دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

نحوه افزایش تعامل شبکه های اجتماعی بخش اول

نحوه افزایش تعامل شبکه های اجتماعی بخش اول

مشاغل تمایل دارند که یکی از این دو روش تعامل شبکه های اجتماعی را درمان کنند:Soap boxes  (جعبه صابون) و dinner parties (مهمانی شام). جعبه های صابون حساب هایی هستند که همه چیز را در مورد خودشان می سازند. کسب و کارها در رأس آن قرار می گیرند ، بلندگوی خود را به دست می گیرند و تا پایان کار شروع به فریاد زدن درباره محتوای خود می کنند. هر چند وقت یک بار ، آنها برمی گردند و همین روند را برای عابران تکرار می کنند. در مقابل ، گروهی دیگر در تعامل با شبکه های اجتماعی مانند یک مهمانی شام رفتار کنند. به مردم خوش آمد می گویند و مکالمه بین میزبان و مهمانان را تشویق کنند.

 

 

 

استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان بستری برای انفجار محتوای شما ، ساده است. اما اگر از آن به عنوان خیابان برای برقراری ارتباط واقعی با مشتریان آنلاین خود استفاده کنید ، می توانید از هر پلتفرم برای افزایش آگهی ها ، آگاهی از برند یا پشتیبانی مشتری استفاده کنید. تعامل یک معیار کلیدی شبکه اجتماعی است که برای پیگیری به آن نیاز دارید. می خواهم به شما نشان دهم:

• تعامل در شبکه های اجتماعی چیست؟

• چگونگی افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی

• 5 بهترین ابزار تعامل شبکه های اجتماعی

• چگونگی سنجش تعامل در شبکه های اجتماعی

 

تعامل در شبکه های اجتماعی چیست؟

در اصل ، هر زمان شخصی با حساب شبکه های اجتماعی شما ارتباط برقرار می کند ، تعامل در شبکه های اجتماعی است. به صورت معیارهایی مانند:

• لایک ها

• فالو ها

• سهام

•نظرات

• بازتوییت کنید

• کلیک کنید

به هر حال مخاطبان شما در سیستم عامل هایی مانند توییتر و فیس بوک با شما تعامل دارند و این معیارها برای سنجش اثربخشی تبلیغات شبکه های اجتماعی شما و دستیابی به اهدافی مانند تولید مشتری و فروش بسیار مهم است. به یاد داشته باشید: منظور از شبکه های اجتماعی ، اجتماعی بودن آن است. واضح است اما شگفت آور است که چه تعداد از کسب و کارهای آنلاین این کار را اشتباه می کنند. جعبه صابون را در مقابل مهمانی شام دوباره در نظر بگیرید. شبکه اجتماعی جعبه صابون یک گفتگوی یک طرفه است و فقط پیامهای خروجی مستقیم از حساب کاربری شما ارسال می شوند. در حالی که یک مهمانی شام یک تعامل خالص است. این مکالمات یک به یک است که بین کسب و کار آنلاین شما و دیگران اتفاق می افتد. تعامل همان چیزی است که به شما کمک می کند تا مهمترین روابط اجتماعی را با مشتریان بالقوه و فعلی به طور یکسان توسعه دهید. نیک مارتین ، متخصص تعامل اجتماعی هوتسوایت می گوید: "فالوئرهای شما نمی خواهند با یک سازمان بی چهره صحبت کنند. آنها می خواهند با شبکه های واقعی در شبکه های اجتماعی صحبت کنند. تعامل یک به یک به آنها اجازه می دهد تا یک شخص حقیقی در پشت حساب ببینند و این می تواند در اعتماد آنها به برند شما تفاوت ایجاد کند". یک از شرکت هایی که این کار را به خوبی انجام می دهد نایک است. در واقع ، آنها یک حساب کاربری کامل توییتر برای پاسخ دادن به سؤالات و ارائه پشتیبانی مشتری دارند. به دلیل پشتیبانی شان ، مردم می دانند که اگر مشکلی درمورد محصولاتشان پیش بیاید ، می توانند برای پاسخ به نایک مراجعه کنند. البته ، شما لازم نیست فقط برای پشتیبانی مشتری از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. می توانید از آن برای افزایش آگاهی از برند استفاده کنید ... بیایید نگاهی به راه هایی بیندازیم که می توانید تعامل شبکه های اجتماعی را در حساب خود افزایش دهید.

 

نحوه افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی

افزایش تعامل شبکه های اجتماعی با یک برنامه آغاز می شود. ممکن است فکر کنید "آیا واقعا برای پاسخگویی به افراد در اینترنت نیاز به برنامه ای دارم؟" بله. یک برنامه محکم به تعامل و استراتژی شبکه های اجتماعی شما کمک می کند و اطمینان می دهد که هرگونه تعامل شما در شبکه های اجتماعی نه تنها برای شخصی که با او صحبت می کنید مفید است بلکه برای وبسایت یا کسب و کار آنلاین شما نیز مفید است. برنامه های تعامل شبکه های اجتماعی از یک شغل به شغلی دیگر متفاوت است. با این وجود چند نکته اساسی وجود دارد که هر برنامه خوب باید داشته باشد.

 

1. هدف خود را تعریف کنید

داشتن یک هدف محکم برای هر استراتژی تجاری ، شبکه های اجتماعی یا موارد دیگر بسیار مهم است. آنچه شما می خواهید با استراتژی شبکه های اجتماعی خود به دست بیاورید کاملاً بستگی به آنچه که کسب و کار شما ارائه کرده است و آنچه که برای برند شما مناسب است ، دارد. با این حال ، شما باید بتوانید آنچه را که پیروان شما از تعامل با برندتان در ارتباط اجتماعی به دست می آورند ، به وضوح بیان کنید. به عنوان مثال ، اگر آموزش افراد در جایی است که نام تجاری شما واقعاً می درخشد ، استراتژی تعامل شما باید روی به اشتراک گذاری منابع ، پاسخ دادن به سؤالات یا مشاوره دادن متمرکز شود. همچنین باید به روشنی بیان کنید که چگونه از تعامل در شبکه های اجتماعی برای تأثیر مثبت در کسب و کار آنلاین خود استفاده می کنید. چند نمونه دیگر از اهداف تعامل خوب شبکه های اجتماعی:

• دریافت بازخورد از محصولات یا تبلیغات

• شناسایی و پرورش مشتریان

• ارائه اطلاعاتی که به حرکت مشتریان از یک نقطه به نقطه دیگر در خرید کمک می کند

• تغییر درک برند

همه این ها نمونه های خوبی در مورد چگونگی تعریف شغل شما هستند که می توانند اهداف خود را تعریف کرده و در نهایت از تعامل شبکه های اجتماعی بهره مند شوند.

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش سوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :