دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

پنج قدم که باید قبل از صرف هزینه برای تبلیغات بردارید

پنج قدم که باید قبل از صرف هزینه برای تبلیغات بردارید

معمولا تبلیغات ارزان نیست ، اما می تواند مقرون به صرفه باشد اگر کارها و تکالیف خود را زودتر انجام دهید و از بهترین روش ها و تجارب پیروی کنید.

 

 

 

 

 

مرحله 1: معیار عملکرد برای هر برنامه را تعیین کنید

اگر نمی دانید هدف تان چیست ، ضربه خواهید خورد. قبل از اینکه پول خود را هزینه کنید ، باید تعدادی سوال هدف و پاسخ ها یا برداشت های مورد نیاز خود را بدانید. آن را به این شکل تنظیم کنید: "من برنامه را موفق می دانم اگر ..." سپس به قسمت "اگر" پاسخ دهید. گفتن "من به ازای هر X دلاری که خرج می کنم ، نیاز به یک تماس یا ثبت نام در وب سایت یا فروش دارم." این تنها راه تعیین هدف عینی برای هر برنامه ای که آن را امتحان می کنید است. دانستن نتایج خاص مورد نظر از هر برنامه به شما امکان می دهد تا احساسات را از تصمیمات خود خارج کنید و در آنچه انجام می شود سرمایه گذاری کنید.

 

مرحله 2: اطمینان حاصل کنید که تبلیغات شما متناسب با سیستم فروش شما است

نحوه و زمان فروش شما مشخص می کند که چه زمانی و کجا می خواهید تبلیغ کنید.

• اگر مستقیما به مشتری خود می فروشید ، از خود بپرسید "چند تماس ، پیام ، ایمیل می توانم به طور موثری در یک روز با کارکنان فروش فعلی یا مرکز فروش آنلاین از راه دور انجام دهم؟"

• نحوه عملکرد هر مشتری ورودی را در نظر بگیرید. آیا سیستمی برای تماسهای خروجی دارید؟

• آیا کارمندان فروش خود را برای تماس های خروجی آموزش داده اید؟

• بیشترین فروش را در چه ساعتی از روز انجام می دهید؟

پاسخ به این سؤالات ترکیب رسانه مورد نیاز شما را تعیین خواهد کرد.

 

مرحله 3: حداکثر نتایج با پیام شما شروع می شود

شما باید مشتری مورد نظر خود را بشناسید و متناسب با او پیامتان را ارسال کنید. چه موضوعات اساسی برای آنها مهم است؟ قبل و حین خرید محصولات آنلاین یا خدمات شما چه احساساتی را تجربه می کنند؟ آنها را شناسایی کنید. خلاقیت خود را به سمت آنچه مشتری شما فکر می کند معطوف کنید. تاکنون تبلیغات دلالان خودرو را شنیدید که فریاد می زدند: "ما فروشنده شماره یک در شهر هستیم." آیا این باعث می شود شما استقبال کنید؟ نه. پس شما به چه چیزی اهمیتی می دهید؟ قیمت گذاری بدون دردسر؟ تضمین کمترین قیمت؟ بله ، حتما به این جملات واکنش نشان می دهید. پس از کلماتی که برایشان مهم است استفاده کنید ، باید با مشتریان خود صحبت کنید. اگر با یک دوست یا خویشاوند صحبت می کنید که به استفاده از خدمات یا محصولات همانند آنچه شما دارید ، علاقه مند است ، به آنها چه می گویید؟ به تهیه همان محصول ادامه دهند یا به سمت شما بیایند؟ شما چقدر با رقابت فاصله دارید و چقدر با رقیبتان تفاوت دارید؟

 

مرحله 4: یک ترکیب رسانه ای را انتخاب کنید که یک تطابق کامل داشته باشد

هنگامی که در برنامه تان می خواهید تعداد پاسخ ها به اهدافتان یا برداشت های خود را درنظر بگیرید و افرادی که می خواهید با آنها صحبت کنید را تعیین کنید ، تنها پس از آن شما آماده انتخاب رسانه ها هستید. تفاوتهای اساسی در تلویزیون ، رادیو ، اینترنت ، شبکه های اجتماعی و تلفن همراه را بدانید:

• رادیو از 6 صبح تا 6 عصر غالب است. به هزینه تولید بسیار کمی نیاز دارد و می توانید پیام خود را در چند ساعت تغییر دهید.

• تلویزیون از 7 بعدازظهر تا 12 بعدازظهر حاکم است. این نوع تبلیغ می تواند از هر مارکی یک مارک تجاری عالی با پاسخ قابل قبول بسازد. البته هزینه تولید نیز بالاست.

• پرداخت به ازای هر کلیک و تبلیغات آنلاین دیگر به شما داده های واقعی می دهد که می توانید سریعاً در جهت بهبود عملکرد عمل کنید و بسیار انعطاف پذیر است.

• شبکه های اجتماعی به عنوان یک قدرت در جهت آگاهی بخشی ، هدایت و هدف دادن به کسب و کار شما در حال ظهور هستند. اطمینان حاصل کنید که این بخشی از برنامه کلی شما است.

• همه می دانند که چقدر زمان صرف تلفن های هوشمند خود می کنیم. چندین فرصت شغلی مبتنی بر استفاده از تلفن همراه بوجود می آید. بازاریابی موبایل به سرعت در حال گسترش است.

 

مرحله 5: آزمایش ، اندازه گیری و عمل

مطمئنا هرگز آزمایش و خطا انجام نخواهید داد. شما باید توانایی اندازه گیری عملکرد هر فعالیت بازاریابی و تبلیغاتی را داشته باشید تا مطمئن شوید که در حال دستیابی به معیارهایی هستید که در ابتدا به عنوان هدف درنظر گرفته اید. نتایج مورد نیاز خود را بصورت هفتگی یا ماهانه مشخص کنید. شما نخواهید توانست آنچه را که نمی توانید اندازه گیری کنید مدیریت کنید. اگر به یک خرده فروشی ، فروش سالانه ، هزینه هر بازدید کننده منحصر به فرد ، هزینه هر تماس ... می پردازید ، هر برنامه را که اجرا می کنید در برابر آن معیار قرار دهید. اگر مثلا توسط ایستگاه تلویزیونی ، ایستگاه رادیویی و موبایل خرید انجام نمی شود ، آن را متوقف کنید. اصلاح و رفعش کنید. به خودتان اجازه دهید که به خط پایان یک رقابت طولانی برسید. هنگامی که شما می دانید که معیارهایتان چیست ، به طور واضح شبکه های اجتماعی را از آنچه برای موفقیت در این برنامه لازم دارید مطلع کنید. آنها را در جایگاه پاسخگو قرار دهید و مسئولیت های خود را به آن ها بدهیدتا دوباره کسب و کار خود را به دست آورید.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :