می شود. اگر تیم پروژه شما بخشی از یک سازمان بزرگتر باشد، ممکن است لازم باشد از همکاران دیگر بخش ها بخواهید که به شناسایی سهامداران کمک کنند. اگر شما در تیم پروژه ای با شرکای خارجی هستید یا دارای ذینفعان خارجی هستید، اغلب به شخصی نیاز خواهید داشت تا شناسایی و برنامه ریزی مصاحبه ها را آسان تر کنید.

 

جنبه های مثبت

به دست آوردن بینش به نقش ها، زمینه ها و تاریخچه یک محصول یا موضوع، به شکل سریع ، بدون هزینه یا هزینه کم، می تواند از راه دور و یا به صورت شخصی انجام شود. صحبت با مشتری ها / کاربران ممکن است برخی از در مورد آنچه کاربران در مورد یک محصول اینترنتی فکر می کنند را روشن کند.

 

جنبه های منفی

شناسایی افرادی که در سطوح بالا قرار دارند دشوار است و باید برایش برنامه ریزی کنید یا اگر خودتان آن را انجام ندهید، اگر منابع محدود شود بسیاری از محصولات در معرض ریسک قرار میگیرند.

 

انگیزه

ما معمولا انگیزه ای برای افراد داخلی  که در ساعات کاری در اینکار شرکت میکنند در نظر نمیگیریم.

 

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

بخش سوم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش چهارم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش پنجم مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :