دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

ویژگی جدید ویندوز 10 برای افزایش عمر باتری

۵ شهریور ۱۳۹۶
4.3
ویژگی جدید ویندوز 10 برای افزایش عمر باتری

اخیرا شرکت مایکروسافت در حال آزمایش بر روی ویژگی تازه ای است که می توان با استفاده از آن سخت افزار را بهینه کرد تا در نهایت عمر باتری دستگاه های ویندوزی حفظ شود.

 

مایکروسافت از ویژگی power-slider (نوار تعیین وضعیت مصرف انرژی باتری لپ تاپ) در به روز رسانی Creators خود پرده برداشته است تا طول عمر باتری را در دستگاه هایی که از ویندوز استفاده می نمایند، افزایش دهد.

Power-slider در آخرین Fast Ring build 15014 برای به روز رسانی Creators دیده می شود که این به روز رسانی قرار است در فصل بهار و به احتمال زیاد در ماه آوریل در سطح وسیع عرضه شود.

کاربران ویندوز ۱۰ با استفاده از power-slider می توانند سریع تر به تنظیمات مربوط به مدیریت انرژی سیستم (power) به منظور افزایش طول عمر باتری دست یابند. در حال حاضر کاربران می توانند از طریق کنترل پنل تنظیمات مربوط به power را مدیریت نمایند.

ویژگی power-slider به صورت یک پنل شناور از طریق قسمت Taskbar ویندوز در دسترس است و به کاربران این توانایی را می دهد تا سخت افزار خود را طوری تنظیم نمایند تا موقعی که نیاز به استفاده چندانی از انرژی ندارند در مصرف انرژی صرفه جویی کنند یا موقعی که دستگاه خود را به برق متصل می نمایند از حدبیشتر انرژی استفاده کنند.

هم چنین مایکروسافت می گوید: برای مثال یک شخص که در پرواز به سر می برد و در حال بازی کردن است ممکن است برای این که مدت موقع بیشتری بتواند از لپ تاپ خود استفاده کند، تصمیم داشته باشد تا تعداد فریم در هر ثانیه (FPS) را کاهش دهد. اما همین شخص موقعی که در کنار یک منبع تغذیه (پریز برق) نشسته است و در حال انجام همین بازی است ممکن است بخواهد تا از حدبیشتر توان CPU به منظور افزایش هر انس از قدرت سیستم استفاده کند.

اگرچه این ویژگی می تواند مفید باشد اما هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا از power-slider در به روز رسانی Creators استفاده خواهد شد یا خیر.

مایکروسافت در نظر دارد این ویژگی را در دستگاه های تازه ای که با به روز رسانی Creators در فروشگاه های آنلاین فروخته می شود، عرضه کند. زیرا سازندگان دستگاه های ویندوزی از این شرکت خواسته اند تا ویندوز راه تازه ای را برای مدیریت مصرف انرژی به کاربران ارائه کند. ظاهرا این شرکت فعلا در حال بررسی این ویژگی در ویندوز اینسایدر (Windows Insider) است. (به اشخاصی که برای دریافت نسخه های آزمایشی و پیش نمایش ویندوز و یافتن مشکلات و کمک به مایکروسافت جهت توسعه سیستم عامل ویندوز اعلام آمادگی می کنند، ویندوز اینسایدر گفته می شود.)

علاوه بر این مایکروسافت می گوید: ما با سازندگان دستگاه های ویندوزی در تعامل هستیم تا بتوانیم بهترین تنظیمات را برای مشتزیانشان فراهم کنیم.

باید به این نکته نیز اشاره کرد که تنها چندی از کاربرانی که در ویندوز اینسایدر ثبت نام کرده اند ویژگی power-slider را مشاهده می کنند. زیرا مایکروسافت در حال آزمایش واسط کاربری است و تصمیم دارد تا سریعا بازخورد کاربران را در این مورد دریافت کند. هم چنین power-slider به تنظیمات power متصل نیست. بنابراین در حال حاضر این ویژگی هیچ گونه بهینه سازی در عملکرد سیستم به منظور افزایش طول عمر باتری انجام نمی دهد.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :