دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

نحوه نوشتن یک طرح تجاری موفق برای کسب و کار اینترنتی

نحوه نوشتن یک طرح تجاری موفق برای کسب و کار اینترنتی

یک طرح تجاری یکی از اولین گام های شروع یک کسب و کار آنلاین جدید است که اهداف ، استراتژی ها ، بازاریابی و نیازهای مالی را به صورت دقیق و مختصر معرفی می کند. یک طرح تجاری برای اطمینان از اینکه یک شرکت در مسیر خوبی قرار دارد ، استفاده می شود ، اما برای جمع آوری کمک های مالی ، کارمندان اداری و دیگر پشتیبانی ها نیز استفاده می شود. یک طرح کسب و کار خوب می تواند به افزایش موفقیت یک شرکت کمک کند. کسب و کارهای اینترنتی متفاوت از اکثر کسب و کار های سنتی عمل می کنند؛ با این حال ، یک طرح تجاری هنوز یک گام اساسی در روند شکل گیری است. بخش های طرح کسب و کار اینترنتی بسیار شبیه به طرح استاندارد است ، اما بازاریابی ، مدیریت و جزئیات مالی باید بازتاب بازار در حال رشد اینترنتی باشد. این مقاله به شما نحوه نوشتن یک طرح تجاری برای کسب و کار اینترنتی را می گوید.

 

1- خلاصه ای از کسب و کار بنویسید

اگر کار شما صرفا بر اساس یک وب سایت باشد ، زمانی برای توصیف تمام جنبه های این سایت بگذارید. به سوالاتی مانند چه کسی قرار است کسب و کار سایت را بچرخاند ، آنچه که کارتان ارایه می دهد ، چه کسانی اهداف شما هستند ، زمان شروع ، مشتریان خود را چطور و به کجا هدایت میکنید ، پاسخ دهید.

به تمام سوالاتی که ممکن است فردی که در مورد این نوع از بازار یا کسب و کار چیزی نمی داند ازشما بپرسد فکر کنید. به هر یک از سوالات به طور کامل پاسخ دهید. بعدا می توانید به عقب بازگردید و آن را حذف کنید تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات لازم را در اختیار دارید.

هنگامی که خلاصه کسب و کار خود را می نویسید ، به خاطر داشته باشید که افرادی هستند که با اینترنت میانه خوبی ندارند. هنوز شمار زیادی از مردم وجود دارند که نمی دانند چگونه شرکت ها می توانند فقط در اینترنت فعالیت کنند. مفاهیم عمومی را در اینجا توضیح دهید و در بخش های بعدی جزئیات بیشتری را بگویید.

نحوه نوشتن یک طرح تجاری موفق برای کسب و کار اینترنتی

 

2- طرح بازاریابی دقیقی داشته باشید

یک طرح بازاریابی موفق نیاز به تحقیق زیادی دارد ، بنابراین قبل از اینکه طرح تان را ارایه کنید ، این قسمت را به عهده بگیرید. یک تجارت اینترنتی وابسته به کمپین بازاریابی دقیق و موفق است.

آمار جمعیتی پایه مشتری های خود را تعیین کنید. توسط انجمن اینترنت (internet society the) یا گروه اینترنتی(the internet group) در این زمینه تحقیق و در صورت لزوم در این بخش از آنها نقل قول کنید تا بتوانید ثابت کنید که مشتری شما در اینترنت وجود دارد.

رقبای کلیدیتان را تعیین کنید. خوشبختانه ، تعیین اینکه چه کسی محصولات مشابه شما را ارایه می دهد از طریق جستجوهای اینترنتی ، آسان است. این سایت ها را ارزیابی کنید تا میزان تهدید آمیز بودنشان را تعیین کنید. در بعضی موارد ، حتی خرید محصولات دیگران به منظور تعیین تفاوت در کل زنجیره فروش ایده خوبی است.

کمپین تبلیغاتی خود را در کوتاه مدت و دراز مدت توصیف کنید. یک وب سایت خوب و نگهداری منظم از آن اولین گام است. باید سایر مراحل ممکن مانند خرید دامین های مشابه ، تبلیغات Google ، آگهی ها ، ایمیل های تبلیغاتی ، خبرنامه ها ، لیست خرید ، دوره های آزمایشی رایگان ، تبلیغات چاپی و غیره را با توجه به ارتباط آنها با کسب و کارتان انجام دهید.

ساختار قیمت گذاری خود را توضیح دهید. پس از تحقیق گسترده در مورد رقابت ، شما باید قادر به ارایه استدلال خوب برای قیمت های خود باشید. پیشنهادات ویژه ، فروش یا قیمت زمان تعطیلات را در صورت لزوم توضیح دهید.

فرایند پرداخت را توضیح دهید. شما نیاز به یک محیط پرداخت امن دارید ، بنابراین به دنبال ارایه سرویس های نظیر PayPal ،Google Checkout یا Digitalis برای امنیت بیشتر باشید. در محیط اینترنت امروز ، که در آن مشتریان نظرات خود را ارسال می کنند ، مهم است که فرآیند پرداخت صاف و سریع داشته باشیم.

در برخی موارد این ممکن است تنها تجربه شخصی شما باشد. بازیکنان اصلی و تخصص اینترنت خود را توضیح دهید. رزومه های کامل به عنوان یک پیوست به طرحتان بیفزایید.

نحوه نوشتن یک طرح تجاری موفق برای کسب و کار اینترنتی

 

3- تیم مدیریت خود را مرور کنید

زمینه و تجربه همه بازیکنان اصلی تیم مدیریت خود را توضیح دهید. یک موسسه مالیاتی در یک شرکت سرمایه گذاری نمی کند ، بلکه روی مدیران آن شرکت سرمایه گذاری میکند.

نحوه نوشتن یک طرح تجاری موفق برای کسب و کار اینترنتی

 

4- یک طرح مالی دقیق که سرمایه اولیه ، هزینه ها و پیش بینی سودآوری را توضیح دهد ، ایجاد کنید

با کمترین هزینه شروع به کار و با تجارت اینترنتی آشنا شوید. مقدار سرمایه ای که برای شروع نیاز دارید را مشخص کنید و ضمایم مالی را پیوست کنید.

نحوه نوشتن یک طرح تجاری موفق برای کسب و کار اینترنتی

 

5- یک برنامه برای کسب و کار خود برای آینده نزدیک و برنامه بلند مدت ایجاد کنید

این باید شامل تاریخ شروع ، استخدام کارکنان ، طرح های بازاریابی ، بازپرداخت وام و موارد دیگر باشد. این نه تنها برای کسب و کار اهمیت دارد ، بلکه یک راه عملی برای اطمینان از این است که کسب و کارتان مسیر خود را دنبال می کند.

به طور منظم جدول برنامه تجارت اینترنتی را هفتگی یا ماهانه به روز کنید. زمانی که برنامه های جزیی یا بزرگ را به پایان رساندید روی آنها در برنامه خط بکشید.

نحوه نوشتن یک طرح تجاری موفق برای کسب و کار اینترنتی

 

6- خلاصه اجرائی از تمام اطلاعاتی که در تحقیق و نوشتن طرح کسب و کار استفاده کردید را بنویسید

این خلاصه باید در ابتدای طرح شما قبل از همه بخش ها قرار گیرد ، اما پس از اینکه قسمت های دیگر را ایجاد کرده اید و جزئیات دقیق مانند خلاصه ای از فعالیت های شرکت ، مأموریت آن و استراتژی های مالی و سازمانی باید تکمیل شود.

اگر چه بسیاری از مردم تصمیم به نوشتن خلاصه اجرایی خود را در قالب پروسس می کنند ولی باید نمایشی سریع از کسب و کار باشد. دیگران ممکن است تصمیم به ریز کردن خلاصه اجرایی به ماموریت آن و کلید های موفقیت بگیرند. شما می توانید با هر دو 2 فرمت آزمایش کنید.

نحوه نوشتن یک طرح تجاری موفق برای کسب و کار اینترنتی

 

7- طرح کسب و کار خود را به ترتیب ، با خلاصه اجرایی و توضیحات شرکت در ابتدا و ضمیمه ها یا ضمیمه ها در انتهای آن ، سازماندهی کنید

بخش های دیگری از طرح کسب و کار می تواند بر اساس بهترین منطق و جریان تنظیم شود. آن را با هم در یک برنامه پردازش کلمه قرار دهید ، از املای درست لغات استفاده کنید و قبل از ثبت آن را به دقت بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که بین بخش ها فاصله گذاشته اید و عناوین را واضح نوشته اید. این روند جریان کسب و کار آنلاین شما را بهبود می بخشد. عناوین رایج عبارتند از: مأموریت ، نکات کلیدی ، نظارت بر شرکت ، طرح بازاریابی ، طرح مالی ، تحقیق و توسعه و پیوست.

نحوه نوشتن یک طرح تجاری موفق برای کسب و کار اینترنتی

 

8- از یک همکار یا شریک بخواهید که طرح تجاریتان را ویرایش کند

این کار باعث میشود تمام خطاهای واقعی و دستور زبان حذف شود و گزارش رسمی بهتری ایجاد کند.

نحوه نوشتن یک طرح تجاری موفق برای کسب و کار اینترنتی

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :