دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

نحوه افزایش تعامل شبکه های اجتماعی بخش سوم

نحوه افزایش تعامل شبکه های اجتماعی بخش سوم

مشاغل تمایل دارند که یکی از این دو روش تعامل شبکه های اجتماعی را درمان کنند: Soap boxes (جعبه صابون) و dinner parties (مهمانی شام). جعبه های صابون حساب هایی هستند که همه چیز را در مورد خودشان می سازند. کسب و کارها در رأس آن قرار می گیرند ، بلندگوی خود را به دست می گیرند و تا پایان کار شروع به فریاد زدن درباره محتوای خود می کنند. هر چند وقت یک بار ، آنها برمی گردند و همین روند را برای عابران تکرار می کنند. در مقابل ، گروهی دیگر در تعامل با شبکه های اجتماعی مانند یک مهمانی شام رفتار کنند. به مردم خوش آمد می گویند و مکالمه بین میزبان و مهمانان را تشویق کنند.

 

 

5 ابزار تعامل شبکه های اجتماعی

حساب های شبکه های اجتماعی را بررسی کنید. یک داشبورد برای مدیریت همه آنها در یک مکان را درنظر بگیرید.

Canva دیدن متن های گوناگون و عکس های محصولات آنلاین مختلف را با مشخصات دقیق شبکه های مختلف آسان می کند. همچنین می توانید عکس ها را مستقیما در کادر Hootsuite ویرایش کنید و متن و فیلترها را به آنها اضافه کنید.

 

GIF:

Giphy: "کلمه کلیدی مانند "هیجان" یا "سگ" را وارد کنید و به سرعت یک دسته از GIF های متحرک (شگفت انگیز) متحرک را پیدا خواهید کرد که می توانند سرگرمی را به هر کسب و کار آنلاینی اضافه کنند.

 

تجزیه و تحلیل:

Hootsuite Insights: "این بهترین ابزار برای به دست آوردن یک نمای کلی از تلاش های تعامل شما و گزارش در مورد کلمات کلیدی یا موضوعات خاص است."

Brandwatch: "گزارشهای دقیقی ایجاد کنید که کل مکالمه اجتماعی را در برند و صنعت شما ضبط کند."

 

همکاری:

Google Hangouts :Hangouts به شما کمک می کند تا با بقیه شرکت در تماس باشید ، بنابراین می توانید درباره رویدادهایی در زمان واقعی که به طور بالقوه می توانند فرصت های تعاملی بزرگی مانند کنفرانس هایی که مدیران در آن هستند را نمایش دهند ، شرکت کنید."

 

نحوه سنجش تعامل اجتماعی

اگر می خواهید درک خوبی از کارآیی تبلیغات خود داشته باشید ، به داده ها و اطلاعات زیادی از چندین شبکه اجتماعی نیاز دارید. به همین دلیل تحلیل شبکه های اجتماعی خوب برای برند شما مهم است. معیارهای خاص از پلتفرمی به پلتفرم دیگر متفاوت است. با این حال ، برخی از معیارهایی که با محبوب ترین سیستم عامل های شبکه های اجتماعی پیدا خواهید کرد به شرح زیر است:

 

فیس بوک

Facebook Analytics شامل یک داشبورد بسیار قوی و جامع با روش های زیادی برای پیگیری تعامل مخاطبان شما است. می توانید معیارهای زیر را در پلت فرم محبوب شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

Page insights. خلاصه ای سریع از عملکرد صفحه فیس بوک شما در طی یک روز ، هفته و 28 روز گذشته ارائه می دهد.

Promotions. صفحه ای که به شما در شناسایی پست های فیس بوک کمک می کند تا با یک تبلیغ تقویت شوند.

Followers. تعداد افرادی که صفحه فیس بوک شما را دنبال می کنند.

• Likes. تعداد افرادی که پستهای شما را پسندیده اند. فرصتی عالی برای تجزیه و تحلیل محبوبیت پست هایتان در طول زمان.

Reach. تعداد افرادی که پستهای شما را در اخبار وب سایت شان یا مستقیما در صفحه شما مشاهده کرده اند. همچنین می توانید تعداد افرادی را که تصمیم به مخفی کردن پست های شما دارند پیدا کنید.

Page views. میزان ترافیکی که در صفحه فیس بوک شما به دست می آید. همچنین می توانید مناطقی از صفحه خود را ببینید که محبوب ترین آنها مانند صفحه درباره ما ، عکس ها و صفحه اصلی است.

• Posts. این نشان می دهد که پست های فردی شما چگونه انجام و اجرا می شود. شامل اطلاعاتی در مورد بهترین زمان ارسال برای دستیابی و تعامل با افراد بیشتر است.

People. اطلاعات دموگرافیک پیروان شما از جمله جنسیت ، موقعیت مکانی و اولویت زبان.

 

توییتر

به همین ترتیب ، توییتر نیز مجموعه ای از ابزارهای قدرتمند برای اندازه گیری معیارهای شما ارائه می دهد. می توانید معیارهای زیر را در توییتر ردیابی کنید:

Monthly summary. این عکس فوری از عملکرد حساب شما است که شامل خلاصه ماه به ماه از مواردی مانند شمارش دنبال کنندگان ، برداشت های توییت و نظرها است.

Impressions. تعداد دفعاتی که توییت شما دیده شده است.

Engagements. تعداد دفعاتی که کاربر در تعامل با توییت شما بوده است. این شامل لایک ، بازتوییت و نظرات است.

• Audience. اطلاعات دموگرافیک در مورد مخاطبان شما از جمله علایق موضوعی ، تقسیم جنسیت و مکان.

 

اینستاگرام

اگر نمایه تجاری دارید ، می توانید به Instagram Insights دسترسی پیدا کنید. این داشبورد تمام معیارهای حیاتی تعامل شبکه های اجتماعی را که برای تبلیغ خود نیاز دارید ، در اختیار شما قرار می دهد. می توانید معیارهای زیر را در اینستاگرام Insights ردیابی کنید:

Impressions. تعداد دفعات مشاهده شده پست اینستاگرام شما.

Reach. تعداد بازدیدهای بی نظیر از ارسال شما.

Website clicks. تعداد کلیکهایی که روی لینک در پروفایل شما دریافت شده است.

Profile visits. تعداد دفعاتی که کاربر با کلیک بر روی نام کاربری از پروفایل شما بازدید می کند.

• Posts. در صفحه ارسال ها ، شما می توانید لایک ها و نظرات در مورد هر تصویر را مشاهده کنید.

• Actions. در صفحه کارها ، می بینید که پستها کاربران را ترغیب می کند از پروفایل شما بازدید کنند ، شما را دنبال کنند و روی وب سایت یا فروشگاه آنلاین شما کلیک کنند.

• Discover. در صفحه دیسکاوری ، می توانید درصد حساب هایی را که پست شما را دیدند ، اما دنبال نمی کنند را مشاهده می کنید. این گزینه برای رشد مخاطبان اینستاگرام تان بسیار حیاتی است.

 

Snapchat

برای مدتی ، برندهایی که امیدوار بودند با Snapchatکسب و کار آنلاین خود را گسترش دهند ، محدود به معدود معیارهایی بودند که این پلتفرم ارائه می داد. با این حال ، آنها از آن زمان گزینه های خود را برای استفاده مشاغل بالا برده اند و معیارهای متنوعی را ارائه می دهند ، از جمله:

Unique views. تعداد کاربرانی که فیلم یا عکس Snapchat شما را باز کرده اند و حداقل یک ثانیه آن را مشاهده کرده اند.

• View time. مدت زمانی که کاربران داستان شما را مشاهده کردند.

Screenshots. تعداد دفعاتی که کاربر عکس یا ویدئوی شما را مشاهده می کند.

Completion rates. تعداد کاربرانی که داستان شما را از ابتدا تا انتها تماشا کردند.

Fall-off rate. جایی که کاربران از تماشای آن متوقف یا منصرف شده اند را نشان می دهد.

 

اهمیت تعامل شبکه های اجتماعی

درنهایت ، تلاشهای تعامل شما باید برای ایجاد روابط جدید و بهتر با مشتریانتان طراحی شود. اما این موارد را چگونه اندازه گیری می کنید؟ شما نیز مانند سایر جنبه های شبکه های اجتماعی ، می توانید یک روش کمی برای اثبات اهمیت تعامل پیدا کنید تا اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید و میزان زمان و انرژی خود را برای انجام آن توجیه کنید. در Hootsuite ، معیاری به نام "لحظه های رابطه معنادار" یا MRM ایجاد شده تا بتواند تأثیر مثبتی که تلاشهای تعامل شما روی کسب و کار آنلاین تان دارد را اندازه گیری کنید. یک MRM را به عنوان یک تعامل شبکه اجتماعی با مشتری ، چشم انداز یا عضو جامعه تعریف می کند که منجر به تغییر مثبت قابل توجه در احساسات یا رفتار می شود. یک کاربر می گوید: "من MRM ها را با وارد کردن آنها در یک صفحه گسترده ، پیوند به مکالمه و ذکر تاریخ ، شبکه اجتماعی و نام یا نام اجتماعی کاربر اندازه می گیرم. همچنین تشخیص می دهم که آنها مشتری هستند یا نه و تغییر مثبت قابل ملاحظه چه بوده است."

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :