دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

همه ، به جز هیئت مدیره می دانند که نوآوری برای موفقیت کسب و کار مهم است بخش اول

۹ فروردین ۱۳۹۸
4.3
همه ، به جز هیئت مدیره می دانند که نوآوری برای موفقیت کسب و کار مهم است بخش اول

مجله وال استریت را در یک روز معین باز کرده و حداقل یک داستان را در مورد شیوه ایجاد اختلال در صنعت توسط فناوری و فشارهایی که فروشگاه ها برای ایجاد نوآوری با آن روبرو هستند خواهید دید. هنوز از نظر هیئت مدیره های شرکت ها در سراسر دنیا ، فناوری و نوآوری جزو سه نگرانی و مسائل برتر نیست. این یافته ای شگفت انگیز در نظر سنجی هیئت مدیره ها می باشد که توسط استاد دانشکده کسب و کار هاروارد بوریس گرویسبرگ و دانشجوی او بود چنگ انجام شد. چنگ می گوید که نگرانی های اصلی آن ها چیز هایی شبیه محیط قانونی و نظارتی و جذب استعداد برتر است. من نمی خواهم مشکلات روزمره پیش روی اعضای هیئت مدیره را کوچک بشمارم ولی آن ها با مسائل مهم پوشش داده شده در مطبوعات عمومی منطبق نیستند.

 

 

محققان یافته های خود را در یک مقاله بازنگری تجارت هاروارد نوشتند ، نوآوری باید اولویت اول برای هیئت مدیره باشد. چرا اینطور نیست؟ در نظرسنجی برخی از 5000 عضو هیئت مدیره در سراسر جهان ، تنها 30 درصد از نوآوری ها در سه نکته مهم خود را رتبه بندی کرده اند و تنها 21 درصد از روند تکنولوژی قرار دارند و این مسائل مربوط به پنجم و هفتم است. حتی گفته شد که محققان از اعضای هیئت مدیره خواسته اند که چه فعالیت هایی را انجام می دهند که هیئت مدیره آنها خوب است. خلاقیت و نوآوری در رتبه هفدهم و هفدهم قرار گرفتند و تنها 42 درصد از اعضای هیئت مدیره ، فهرستی از رفتار آنها را در سطوح بالاتر از حد متوسط قرار دادند و به مراتب کمتر از مقیاس فعالیتهایی نظیر انطباق ، برنامه ریزی مالی و در حال حاضر در شرکت ، 60 درصد است/.

من نمی خواهم مشکلات روزمره پیش روی اعضای هیئت مدیره را کوچک بشمارم ولی آن ها با مسائل مهم پوشش داده شده در مطبوعات عمومی منطبق نیستند. گریسبرگ و ریچارد چپمن ، استاد مدیریت امور مالی ، نتیجه می گیرند: "نه تنها اعضای هیئت مدیره به نوآوری و تکنولوژی در بالای لیست خود فکر نمی کنند ، بلکه این چیزی نیست که آنها به خوبی انجام می دهند." دو یافته ، می افزاید: چنگ ، "دست در دست. اگر نوآوری را به عنوان یک ضرورت استراتژیک مشاهده نکنند ، آنها زمان سرمایه گذاری یا استخدام مردم برای بهبود این فرایندها را نخواهند داشت. " محققان این تحقیق را طی نه ماه بین اکتبر 2015 تا ژوئن 2016 انجام دادند ، در همکاری با بنیاد سازمان عضویت زنان و شرکتهای مدنی ، و سپس تحت رهبری سوزان استوتبرگ؛ مشاوره شرکت اسچنسر استوارت ، به کارگردانی جولی همبروک؛ و پژوهشگر مستقل و مشاور مدیریت دبورا بل. این گروه بیش از یک سال قبل از آن برای شناسایی اعضای هیئت مدیره از بیش از 60 کشور در صنایع از جمله مقاصد مصرف کننده ، انرژی و خدمات آب و برق ، امور مالی ، مراقبت های بهداشتی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات مخابراتی مشغول به کار بودند.

 

درون ذهن مدیر

گرویسبرگ می گوید که به ندرت می توان به این چشم انداز جامع در خصوص تفکر اعضای هیئت مدیره به دلیل مشکلات در دسترسی به افراد با سطوح پیشرفته دست پیدا کرد. تحقیقات زیادی در خصوص هیئت مدیره به اندازه مدیر عامل و مدیران وجود ندارد. هیئت مدیره یک عامل مهم و اساسی در عملکرد مناسب شرکت هاست. گریسبرگ می گوید: "نمونه های بسیاری از فروشگاه های آنلاین است که دارای استراتژی های عالی بودند ، اما کاملا توسط سایر بنگاه ها مختل شده اند. "شما می توانید در نقش مدیران اجرایی و مدیران در آن نگاه کنید ، اما شما همچنین باید بپرسید که آیا هیئت مدیره سوال های مناسب را مطرح کرده یا به دنبال عوامل مناسب برای نوآوری است."

او عدم تنوع در هیئت مدیره شرکت را بعضی اوقات مانع توانایی آنها در نوآوری می کند. گروسبرگ می گوید: "زمینه های آنها اغلب بسیار همگن هستند و این واقعا نمی تواند هیئت مدیره را در خارج از جعبه قرار دهد." چنگ می گوید: تحقیقات اخیر این امکان را به وجود آورده است. او می گوید: "بسیاری از مدیران از طریق شبکه های اجتماعی و کانال های غیر رسمی استخدام می شوند." "مدیران تمایل به استخدام افراد شبیه خودشان دارند ، و نتایج نظرسنجی ما نشان می دهد که بسیاری از هیئت مدیره به طور فعالانه شکاف بالقوه در دانش خود را ارزیابی نمی کنند و یا نقاط ضعف خود را ارزیابی نمی کنند."

علاوه بر این ، نظرسنجی گروسبرگ و چنگ نشان داد که سن می تواند عامل اصلی حفظ تکنولوژی جدید باشد. در میان مدیران بزرگتر ، 39 درصد معتقد بودند که حفظ تکنولوژی یکی از سه حوزه برتر است که در آن تلاش کرد ، در مقایسه با 27 درصد مدیران جوانتر. تمرکز بر روی نوآوری نیز به نظر می رسد که در صنایع خاص فاقد آن هستند. اعضای هیئت مدیره در زمینه مراقبت های بهداشتی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، بیشتر احتمال دارد نوآوری را به عنوان یک چالش استراتژیک بالا مورد توجه قرار دهند و این بدان معنا نیست که اختلالات در این زمینه ها تعجب برانگیز است. اما صنایع دیگر در این منطقه به طور ناخودآگاه به این نتیجه رسیدند؛ برای مثال ، تنها 13 درصد از مدیران در انرژی و آب و برق رتبه بندی نوآوری را به عنوان مهم است.

 "با افزایش انرژی های تجدید پذیر و استفاده از چیزهایی مانند هواپیماهای بدون سرنشین [برای نظارت بر تولید انرژی] ، چگونه می توانید فکر نکنید که صنعت شما متلاشی شده است؟" او می پرسد. در واقع، با سرعت سریع تغییرات اجتماعی و تکنولوژیکی امروز ، هیچ صنعت از اختلال در ایمنی برخوردار نیست. "فقط از همه شرکت هایی که از خواب بیدار شده اند بپرسید که آنها در حال حاضر با آمازون رقابت می کنند."

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :