دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

نحوه افزایش تعامل شبکه های اجتماعی بخش دوم

نحوه افزایش تعامل شبکه های اجتماعی بخش دوم

مشاغل تمایل دارند که یکی از این دو روش تعامل شبکه های اجتماعی را درمان کنند: Soap boxes (جعبه صابون) و dinner parties (مهمانی شام). جعبه های صابون حساب هایی هستند که همه چیز را در مورد خودشان می سازند. کسب و کارها در رأس آن قرار می گیرند ، بلندگوی خود را به دست می گیرند و تا پایان کار شروع به فریاد زدن درباره محتوای خود می کنند. هر چند وقت یک بار ، آنها برمی گردند و همین روند را برای عابران تکرار می کنند. در مقابل ، گروهی دیگر در تعامل با شبکه های اجتماعی مانند یک مهمانی شام رفتار کنند. به مردم خوش آمد می گویند و مکالمه بین میزبان و مهمانان را تشویق کنند.

 

 

2. مخاطب خود را بشناسید

تعامل خوب در شبکه های اجتماعی قبل از شروع به تایپ کردن آن توییت هوشمندانه مشخص می شود. به همین دلیل قبل از تصمیم گیری در مورد چیزهایی مانند نسخه اجتماعی ، ارسال فرکانس و آنچه را که می خواهید به اشتراک بگذارید ، باید وارد مخاطبان خود شوید. چرا؟ چون مخاطبان تان قصد دارند به شما بگویند که در شبکه اجتماعی تان به دنبال چه چیزی هستند. بسیاری از کسب و کارهای آنلاین در حدس زدن آنچه که مشتریان می خواهند اشتباه می کنند. هنگامی که آنها درگیر شبکه های اجتماعی نمی شوند ، بدون مشتری دائمی باقی می مانند. پس به فکر فرو می روند که چه اشتباهی رخ داده است؟ پس این را بدانید ، به این دلیل است که مخاطبان خود را نمی شناسند. برای مقابله با آن ، شما باید وقت خود را صرف غرق شدن در نیازها و خواسته های مشتری خود کنید. مشتری به شما می گوید با چه مشکلی روبرو است. چگونه می توانید از شبکه های اجتماعی به عنوان راه حلی برای مشکلات آنها استفاده کنید؟ با گوش دادن به مشتریان خود ، می توانید درهای TONS تاکتیک های شبکه های اجتماعی را که مخاطبان شما را درگیر خواهد کرد ، باز کنید.

 

3. محتوای ارزشمند ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید

یک شرکت که این کار را بسیار خوب انجام می دهد Real Simple است. آنها یک مجله شیوه زندگی هستند که 8 میلیون مشترک دارند. شاید این تعداد از مخاطبان وب سایت شان هم بیشتر باشد. مخاطبان هوشمند و شلوغی که از راه حل های خلاقانه برای چالش های روزمره خود استقبال می کنند. Real Simple می داند که مخاطبان آنها شاغل هستند. آنها به دنبال راه هایی برای ایجاد تعادل در زندگی استرس زا هستند. با این اطلاعات ، Real Simple اکنون می تواند نیازهای خود را مستقیما در شبکه های اجتماعی برطرف کند. به عنوان مثال ، در حساب اینستاگرام آنها ، اغلب محتویاتی مانند نکات مربوط به مراقبت از خود ، نکات مراقبتی در مورد یوگا و ایده های سالم را نشان می دهد. اگر محتوایی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید به مخاطبان شما کمک می کند تا نیازها و نقاط درد آنها را برطرف کنند ، شبکه اجتماعی کاملی را تضمین خواهید کرد.

 

4. موضع بگیرید

یکی از راه های ساده اما قدرتمند برای جذب مخاطب ، پرش به رویدادهای موضعی در جهان است. آن هاندلی ، کارشناس بازاریابی دیجیتال ، در کتاب خود می نویسد: "لحظه های پر محتوا همه جا هستند؛ فقط باید به دنبال آنها باشید. بعضی اوقات به معنای بخشی از اخبار است. بدان معنا که به دنبال چرخه اخبار برای بدست آوردن فرصت هایی برای تبدیل شدن به بخشی از رویدادها باشید. زمان بندی اینجا مهم است". با پیگیری اخبار بزرگ و فعلی ، می توانید فورا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید زیرا این رویدادها احتمالا برای آنها مهم است. این موارد می تواند مواردی مانند هشتگهای مختلف ، رویدادهای ورزشی ، اخبار فرهنگی ، اخبار موسیقی و تعطیلات را شامل شود. Maybelline از توییت مربوط به تعطیلات ، سود فراوانی گرفت. بازاریابان شبکه های اجتماعی همیشه باید نسبت به آنچه که محبوب و پرطرفدار است ، هوشیار باشند. همیشه لحظاتی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید و با مخاطبان خود در ارتباط باشید.

 

5. حرکتی انجام دهید

به یاد داشته باشید: بهتر است یک مهمانی شام باشید نه یک جعبه صابون. این یعنی تعامل با مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی. شما می توانید تعاملات خود را به دو دسته تقسیم کنید:

• ارتباط واکنشی

• ارتباط فعالانه

ارتباط واکنشی عمل پاسخ دادن به پیام های مستقیم ، نظرات یا پیام های دریافتی کسب و کار آنلاین شما در زمینه های اجتماعی است. این دستورالعمل باید زمان و چگونگی تعامل کسب و کار شما با پیام هایی که مستقیماً در زمینه اجتماعی دریافت می کنند را شامل شود.

• وقتی صحبت از تاکتیک های تعامل واکنشی برند شما است ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

• آیا به هر یک از پیامهای شخصی یا نظری که در مورد وبسایت یا فروشگاه آنلاین شما که در شبکه اجتماعی مطرح شده پاسخ می دهید یا نه

• چه موقع و چگونه می توانید پیام های دیگران را برای مدیریت وب سایت یا فروشگاه آنلاین خود دریافت کنید (برای مثال ، پشتیبانی مشتری یا فروش)

• مروری بر ابزارها و تاکتیک های مدیریت پیام های دریافتی

از طرف دیگر ، ارتباط فعال زمانی است که اولین حرکت را انجام می دهید. افرادی که در مورد برند شما در شبکه اجتماعی صحبت می کنند ممکن است پیام های خود را به حساب های رسمی شما ارسال نکنند. اینها فرصتهای تعامل بالقوه ای هستند که می توانید با جستجوی غیرمستقیم نام تجاری خود (یا misspellings) و مکالمات مربوطه بر اساس کلمات کلیدی یا عبارات خاص ، پیدا کنید. توسعه  Proactive توسعه به ویژه برای افزایش همهمه حول محور فعالیت‌های خاص و یا راه‌ اندازی محصول مفید می‌باشد. هنگامی که صحبت از تاکتیک های تعامل فعال برند شما است ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

• ابزارها و تکنیک هایی که برای یافتن فرصت های ارتباط استفاده می کنید

• دستورالعمل هایی برای چگونگی مشارکت ، در صورت یافتن فرصت های تعامل

• بهترین روشها و مثالها برای برجسته کردن یک تعامل فعال موفق چگونه به نظر می رسد

 

6. زمان را بیابید

همه ما دست کم یک بار در گرداب شبکه های اجتماعی گم شده ایم. تصمیم دارید قبل از خواب یک نگاه تند و سریع در توییتر داشته باشید و یکدفعه متوجه می شوید ساعت 2 صبح است و در مدت 45 دقیقه حتی پلک هم نزدید. هر کسی که بخواهد  از شبکه های اجتماعی اجتناب کند ، جذب شدنش دشوار است ، اما هنگامی که مجبور باشید در شبکه ها وقت بگذرانید و به معنای واقعی کلمه شغل شما باشد ، از دست دادن تمرکز می تواند تأثیر جدی بر بهره وری شما بگذارد. یک روز از زمان خود را برای ارتباط واکنشی درنظر بگیرید. ممکن است بسته به وسعت شبکه های خود ، بخواهید چند روز را برای هر شبکه اجتماعی خاص برنامه ریزی کنید. داشبورد Hootsuite با چند روش می تواند به افزایش بهره وری شما کمک کند:

• جریانها: از جریانهای داشبورد خود استفاده کنید تا بجای اینکه هر شبکه اجتماعی را جداگانه بررسی کنید ، همه پیامهای دریافتی از هر شبکه اجتماعی را در یک مکان مشاهده کنید.

• لیست ها: لیست های توییتر را بر اساس صنایع خاص ، رویدادها یا هشتگ های مشخص ایجاد کنید و هر یک را برای نظارت آسان و تعامل فعال ایجاد کنید.

• برچسب ها: از این ویژگی برای برچسب زدن و ردیابی ارتباط های مثبت استفاده کنید تا بتوانید به راحتی آنها را در گزارش های هفتگی یا ماهانه خود قرار دهید.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

بخش سوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :