دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

همه ، به جز هیئت مدیره می دانند که نوآوری برای موفقیت کسب و کار مهم است بخش دوم

۱۵ فروردین ۱۳۹۸
4.1
همه ، به جز هیئت مدیره می دانند که نوآوری برای موفقیت کسب و کار مهم است بخش دوم

مجله وال استریت را در یک روز معین باز کرده و حداقل یک داستان را در مورد شیوه ایجاد اختلال در صنعت توسط فناوری و فشارهایی که فروشگاه ها برای ایجاد نوآوری با آن روبرو هستند خواهید دید. هنوز از نظر هیئت مدیره های شرکت ها در سراسر دنیا ، فناوری و نوآوری جزو سه نگرانی و مسائل برتر نیست. این یافته ای شگفت انگیز در نظر سنجی هیئت مدیره ها می باشد که توسط استاد دانشکده کسب و کار هاروارد بوریس گرویسبرگ و دانشجوی او بود چنگ انجام شد. چنگ می گوید که نگرانی های اصلی آن ها چیز هایی شبیه محیط قانونی و نظارتی و جذب استعداد برتر است. من نمی خواهم مشکلات روزمره پیش روی اعضای هیئت مدیره را کوچک بشمارم ولی آن ها با مسائل مهم پوشش داده شده در مطبوعات عمومی منطبق نیستند.

 

معکوس شدن روند

چه چیزی باید به تخته ها برای بهبود تمرکز خود بر نوآوری انجام دهد؟ ساختن این تغییر استراتژیک با یک تجزیه و تحلیل مستقل از مهارت و تخصص آغاز می شود که ممکن است در میان مدیران فاقد آن باشد. گروسبرگ می گوید: "تاکید بیش از حد بر روی دانش یا تخصص صنعت قرار می گیرد ، اما اگر شرکت شما متوقف شود ، این ممکن است به خوبی از یک بازیکن خارج از صنعت شما بیرون بیاید." داشتن یک هیئت منحصر به فرد ، از لحاظ جنسیتی ، زمینه نژادی و سن ، اما همچنین با توجه به تنوع دیدگاه ، می تواند طیف وسیعی از ایده ها را به بحث هایی که می تواند برای تشکیل سوالات و دستورالعمل های استراتژیک برای مدیریت فروشگاه استفاده شود ، کمک می کند. با این وجود ، این مکالمات نمی توانند اتفاق بیافتد ، اگر تابلوها برای آنها وقت نداشته باشند. چنگ می گوید: "تمایل به بحث درازمدت در مورد نوآوری ، فن آوری و استراتژی که می تواند با مسائل فوری و کوتاه مدت مواجه شود ، می تواند وجود داشته باشد." با این وجود ، بررسی آنها نشان داد که شرکت هایی که به طور منظم نگاهی طولانی تر به خود دارند ، به طور کلی بر روی نوآوری ها تاثیر گذاشته است. "لازم است که هیئت مدیره برای حل این مذاکرات طولانی مدت ، برنامه ریزی کند و از زمان در دستور کار خود محافظت کند."

سپس تجزیه و تحلیل می تواند به استخدام فرایند فیلتر کردن زمانی که آن زمان می آید برای هیئت مدیره انتخاب مدیر عامل مناسب برای رهبری شرکت. گرویزبرگ و چنگ به مثال سیسکو اشاره می کنند ، موضوع مطالعه اخیر مدرسه بازرگانی هاروارد با آنن لوب ، متخصص پرونده است. پس از یک دوره انعکاس شدید ، هیئت مدیره سیسکو تصمیم گرفت که به یک نوآوری برای رقابت در یک صنعت در حال تغییر تبدیل نیاز داشته باشد و از طرف دو رئیس جمهور شرکت به نام سرپرست فروش مدیر عامل جدیدش افتاد. گروسبرگ می گوید: "وقتی که آنها در مورد آنچه که شرکت در عرض پنج تا 10 سال به نظر می رسید و چه مهارت هایی که برای رقابت نیاز داشتند ، تصمیم گرفتند یک نسل را در انتخاب مدیرعامل جدید بگذرانند." سیسکو این اختلال را با راه اندازی یک روند دقیق و شفاف ، نشان می دهد که هیئت مدیره فکر می کند شرکت نیاز به رقابت دارد ، و سپس دعوت از هر نامزد برای ارائه دیدگاه خود و نشان دادن مهارت های مورد نیاز برای ایجاد این اتفاق می افتد.

در نهایت ، اگر هیئت مدیره در بلند مدت به آنچه که برای نوآوری نیاز دارد تمرکز کند ، باید بتواند منابع لازم را برای انجام این کار اختصاص دهد. گریسبرگ می گوید ، اغلب می توان گفت که هیئت مدیره می تواند نوآوری را از طریق نگرانی بیش از حد در مورد بازده کوتاه مدت و جلوگیری از ابتکارات مدیریتی که نیاز به سرمایه گذاری دارد ، خفه کند. "هیئت مدیره می تواند نوآوری را تشویق کند ، اما می تواند نوآوری را نیز بکند." اگر آنها برای مدت طولانی رقابت کنند ، ممکن است لازم باشد که اعضای هیئت مدیره بتوانند از درآمد کوتاه مدت بازدید کنند و بتوانند به تحلیلگران توضیح دهند که چرا این کار را انجام می دهند. گریسبرگ و چنگ می گویند که در همه این موارد ، هیئت مدیره می تواند اطمینان حاصل کند که بر نوآوری دراز مدت یک فروشگاه متمرکز شده و برای هر نشانه ای از وقفه در افق آماده شده است. هیئت فعال میتواند به جای اینکه صرفا به مدیریت بپردازد تا اطمینان حاصل شود که شرکت دارای مزیت رقابتی خود باشد ، کمک به ارائه راهنماییهای لازم برای آینده خواهد کرد.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :