دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

نظرات مشتریان فروشگاه آنلاین شما بخش دوم

نظرات مشتریان فروشگاه آنلاین شما بخش دوم

چگونه می توانم بررسی های مشتریان در وب سایت خود دریافت کنم؟

گزینه های مختلفی وجود دارد که می توانید هنگام تنظیم نظرات مشتری برای سایت خود در نظر بگیرید:

 

از یک اپلیکیشن بررسی نظرات استفاده کنید

برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانید برای جمع آوری نظرات مشتری در وب سایت خود استفاده کنید ، از جمله Bazaarvoice ، Reevoo ، Yotpo و ویجت های رایج. اکثر آنها با تمام سیستم های فروشگاه های آنلاین کار می کنند و بعضی از آنها رایگان هستند ، بنابراین به بودجه شما دست نمیزنند. بسیاری از فروشگاه های آنلاین بزرگ مانند Tesco و Argos از این برنامه ها برای اضافه کردن نظرات به سایت های خود استفاده می کنند. این یک راه عالی برای ایجاد اعتماد به محصولات بدون نیاز به تماس با مشتریان به صورت جداگانه است.

بررسی ها نیز تأیید شده هستند ، بنابراین مشتریان آینده شما می توانند اطمینان حاصل کنند که نظرها واقعی هستند و توسط مشتری های قبلی که محصول را خریداری کرده اند ، گذاشته شده اند.

از معایب آن میتوان گفت که چنین بررسی هایی معمولا فقط محصول را بررسی کنند و تجربه خرید از سایت شما به طور خاص را مدنظر ندارند.

 

به مشتریان خود ایمیل بزنید.

یک روش عالی برای گرفتن نظر مشتریان این است که پس از خرید یکی از محصولات فروشگاه آنلاین خود ، با مشتریان خود از طریق ایمیل تماس بگیرید ، و از آنها برای بازبینی محصول درخواست کنید. زمان بندی این کار بسیار مهم است. شما باید زمان کافی برای دریافت محصول و تصمیم آنها برای اینکه این محصول را دوست دارند یا نه درنظر بگیرید. بیشتر از همه ، شما می خواهید  که تجربه خرید از شما هنوز در حافظه آنها تازه باشد.

 

روند را برای مشتریان خود آسان کنید.

مشتریان شما سرشان شلوغ  است ، بنابراین روند نوشتن بازخورد و نظر را آسان و سریع کنید. بعضی ممکن است زیاد حرف نزنند و یا ممکن است عجله داشته باشند ، بنابراین درخواست دادن یک امتیاز از یک تا پنج ، راه خوبی است برای اطمینان از اینکه آنها انرژی زیادی را صرف نمی کنند. شما می توانید انتخاب کنید که آنها محصول را به طور کلی بررسی کنند یا سه یا چهار امتیاز به ویژگی های مختلف محصول مانند سهولت نصب ، قیمت و تحویل محصول بدهند تا مشتریان بالقوه اطلاعات بیشتری برای کمک در تصمیمشان داشته باشند. به آنها گزینه ای برای گذاشتن متن دقیق تر نیز در صورت خواستشان بدهید.

 

نظرات را به خوبی در سایت نمایش دهید.

اطمینان حاصل کنید که بررسیهای فروشگاه اینترنتی خود را در قسمتی کاملا واضح در سایت خود نشان دهید تا مشتریان بالقوه شما بتوانند آن را پیدا کنند. یک نظرسنجی توسط iPerceptions نشان داد مشتریان 63 درصد بیشتر احتمال دارد که خرید کنند اگر یک وب سایت نظرات مشتریان خود را نمایش دهد. همچنین میتوانید نظرات را در شبکه های های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا پروفایل خود را ارتقا دهید.
 

مدیریت نظرات و بررسی ها

برای اینکه بررسی های شما تاثير دلخواه بر ساختن اعتماد مشتری ، و تبديل آن به افزايش فروش داشته باشند نياز به شناخت  و اعتبار واقعی دارند. متاسفانه ، همه بررسی های آنلاین واقعی نیست. بعضی ها یک حمله شخصی یا تلاش برای خراب کردن یک شرکت هستند یا بعضی دیگر فقط برای طرفداری از نظرات دیگران هستند.

این نوع بررسی ها می تواند به شهرت و نام تجاری شما آسیب برساند. نکته مهم برای یادآوری این است که شما در هر صورت باید با احترام باشید. اگر جواب اشتباهی دهید ، این امر تاثیر منفی بیشتری بر روی کسب و کار شما خواهد داشت ، تا نظری که به شکل واضح برای خرابکاری گذاشته شده است.

مراقب باشید زمانی که بر نظرات مشتری خود نظارت می کنید بررسی های منفی را به یک نقطه رضایت مشتری تبدیل کنید و مطمئن شوید بررسی های مثبت ، واقعی و معتبر هستند.

به طور کلی ، مزایای استفاده  از قسمت  نظرات مشتری در سایت فروشگاه آنلاین ، تا زمانی که شما متعهد به پذیرا بودن نظرات و بازخوردها هستید ، از خطرات بالقوه زیادتر است. نظرات را شخصی برداشت نکنید فقط از هر بررسی به عنوان یک پتانسیل یادگیری استفاده کنید. موفق باشید!


 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :