دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

نحوه حضور آنلاین در بازاریابی دیجیتال به سبک yoda بخش اول

نحوه حضور آنلاین در بازاریابی دیجیتال به سبک yoda بخش اول

"شما باید آنچه را که آموخته اید ، از یاد ببرید." این جمله را یودا مدتها پیش در زمان های خیلی دور (حدود دهه 1980) به لوک اسکواولکر گفت. همان وقتی که با بازاریابی دیجیتال آشنا نبود. با این وجود ، استاد قدیمی ، امروز یک CMO فوق العاده می سازد. چیزهایی که باعث موفقیت او شدند را بخوانید:

 

 

 

 

 

1. مرا (با حضور من) قضاوت کن

حضور پراهمیت مهمترین عنصر بازاریابی آنلاین است که مشاغل محلی می توانند روی آن متمرکز شوند. نیمی از کل جستجوهای تلفن همراه با هدف یافتن نتایج محلی انجام می شود و 61٪ از آن جستجوهای محلی منجر به خرید می شوند. بر این اساس ، صاحبان مشاغل آنلاین برای کنترل دید آنلاین خود و ارتقاء شهرت خود به روشی ساده نیاز دارند. مناطق اصلی برای تمرکز برای ایجاد حضور آنلاین به شرح زیر است:

• لیست های آنلاین: اطمینان از لیست دقیق و منسجم در منابع اصلی

• بررسی های آنلاین: ایجاد و ارتقاء بررسی ها و پرداختن به موارد منفی

وب سایت های سازگار با تلفن همراه: ارائه یک تجربه مرور بدون دردسر برای مشتریان

• فعالیتهای اجتماعی: نگهداری حسابهای فعال اجتماعی در مناسب ترین شبکه ها با داده های پروفایل ثابت و محتوای جذاب

بدون حضور اجتماعی محکم ، یک وب سایت ریسپانسیو و لیست های دقیق با بررسی های مثبت ، ممکن است گوگل به شما بگوید: "اینها نتایج جستجوی مورد نظر شما نیستند."

 

2. دیدن دشوار است. همیشه در داده ها و فهرست ها در حال حرکت باشید

دنیای لیست های آنلاین طرحی از طرح های The Phantom Menace است. به طور خلاصه ، چهار ارائه دهنده داده اصلی بیشتر داده های لیست اینترنت را کنترل می کنند: اینتگروپNeustar  ، Localeze ، Acxiomb و Factual. اگر آنها به روزرسانی و خدمات معتبر جدید را دریافت نکنند ، به طور پیش فرض به منابع سنتی اطلاعات مانند سوابق عمومی (پرونده های مالیاتی و سایر فهرست های دولت) متصل هستند. این منابع می توانند قدیمی باشند و داده ها در بازه های زمانی جدید برای آنها غیرقابل پیش بینی است. طبق تحقیقات ما ، مشاغلی که اطلاعات خود را از طریق فهرست ابزارهای مدیریت به چهار ارائه دهنده اصلی داده ، سوق می دهند 172٪ از دقت در لیست کلی خود را نشان می دهند ، در حالی که نمرات دقت کسانی که اطلاعات خود را تصحیح و بروز رسانی نمی کنند بسیار کم تر است (حدود 10٪). پس اگر راه حل های بازاریابی را برای کسب و کار آنلاین محلی ارائه می دهید ، تحقیق در مورد راه حل های مدیریت حضور آنلاین را شروع کنید تا به آنها کمک کنید تا به طور مداوم داده های خود را تصحیح کرده و درآمد مکرر را برای شرکت شما بدست آورند.

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :